Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.08.2016 A A A
XIII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

XIII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, rozpoczyna się 27 sierpnia i potrwa do 4 września. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny. Już w poniedziałek rusza biuro festiwalowe, w którym można potwierdzać swoją obecność na wybranych wydarzeniach, które tego wymagają.


Od 8 do 23 sierpnia Fundacja Shalom, organizator Festiwalu Warszawa Singera, umożliwia wszystkim chętnym potwierdzenie obecności na wybranych wydarzeniach. W biurze festiwalowym, które mieścić się będzie w Menora Info Punkt, wejście przez Bistro Charlotte Menora, przy Pl. Grzybowskim 2 dostępny również będzie katalog Festiwalu wraz ze szczegółowym programem. Bilety na część odpłatną są już do kupienia poprzez stronę Teatru Żydowskiego i na stronie www.eventim.pl, a od 8 sierpnia będą do nabycia w kasie Teatru Żydowskiego, która tymczasowo mieścić się będzie gościnnie w Teatrze Kwadrat.

 

Organizatorem Festiwalu Singera jest Fundacja Shalom. Pomysłodawczynią i dyrektorem Festiwalu Singera jest Gołda Tencer. Rokrocznie większość wydarzeń odbywała się w budynku Teatru Żydowskiego, niemniej w tym roku odbędą się one wyjątkowo w gościnnych progach pobliskiego Teatru Kwadrat przy ulicy Marszałkowskiej. Jeden ze spektakli „Matki” w reż. Pawła Passiniego 
zostanie wystawiony w Teatrze Polskim. Festiwal tradycyjnie zagości w rejonie Placu Grzybowskiego, przy ulicach Próżnej oraz w Synagodze na ul. Twardej, w Centrum Kultury Jidysz oraz innych miejscach w Warszawie, kojarzonych z kulturą żydowską. W programie, jak co roku, znajdą się koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania literackie, czytania performatywne, pokazy filmowe, wystawy i atrakcje dla dzieci. Pojawi się nowość: festiwal kulinarny „Kuchnia Mamy Soni” pod przewodnictwem Macieja Nowaka i Gołdy Tencer. Restauratorzy i winiarnie skupione wokół Placu Grzybowskiego będą zabiegać o gusta publiczności i jurorów.

 

Podobnie jak w ostatnich latach, Festiwal zagości nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach, w których żył i tworzył Isaac Bashewis Singer – Biłgoraju (13-14.08.), Leoncinie (21.08.), Radzyminie (26.08.), a także dodatkowo w Górze Kalwarii (02. i 04.09) i Sieradzu (10.09.).

 

Z całością programu można zapoznać się na stronie: http://www.festiwalsingera.pl/program-festiwalu/. Bilety online: www.teatr-zydowski.art.pl i http://www.eventim.pl/. Aktualne informacje na stronie www.festiwalsingera.pl oraz na FB

www.facebook.com/FestiwalSingera.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...