Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.09.2016 A A A
DOKŁADAMY DO PIECA – wystawa Pracowni Autorskich Ceramika i Szkło
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Wystawa DOKŁADAMY DO PIECA jest podsumowaniem całorocznej pracy dorosłych uczestników pracowni autorskich szkła i ceramiki działających w Centrum Kultury AGORA. W wystawie wezmą udział osoby od lat tworzące w technikach szkła i ceramiki, jak i te, które dołączyły do pracowni rok temu. Niebanalne i inspirujące prace powstają pod czujnym okiem wrocławskich artystów Marii Kuleszy i Łukasza Karkoszki. Wernisaż odbędzie się 9 września 2016, godz. 18.00. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 6 października 2016.


W pracowni ceramiki powstają m.in. naczynia ceramiczne lepione z wałeczków, toczone na kole garncarskim, odciskane z form, mozaiki ceramiczne, malarstwo na kaflach, płaskorzeźby, angoby, rzeźby.prowadzący: Łukasz Karkoszka – asystent w pracowni Technik i Technologii Ceramicznych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASPzajęcia: wtorki, 17:00-18:30, 19:00 – 20:30

 

W pracowni szkła realizowane są prace z zakresu m.in.: techniki fusingu czy witrażu metodą Tiffany’ego a ich tematyką są m.in. patery, talerze, anioły, ptaki, portrety, abstrakcje, mozaiki.prowadząca: Maria Kulesza – absolwentka wrocławskiej ASP, tworzy szklane obiekty, obrazki, szkło użytkowe oraz unikatowe statuetki. Ma w swoim dorobku witraże kameralne oraz realizacje kościelne. Pracowała również przy scenografii teatralnej.Zajęcia: czwartki, 17:00-18:30, 19:00 – 20:30.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...