Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.09.2016 A A A
Bilety na niezwykłe koncerty Radio Azja już w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Trzy jesienno-zimowe koncerty Radio Azja w TR Warszawa to wyprawa w świat unikalnych dźwięków Korei Południowej, Tajlandii i Japonii. Ruszyła sprzedaż biletów! Celem projektu Radio Azja jest prezentacja wybitnych, niszowych artystów, których muzyczne poszukiwania przybliżają tradycje ich krajów, ale też znacznie poza nie wykraczają. Ogranizatorzy zapraszają na niezwykłe koncerty - będą to kolejno: Rozbujany koreański synth-pop w wykonaniu Jeong Cha-sika; freestyle z pogranicza Birmy, Laosu i Tajlandii Rasmee Wayrany; i hipnotyczne dźwięki marimby po japońsku zaprezentowane przez Midori Takadę.


25 X JEONG CHA-SIK (KOREA PŁD)
Artystyczna indywidualność i outsider - Jeong Cha-sik to weteran koreańskiej sceny indie lat 90-tych. Przez 15 lat był frontmenem kultowej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, której eksperymentalne, psychodeliczne utwory mocno odstawały od koreańskiego mainstreamu. W roku 2011 zdecydował się na karierę solowego artysty. Od tego czasu nagrał już 3 albumy, wszystkie stworzył nieomal sam.Jego twórczość to połączenie psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej. To nie wszystko - artysta śmiało czerpie z muzyki świata, sięgając po rytmy flamenco, jamajskie riddimy, czy brzmienie francuskiej katarynki. Z premedytacją kiczowate, czasem weselne melodie kontrastują z głębokim, pijackim zaśpiewem, metalowym growlingiem lub nostalgicznym falsetem.Jeong Cha-sik to artysta pełen sprzeczności i dystansu do własnej twórczości, czego wyrazem może być tytuł trasy po berlińskich klubach: “Nick Cave spotyka koreański kabaret”.

 

29 XI RASMEE WAYRANA (TAJLANDIA)
Rasmee Wayrana to wschodząca gwiazda tajskiej sceny world music. Pochodzi z Isan, północno-wschodniej części Tajlandii, gdzie zyskała popularność wykonując tradycyjną muzykę molam. Po przeprowadzce do Chiang Mai, klimatycznego miasta słynącego z doskonałej kawy, rzemiosła artystycznego i sztuki, Rasmee odkryła barwną scenę muzyczną, na której królowały jazz, funk i R&B. Połączenie tych gatunków z tradycyjnym molam dało w rezultacie styl określany przez artystkę jako Isan Soul, będący pełną emocji energetyczną mieszanką opartą na charyzmatycznym wokalu i gitarowych brzmieniach. Jej debiutancki album “Isan Soul” oraz piosenka “Maya” zostały w tym roku wyróżnione prestiżowymi nagrodami Kom Chad Luek Music Award, a sama artystka otrzymała tytuł najlepszej wokalistki. To wyjątkowe doświadczenie - słuchać, jak Rasmee Wayrana z ogromnym wyczuciem i pasją łączy znany sobie od dzieciństwa molam ze współczesnym, wielokulturowym brzmieniem Chiang Mai.

 

20 XII MIDORI TAKADA (JAPONIA)
Midori Takada jest znaną w kręgach japońskiej awangardy kompozytorką, perkusistką i artystką teatralną. Jej hipnotyzujące, minimalistyczne utwory bazują na koncepcie spójności dźwięku i ludzkiego ciała. Japonka koncertuje solo na marimbie i innych instrumentach perkusyjnych, którym często towarzyszą eksperymenty elektroniczne. Wymagające skupienia, minimalistyczne utwory są pełne bezkresu i przywodzą na myśl księżycowy rejs, spadające gwiazdy, podróż w głąb oceanu, czy spacer po rajskim ogrodzie. Początkowo proste, transowe melodie zapętlają się, rozszczepiają, podczas gdy ich rytm łamie się i zagęszcza, powoli wciągając słuchacza w inną rzeczywistość. Każdy występ artystki jest niepowtarzalny i przygotowany specjalnie na konkretną okazję. Grudniowy koncert w TR Warszawa będzie zatem unikatowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...