Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2016 A A A
Październik w teatrze muzycznym
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Pierwszy jesienny miesiąc przy ul. Żeglarskiej upłynie pod znakiem dobrze znanych widzom spektakli repertuarowych, recitali muzycznych, ale nie tylko. W połowie października na scenie Teatru Muzycznego zaprezentują się studenci wyższych szkół artystycznych w PRZYGRYWCE – przeglądzie dyplomów i egzaminów muzycznych.


Wielbicieli spektakli teatralnych październik przywita musicalem Machiavelli (1 i 2 października, g. 19:00), w którym król intryg i wirtuoz podstępu, zagra na nosie swoim wrogom. Kolejny weekend to gratka dla wielbicieli promocji – w ramach akcji Toruń za pół ceny będzie można zobaczyć poruszający monodram muzyczny inspirowany losami Wiery Gran, Jutro będzie za późno (8 i 9 października, g. 19:00). W październiku przypomnimy także utwory niezapomnianego Mariana Hemara, zadziwiające swą aktualnością, w spektaklu muzycznym Hemar. Marchewka – próba generalizacji 24 i 25 października o g. 19:00.

 

Dzieci wraz z rodzicami po raz kolejny będą mogły obejrzeć przygody urwisa Tomka Sawyera (musical Tajemnica Tomka Sawyera 4 i 5 października g. 18:00 w CKK Jordanki), opiekuńczych aniołków i małej Oli (Rosnę 23 października g. 12:00) oraz studentka Janka w magicznym świecie baśni (Złoto i liście 28 października g. 10:00, 29 października g. 16:00).

 

W październiku zapraszamy także na recital Grzegorza Bukały, założyciela i jednego z liderów Wałów Jagiellońskich. 15 października o g. 19:00 usłyszymy nie tylko piosenki z nominowanej do Fryderyków 2009 płyty Pocztówki z Macondo, czy utwory śpiewane z Wałami, ale także najnowsze kompozycje artysty.

 

W połowie miesiąca rusza PRZYGRYWKA, czyli I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To pierwsza tego typu impreza w kraju. Od ponad 30 lat w Łodzi odbywa się festiwal szkół teatralnych, w Bydgoszczy zaś forum młodych muzyków. Przeglądu spektakli muzycznych  do tej pory nie było. A przecież spektakle muzyczne i musicale to ważny element współczesnego teatru – mówi dyrektor Teatru Muzycznego, Anna Wołek. Mamy nadzieje ze nasz przegląd zapisze się trwale w kalendarzu wyższych szkół artystycznych. Planujemy już drugą edycję, pod koniec kwietnia 2017r. Liczymy na to, ze PRZYGRYWKA stanie się miejscem wymiany doświadczeń i integracji środowiska artystycznego – dodaje. Szczegółowy program Przeglądu będzie dostępny po 30 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie ...
Dwie nagrody główne dla kieleckiego „Kubusia” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju
W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie ...
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej ...
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier ...