Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.09.2016 A A A
Wernisaż wystawy Jana Zwolickiego
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

14 września o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy malarza Jana Zwolickiego,  którego obrazy zachwycają swą intrygującą kolorystyką.


Jan Zwolicki, absolwent bydgoskiego Liceum Plastycznego, od 20 lat z powodzeniem wystawia swoje prace w Niemczech. Zachęcony sukcesem u naszych zachodnich sąsiadów postanowił zaprezentować swoją twórczość także w kraju. Do tej pory wernisaże jego wystaw w naszym województwie  odbyły się w Bydgoszczy i Grudziądzu, teraz przyszedł czas na Toruń i Teatr Muzyczny, gdzie niedawno swoje prace prezentowali Kazimierz Kalkowski i jego żona Anna Bereźnicka-Kalkowska.

 

Malarz w swoich pracach koncentruje się na kolorze i kompozycji, odrzucając mistyczną i złożoną kulturowo symbolikę. Artystę mniej  mniej interesuje to, co stanowi o treści obrazu, a bardziej problem współistnienia barw na powierzchni malowidła. Autor podporządkowuje się regułom perspektywy, odwzorowuje kształty i proporcje, jednak w strukturze kolorystyki obrazów stawia na wariację artystyczną na temat świateł, cieni i barw.

 

Wernisaż odbędzie się w Galerii ProScenium w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu 14 września o g. 19:00. Wstęp na wernisaż bezpłatny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...
Wielkie Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy
Tehofest 2019 to piąta edycja Święta Szlaku Wody, Przemysłu ...
WYSTAWA: „Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku”
Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wyjątkową ...