Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.10.2016 A A A
Magiczna Laponia - wyprawy psimi zaprzęgami spotkanie z podróżnikiem Maciejem Słomińskim
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Miłośnik wilków, prekursor i popularyzator psich zaprzęgów, a zarazem podróżnik - Maciej Słomiński będzie gościem kolejnego spotkania w cyklu "Kultury świata" we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Jego półtoramiesięczna podróż psimi zaprzęgami po Laponii została nominowana w konkursie Podróż Roku Travelery National Geographic. Słomiński o trudach wyprawy, ale też i o wyjątkowej kulturze Lapończyków opowie w czwartek 13 października o godz. 18:30, wstęp wolny.


W imieniu Macieja Słomińskiego zapraszamy na opowieść o wyprawach psimi zaprzęgami w Arktykę, w szczególności o "Lapońskiej Odyseji", półtoramiesięcznej wyprawie z 2015 roku. Lapońska Odyseja 2015  została nominowana w konkursie Podróż Roku Travelery National Geographic.Laponia to kraina na północy Europy, słynąca z surowego polarnego klimatu i rdzennych mieszkańcach (Saamowie) zajmujących się jak przed wiekami hodowlą reniferów, bezkresnych przestrzeni pokrytych białą kołdrą śnieżnego puchu oraz nocy rozświetlonych mistycznym światłem zorzy polarnej. Tak w kilku zdaniach magiczną krainę opisuje Maciej Słomiński, która poza opowieściami o podróży pokaże również zdjęcia dokumentujące wyprawę.

 

Maciej Słomiński - od lat 90. zajmuje się badaniem i ochroną wilków. Od 1996 roku jest musherem, czyli zajmuje się psimi zaprzęgami będąc prekursorem tego rodzaju działalności w Polsce. Organizował i uczestniczył w pierwszych polskich wyprawach z udziałem psich zaprzęgów. Prowadzi szkołę i Klub Sportowy Psich Zaprzęgów. Obecnie przygotowuje kolejną zimową wyprawę na północ.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...