Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.09.2016 A A A
Bilety na niezwykłe koncerty Radio Azja już w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Trzy jesienno-zimowe koncerty Radio Azja w TR Warszawa to wyprawa w świat unikalnych dźwięków Korei Południowej, Tajlandii i Japonii. Ruszyła sprzedaż biletów! Celem projektu Radio Azja jest prezentacja wybitnych, niszowych artystów, których muzyczne poszukiwania przybliżają tradycje ich krajów, ale też znacznie poza nie wykraczają. Ogranizatorzy zapraszają na niezwykłe koncerty - będą to kolejno: Rozbujany koreański synth-pop w wykonaniu Jeong Cha-sika; freestyle z pogranicza Birmy, Laosu i Tajlandii Rasmee Wayrany; i hipnotyczne dźwięki marimby po japońsku zaprezentowane przez Midori Takadę.


25 X JEONG CHA-SIK (KOREA PŁD)
Artystyczna indywidualność i outsider - Jeong Cha-sik to weteran koreańskiej sceny indie lat 90-tych. Przez 15 lat był frontmenem kultowej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, której eksperymentalne, psychodeliczne utwory mocno odstawały od koreańskiego mainstreamu. W roku 2011 zdecydował się na karierę solowego artysty. Od tego czasu nagrał już 3 albumy, wszystkie stworzył nieomal sam.Jego twórczość to połączenie psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej. To nie wszystko - artysta śmiało czerpie z muzyki świata, sięgając po rytmy flamenco, jamajskie riddimy, czy brzmienie francuskiej katarynki. Z premedytacją kiczowate, czasem weselne melodie kontrastują z głębokim, pijackim zaśpiewem, metalowym growlingiem lub nostalgicznym falsetem.Jeong Cha-sik to artysta pełen sprzeczności i dystansu do własnej twórczości, czego wyrazem może być tytuł trasy po berlińskich klubach: “Nick Cave spotyka koreański kabaret”.

 

29 XI RASMEE WAYRANA (TAJLANDIA)
Rasmee Wayrana to wschodząca gwiazda tajskiej sceny world music. Pochodzi z Isan, północno-wschodniej części Tajlandii, gdzie zyskała popularność wykonując tradycyjną muzykę molam. Po przeprowadzce do Chiang Mai, klimatycznego miasta słynącego z doskonałej kawy, rzemiosła artystycznego i sztuki, Rasmee odkryła barwną scenę muzyczną, na której królowały jazz, funk i R&B. Połączenie tych gatunków z tradycyjnym molam dało w rezultacie styl określany przez artystkę jako Isan Soul, będący pełną emocji energetyczną mieszanką opartą na charyzmatycznym wokalu i gitarowych brzmieniach. Jej debiutancki album “Isan Soul” oraz piosenka “Maya” zostały w tym roku wyróżnione prestiżowymi nagrodami Kom Chad Luek Music Award, a sama artystka otrzymała tytuł najlepszej wokalistki. To wyjątkowe doświadczenie - słuchać, jak Rasmee Wayrana z ogromnym wyczuciem i pasją łączy znany sobie od dzieciństwa molam ze współczesnym, wielokulturowym brzmieniem Chiang Mai.

 

20 XII MIDORI TAKADA (JAPONIA)
Midori Takada jest znaną w kręgach japońskiej awangardy kompozytorką, perkusistką i artystką teatralną. Jej hipnotyzujące, minimalistyczne utwory bazują na koncepcie spójności dźwięku i ludzkiego ciała. Japonka koncertuje solo na marimbie i innych instrumentach perkusyjnych, którym często towarzyszą eksperymenty elektroniczne. Wymagające skupienia, minimalistyczne utwory są pełne bezkresu i przywodzą na myśl księżycowy rejs, spadające gwiazdy, podróż w głąb oceanu, czy spacer po rajskim ogrodzie. Początkowo proste, transowe melodie zapętlają się, rozszczepiają, podczas gdy ich rytm łamie się i zagęszcza, powoli wciągając słuchacza w inną rzeczywistość. Każdy występ artystki jest niepowtarzalny i przygotowany specjalnie na konkretną okazję. Grudniowy koncert w TR Warszawa będzie zatem unikatowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...