Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.10.2016 A A A
"Więcej" - interdyscyplinarny projekt kulturalny
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY


Kolejna odsłona interdyscyplinarnego projektu „Więcej" rozpocznie się 2 listopada w Toruniu, po czym zagości także w: Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Słupsku oraz Szczecinie. W każdym mieście zaplanowano cztery odsłony: Patrz Więcej sygnowane przez Studio Wajdy, Tańcz Więcej z playlistą ułożoną przez Jarka Szubrychta, Słuchaj Więcej, czyli nowości puszczane z vinyli oraz Smakuj Więcej organizowane przez smakoszy z „Kuchni świata". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


„Więcej" to ambitny projekt kulturalnej i interdyscyplinarnej aktywizacji mieszkańców miast. Cykl wydarzeń został zaplanowany od jesieni do lata. Każdego miesiąca w kilku miastach w Polsce odbywają się cztery wydarzenia o różnym charakterze – Patrz Więcej, czyli spotkanie z ambitnym kinem, Słuchaj Więcej to wieczór pełen dźwięków z nowych płyt wydanych na vinylu, Tańcz Więcej zaprasza do tańca muzyką jazzowo-funkową, wybraną przez cenionego krytyka muzycznego – Jarka Szubrychta, a Smakuj Więcej to moment kiedy można skosztować przystawek z różnych regionów świata – w listopadzie będą to smaki z Włoch.

 

Listopadowy cykl wydarzeń „Więcej":

 

„Patrz Więcej" – w listopadowe wieczory widzowie będą mogli zobaczyć dwa nagradzane filmy Moniki Pawluczyk „Kiedy będę ptakiem" i „Koniec świata". Pierwszy z nich to historia o MuLa i Lin, mieszkających w turystycznej, tajlandzkiej wsi. Dla turystów to raj na ziemi, oni jednak muszą stawiać czoła wyzwaniom trudnej codzienności. „Koniec świata" to z kolei kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii samotnych ludzi spotyka się w czasie jednej nocy. Reżyserka jest związana ze Studiem Wajdy, które wspiera wieczory kinowe. Stałym partnerem cyklu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi, które tworzy wyselekcjonowaną listę filmów dokumentalnych nagradzanych na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu".

 

„Słuchaj więcej" to w zamierzeniach pomysłodawców klimatyczny wieczór, w trakcie którego współczesnej muzyce puszczanej z płyt winylowych zostanie poświęcona wyjątkowa uwaga. Istotą imprezy będzie słuchanie muzyki jako sztuki – części współczesnej kultury, gdzie album jest odczytywany jako dokumentacja pewnego etapu w życiu artysty. Playlista obejmuje szerokie spectrum wykonawców – od Florence & The Machine po Arctic Monkeys, Bloc Party czy Tom'a Odell'a. Nie zabraknie również polskiej muzyki m.in. The Dumplings, czy kultowego Maanamu.

„Tańcz więcej", czyli impreza, do muzyki wyselekcjonowanej przez opiniotwórczego dziennikarza muzycznego – Jarka Szubrychta. Tematem przewodnim listopadowych wieczorów tanecznych będzie „Jazz & Funky". Playlista będzie się zmieniała co miesiąc, w tym miesiącu usłyszymy m.in.: Donald'a Byrd'a, Chase, Skalpe, Gil Scott-Heron, Lighthouse, Blue Mitchell Quintet, Quazar. O wizaulaną oprawę wieczoru zadba Maciej Szupica z zespołu Dick4Dick.         

„Smakuj więcej" – kulinarna podróż przy dźwiękach muzyki. W listopadzie uczestnicy tego wieczoru tematycznego otrzymają włoskie przystawki wybrane przez degustatorów z „Kuchni świata". Będzie można skosztować oliwek w różnym wydaniu oraz dojrzewających wędlin, na deskach degustacyjnych pojawi się m.in.: Szynka Parmeńska Prosciutto Di Parma, Salami Spianata Romana Con Pelle oraz Chorizo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...