Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.09.2016 A A A
Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
INFORMACJA PRASOWA

Czy można poczuć barwę? Jak wygląda kontrast? Czy da się zobaczyć dźwięk? Jak zamienić owada w kwiat? Czy obrazy mogą świecić w ciemności? Cykl dla Smykowidzów i Smykowizjonerów w wieku 0-5 lat i ich rodzin. Smykowizje to młodsza siostra Smykofonii. Różni się od Smykofonii większym skupieniem na sztukach wizualnych i rozwoju zmysłów postrzegania, dotyku i odczuwania. W ramach cyklu prowadzący starają się aktywizować przynajmniej dwa zmysły najmłodszych odbiorców jednocześnie. Te połączenia zmysłów i działań, na których się skupiają to przede wszystkim wzrok i słuch, ale również: wzrok i smak, słuch i dotyk, a nawet węch i wzrok. Poprzez umiejętne łączenie tych oddziaływań Smykowidzowie rozwijają się bardziej wszechstronnie i niezwykle kreatywnie. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.


1.10 Czerwony, żółty, niebieski; ślimaki, gwiazdki, kreski  prowadzenie Anna Kierkosz.

Dzieci patrzą, słuchają, tańczą, grają. Maluchy wraz z rodzicami w poszukiwaniu kolorów i kształtów udadzą się w podróż do Afryki a może nawet do dalekiej Azji. Pełne energii obrazy El Hadji Sy zachwycą ich barwami. Odnajdą w nich proste i bardziej skomplikowane kształty i figury. A może nawet - w Międzynarodowym Dniu Muzyki – Maluchy usłyszą, jak brzmią kolory i co śpiewają kształty.

 

8.10 Obraz na metry - czyli najdłuższe dzieło świata, prowadzenie Anna Szary.

Dzieci patrzą, malują, bawią się, tańczą. Razem można bawić się weselej, głośniej śmiać, a także szybciej malować. Podczas warsztatów inspirowanych wystawą Duchy wspólnoty/Public spirits pojawią się duże płaszczyzny, po których będzie można tupać, tańczyć, pozostać w bezruchu, a także zapełnić je ulubionymi kolorami. Pędzle zostaną zamienione na własne rączki i powstaną wielobarwne portrety, które zostaną połączone w jeden, długi obraz.

 

15.10 Duszki i zjawy ze snu i z Jawy, prowadzenie Anna Kierkosz.

Dzieci słuchają, dotykają, patrzą, reagują. Maluchy wraz z opiekunami przeniosą się w niezwykły świat południowoazjatyckich opowieści. W przestrzeni wystawy Duchy wspólnoty spotkają bohaterów bajek i pieśni z dalekiej Azji, a magicznym i artystycznym szlakiem wystawy poprowadzi je Echo we własnej osobie. Być może będzie okazja, by ujrzeć je na własne oczy?

 

22.10 Wszystko świeci! prowadzenie Anna Szary.

Dzieci patrzą, badają, reagują, dotykają. Podczas warsztatów zostaną sprawdzone właściwości rozmaitych materiałów plastycznych, które być może zaczną świecić. Maluchy pobawią się kontrastami, zgłębą sposoby mieszania barw, a także wykonają własne tajemnicze prace, które będą świecić w ciemności. Starsze dzieci dowiedzą się dlaczego kolor czarny pochłania światło, a na wystawie Duchy wspólnoty/Public spirits poszukają najjaśniejszych i bardzo ciemnych miejsc.

 

29.10 Rosa, róża, rosówka – muzyczna łamigłówka, prowadzenie Anna Szawiel. Wystąpi #Ensemble.

Dzieci patrzą, słuchają, tańczą i grają. Z ludzkiej postaci przemienią się w owada, z owada w kwiat, z kwiatu w pyłek. A może w coś całkiem innego? Jak zagrać te przemiany na instrumentach? Wierzenia etnicznej grupy Jarai z Wietnamu i Kambodży stały się inspiracją dla jednego z artystów wystawy Duchy wspólnoty. A dla uczestników Smykowizji będą pretekstem do kolejnej muzycznej przygody.

 

Smykowizje, zbiórka w holu CSWwarsztaty, spotkania i koncerty dla dzieci w wieku 0-5 lat oraz ich opiekunów.
Każda sobota października

godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata

godz.11:00 – grupa starsza: 3-5 lat

wstęp: bilet rodzinny 30 pln, karnet na 4 zajęcia: 100 pln. (w cenie biletu wstęp na wystawy)
więcej informacji: info@csw.art.pl lub tel: + 48 22 628 12 71 wew. 135

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Znamy laureatów 37. festiwalu filmowego Ale Kino!
Znamy już filmy nagrodzone podczas 37. edycja Międzynarodowego ...
„Młody renifer Alex" w zaprzęgu Świętego Mikołaja!
Rozkoszny zwierzak, który wraz z mamą wędruje przez Laponię ...
Poznajcie bohaterów animacji ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA
Julia Kamińska, Antek Królikowski, Adam Zdrójkowski i Anna ...
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...