Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.08.2016 A A A
Maja Kleszcz & Wojtek Krzak – koncert w ramach finisażu wystawy DUDA GRACZ'75
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Koncert Maji Kleszcz oraz Wojtka Krzaka już 28.08. 2016 o godzinie 18:00. Będzie to koncert składający się z utworów skomponowanych przez Maję Kleszcz do tekstów Agaty Dudy-Gracz, napisanych z myślą o konkretnych obrazach jej ojca, Jerzego Dudy Gracza.


Tak piszą o sobie artyści:Maja Kleszcz i Wojtek Krzak - dwoje artystów, którzy idą wspólnie przez życie i to osobiste i to zawodowe. Gdzieś kolo roku 2005, w czasach w których graliśmy jeszcze w Kapeli ze Wsi Warszawa, wymyśliliśmy sobie idee projektu artystycznego, w ramach którego moglibyśmy realizować wszystkie swoje pasje, wcielać się swobodnie w różne estetyki, style, gatunki sztuki muzycznej i nie tylko muzycznej. Początkowo fascynowały nas idee łączenia kultur. Dlatego zapraszaliśmy do współpracy naszych przyjaciół z Afryki, Europy Wchodniej czy Azji.

 

Po odejściu z Kapeli w 2010 roku (zwieńczeniem dekady było skomponowanie i wyprodukowanie przez nas albumu KzWW - "Infinity"), powoli zaczęliśmy skupiać się na tym co najbliżej - na piosence polskiej. Na próbie powrotu do starych, dobrych wzorców, gdy muzyka nie była banalną konstrukcją w rytmie pod nogę, a teksty stawały się małymi perełkami literatury. Dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z Bogdanem Loeblem - literatem, poetą, prozaikiem. Autorem stylistyki języka bluesowego, tworzącym niezapomniane teksty dla Breakoutu Tadeusza Nalepy i wielu, wielu innych artystów. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałych instrumentalistów i tak zrodził się zespół i tak powstały nasze dwie płyty: "Radio Retro" (2010), oraz "Odeon" (2012).

 

Obecnie oprócz pracy "piosenkowej" (Maja Kleszcz & incarNations), zajmujemy się także muzyką teatralną, którą tworzymy na potrzeby spektakli Agaty Dudy-Gracz, oraz innych reżyserów min. Michała Zadary. Mieliśmy również okazję nagrywać uwtory na potrzeby filmu, a konkretnie Johna Duigana ("Careless love"). Duża to była przyjemność ponieważ John to wybitny twórca, pracujący w Hollywood z wieloma, wieloma gwiazdami i jego propozycja była dla nas olbrzymim wyróżnieniem.

 

Tworzenie muzyki "ilustracyjnej" jest dla nas prawdziwą przyjemnością i intelektualnym wyzwaniem, o którym marzylismy od dawna. W głowach mamy wiele pomysłów na nowe płyty, nowe projekty muzyczne, spektakle. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się do roboty, a Was zaprosić do naszego świata!

 

WSTĘP WOLNY!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...