Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.08.2016 A A A
KARBIDKA 2016
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

IV edycja OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW MAŁYCH FORM – KARBIDKA 2016 odbędzie się 7 października w SCK – Parku Tradycji, w Siemianowicach Śląskich.


Festiwal wyjątkowy zarówno dla artystów jak i widzów. Dla artystów, ponieważ w Siemianowicach Śląskich mogą się zaprezentować studenci i absolwenci szkół artystycznych, grupy teatralne i artyści o wieloletnim doświadczeniu. Twórcy, którzy częstokroć nie mają możliwość uczestnictwa w festiwalach teatrów zawodowych, bo takimi nie są. Na przeglądach ukierunkowanych dla młodych twórców brakuje dla nich miejsca, bo… są zbyt profesjonalni.

 

KARBIDKA jest właśnie miejscem dla nich. To tutaj starannie dobrane profesjonalne jury przyznaje tylko trzy nagrody, oceniając występujących bardzo restrykcyjnie i rzetelnie. Podczas jednego dnia trwania festiwalu prezentuje się tylko kilka wybranych zespołów z nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu festiwal jest wydarzeniem wyjątkowym i poniekąd elitarnymJak pokazały poprzednie edycji, to właśnie KARBIDKA staje się dla artystów pierwszym ważnym miejscem do dalszego rozwoju i uznania wśród widzów i jurorów w całej Polsce.

 

Dla widzów, ponieważ przedstawienia są aktualne, ważne, szczere. KARBIDKA staje się miejscem, dzięki któremu raz w roku, w Siemianowicach Śląskich można spotkać się z teatrem na najwyższym poziomie. Wszystkie spektakle można obejrzeć za darmo. Warto wspomnieć, że przedstawienia, które nie rzadko są biletowane w innych miastach.W poprzednich edycjach występowali artyści m in. z Wrocławia, Radomia, Będzina, Orzesza, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Stalowej Woli, Gliwic, Chorzowa. Teatry prezentują różny rodzaj wypowiedzi artystycznej – monodramy, kreacje zbiorowe, teatry słowa, ruchu.

 

Karta zgłoszenia i regulamin: http://siemck.pl/karbidka2016_regulamin.pdf

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...