Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.10.2016 A A A
Magiczna Laponia - wyprawy psimi zaprzęgami spotkanie z podróżnikiem Maciejem Słomińskim
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Miłośnik wilków, prekursor i popularyzator psich zaprzęgów, a zarazem podróżnik - Maciej Słomiński będzie gościem kolejnego spotkania w cyklu "Kultury świata" we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Jego półtoramiesięczna podróż psimi zaprzęgami po Laponii została nominowana w konkursie Podróż Roku Travelery National Geographic. Słomiński o trudach wyprawy, ale też i o wyjątkowej kulturze Lapończyków opowie w czwartek 13 października o godz. 18:30, wstęp wolny.


W imieniu Macieja Słomińskiego zapraszamy na opowieść o wyprawach psimi zaprzęgami w Arktykę, w szczególności o "Lapońskiej Odyseji", półtoramiesięcznej wyprawie z 2015 roku. Lapońska Odyseja 2015  została nominowana w konkursie Podróż Roku Travelery National Geographic.Laponia to kraina na północy Europy, słynąca z surowego polarnego klimatu i rdzennych mieszkańcach (Saamowie) zajmujących się jak przed wiekami hodowlą reniferów, bezkresnych przestrzeni pokrytych białą kołdrą śnieżnego puchu oraz nocy rozświetlonych mistycznym światłem zorzy polarnej. Tak w kilku zdaniach magiczną krainę opisuje Maciej Słomiński, która poza opowieściami o podróży pokaże również zdjęcia dokumentujące wyprawę.

 

Maciej Słomiński - od lat 90. zajmuje się badaniem i ochroną wilków. Od 1996 roku jest musherem, czyli zajmuje się psimi zaprzęgami będąc prekursorem tego rodzaju działalności w Polsce. Organizował i uczestniczył w pierwszych polskich wyprawach z udziałem psich zaprzęgów. Prowadzi szkołę i Klub Sportowy Psich Zaprzęgów. Obecnie przygotowuje kolejną zimową wyprawę na północ.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Dowody na stół, czyli dlaczego warto czytać książki o nauce
„Dla prawdziwego naukowca (…) nic w biologii nie ma sensu, ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...