Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.08.2016 A A A
Maja Kleszcz & Wojtek Krzak – koncert w ramach finisażu wystawy DUDA GRACZ'75
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Koncert Maji Kleszcz oraz Wojtka Krzaka już 28.08. 2016 o godzinie 18:00. Będzie to koncert składający się z utworów skomponowanych przez Maję Kleszcz do tekstów Agaty Dudy-Gracz, napisanych z myślą o konkretnych obrazach jej ojca, Jerzego Dudy Gracza.


Tak piszą o sobie artyści:Maja Kleszcz i Wojtek Krzak - dwoje artystów, którzy idą wspólnie przez życie i to osobiste i to zawodowe. Gdzieś kolo roku 2005, w czasach w których graliśmy jeszcze w Kapeli ze Wsi Warszawa, wymyśliliśmy sobie idee projektu artystycznego, w ramach którego moglibyśmy realizować wszystkie swoje pasje, wcielać się swobodnie w różne estetyki, style, gatunki sztuki muzycznej i nie tylko muzycznej. Początkowo fascynowały nas idee łączenia kultur. Dlatego zapraszaliśmy do współpracy naszych przyjaciół z Afryki, Europy Wchodniej czy Azji.

 

Po odejściu z Kapeli w 2010 roku (zwieńczeniem dekady było skomponowanie i wyprodukowanie przez nas albumu KzWW - "Infinity"), powoli zaczęliśmy skupiać się na tym co najbliżej - na piosence polskiej. Na próbie powrotu do starych, dobrych wzorców, gdy muzyka nie była banalną konstrukcją w rytmie pod nogę, a teksty stawały się małymi perełkami literatury. Dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z Bogdanem Loeblem - literatem, poetą, prozaikiem. Autorem stylistyki języka bluesowego, tworzącym niezapomniane teksty dla Breakoutu Tadeusza Nalepy i wielu, wielu innych artystów. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałych instrumentalistów i tak zrodził się zespół i tak powstały nasze dwie płyty: "Radio Retro" (2010), oraz "Odeon" (2012).

 

Obecnie oprócz pracy "piosenkowej" (Maja Kleszcz & incarNations), zajmujemy się także muzyką teatralną, którą tworzymy na potrzeby spektakli Agaty Dudy-Gracz, oraz innych reżyserów min. Michała Zadary. Mieliśmy również okazję nagrywać uwtory na potrzeby filmu, a konkretnie Johna Duigana ("Careless love"). Duża to była przyjemność ponieważ John to wybitny twórca, pracujący w Hollywood z wieloma, wieloma gwiazdami i jego propozycja była dla nas olbrzymim wyróżnieniem.

 

Tworzenie muzyki "ilustracyjnej" jest dla nas prawdziwą przyjemnością i intelektualnym wyzwaniem, o którym marzylismy od dawna. W głowach mamy wiele pomysłów na nowe płyty, nowe projekty muzyczne, spektakle. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się do roboty, a Was zaprosić do naszego świata!

 

WSTĘP WOLNY!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...