Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2016 A A A
Październik w teatrze muzycznym
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Pierwszy jesienny miesiąc przy ul. Żeglarskiej upłynie pod znakiem dobrze znanych widzom spektakli repertuarowych, recitali muzycznych, ale nie tylko. W połowie października na scenie Teatru Muzycznego zaprezentują się studenci wyższych szkół artystycznych w PRZYGRYWCE – przeglądzie dyplomów i egzaminów muzycznych.


Wielbicieli spektakli teatralnych październik przywita musicalem Machiavelli (1 i 2 października, g. 19:00), w którym król intryg i wirtuoz podstępu, zagra na nosie swoim wrogom. Kolejny weekend to gratka dla wielbicieli promocji – w ramach akcji Toruń za pół ceny będzie można zobaczyć poruszający monodram muzyczny inspirowany losami Wiery Gran, Jutro będzie za późno (8 i 9 października, g. 19:00). W październiku przypomnimy także utwory niezapomnianego Mariana Hemara, zadziwiające swą aktualnością, w spektaklu muzycznym Hemar. Marchewka – próba generalizacji 24 i 25 października o g. 19:00.

 

Dzieci wraz z rodzicami po raz kolejny będą mogły obejrzeć przygody urwisa Tomka Sawyera (musical Tajemnica Tomka Sawyera 4 i 5 października g. 18:00 w CKK Jordanki), opiekuńczych aniołków i małej Oli (Rosnę 23 października g. 12:00) oraz studentka Janka w magicznym świecie baśni (Złoto i liście 28 października g. 10:00, 29 października g. 16:00).

 

W październiku zapraszamy także na recital Grzegorza Bukały, założyciela i jednego z liderów Wałów Jagiellońskich. 15 października o g. 19:00 usłyszymy nie tylko piosenki z nominowanej do Fryderyków 2009 płyty Pocztówki z Macondo, czy utwory śpiewane z Wałami, ale także najnowsze kompozycje artysty.

 

W połowie miesiąca rusza PRZYGRYWKA, czyli I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To pierwsza tego typu impreza w kraju. Od ponad 30 lat w Łodzi odbywa się festiwal szkół teatralnych, w Bydgoszczy zaś forum młodych muzyków. Przeglądu spektakli muzycznych  do tej pory nie było. A przecież spektakle muzyczne i musicale to ważny element współczesnego teatru – mówi dyrektor Teatru Muzycznego, Anna Wołek. Mamy nadzieje ze nasz przegląd zapisze się trwale w kalendarzu wyższych szkół artystycznych. Planujemy już drugą edycję, pod koniec kwietnia 2017r. Liczymy na to, ze PRZYGRYWKA stanie się miejscem wymiany doświadczeń i integracji środowiska artystycznego – dodaje. Szczegółowy program Przeglądu będzie dostępny po 30 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...