Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.09.2016 A A A
Festiwal Teatralny InQbator
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Stendhal twierdził, że powieść jest zwierciadłem obnoszącym się po gościńcu. Ale sześć dotychczasowych edycji festiwalu InQbator pokazuje, że tym, co po gościńcu obnosi się dziś najchętniej, jest teatr. Między 15 a 17 września na ostrołęckich gościńcach znów pojawią się aktorzy. Będą bawić, wzruszać, niepokoić i zaskakiwać. Rusza 7. edycja Festiwalu Teatralnego InQbator.


O tym, że trafny i sugestywny obraz wart jest więcej niż tysiące słów wiadomo nie od dziś. Są tereny ludzkiej wrażliwości, do których słowo w ogóle nie ma dostępu, a które zgłębić można tylko szlachetną ekspresją milczenia. Milczenia, które (choć bywa złotem) nigdy nie jest jednak bezwzględną ciszą. Treścią Festiwalu Teatralnego InQbator jest właśnie taki szeroko pojęty teatr ruchu.

 

Pantomima, taniec, obrzęd dzięki swojemu precyzyjnemu przekazowi pozwalają rozumieć lepiej. Dzięki swojej prostej (ale nie banalnej!) sile wyrazu urastają do poziomu języka uniwersalnego, wspólnego wszystkim. To co jeden widz zrozumie literalnie, drugi odniesie do zupełnie innych treści. To dzięki temu teatr ruchu tak bardzo lubi indywidualną interpretację. Może się wydawać, że trudno o nim mówić, ciężko go opisać. To dobrze – nie służy słowom, nie znosi gadulstwa. Nie jest do opowiadania.

 

Między 15 a 17 września w Ostrołęce już po raz siódmy będzie można się przyjrzećwyjątkowemu charakterowi teatru ruchu. Nie ograniczać się, jak zawsze, do przestrzeni teatralnego budynku i tradycyjnej sceny. Ruch zostanie wpuszczony w tętniący krwioobieg miasta. Zostanie zrobione małe zamieszanie. Wystąpią wyjątkowi artyści. Będziecie mogli zobaczyć 15 spektakli z Polski i zagranicy – wśród nich premiery. Wystąpią m.in.: Warszawskie Centrum Pantomimy, Lubelski Teatr Tańca, ukraiński Teatr Woskresinnia i Company Mangano-Massip z Francji. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, projektach społecznych i konkursach.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
8 marca KAMIENICA JEST KOBIETĄ
Dwie niezwykłe osobowości, niepowtarzalne artystki i inspirujące ...
Zakochaj się w Kamienicy. Luty pod znakiem miłości!
Przez cały miesiąc Teatr Kamienica w Warszawie celebruje MIŁOŚĆ! ...
O sztuce i naturze inaczej – nowy festiwal teatrów tańca (już za miesiąc w Warszawie)
Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników ...
Wiktor Zborowski obchodzi 50-lecie swojej pracy artystycznej!
Wiktor Zborowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych, rozpoznawalnych ...