Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.11.2016 A A A
11/11 – Wolność, kocham i rozumiem – Święto Niepodległości w CK Agora
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

11/11 to święto rodzinne, celebrowane w formie artystycznej refleksji nad wolnością. W tym roku imprezę rozpocznie prezentacja popisów pracowni wokalnych i choreograficznych CK Agora, a zakończy wernisaż wystawy, na którą złożą się prace konkursowe najciekawiej interpretujące hasło: WOLNOŚĆ JEST SZTUKĄ. Ponadto w programie znajdą się m. in.: rodzinne zajęcia edukacyjne i gry historyczne Instytutu Pamięci Narodowej, konkursy plastyczne, warsztat Bohaterski Miś. Będzie można popróbować swych sił w linorycie, odbijając na koszulkach i torbach patriotyczne symbole. Dla trochę starszych uczestników został przygotowany pokaz filmu Macieja Drygasa Jeden dzień w PRL.


Harmonogram:
11 listopada 2016 r. godz. 14.00 – 20.00

sala widowiskowa / godz. 14.00- 14.30
Popisy pracowni wokalnych i tanecznych CK Agora
Chochliki i Dźwiękoludki – Pałacyk Michla
Monika Biedak – Taki kraj
Marta Matuszczyk – Przybyli ułani
Jagoda Barwińska – Dziewczyna z granatem
Karolina Barwińska – Miasto
Ola Masłosz – Wolność
Chór Aster – My pierwsza brygada, Pierwsza Kadrowa, Deszcz jesienny deszcz

sala teatralna / godz. 14.45 – 16.45
Niepodległościowe Animacje – warsztaty i konkurs.
Konkurs rodzinny z nagrodami – Nasz Orzeł Biały.
Kotyliony z serwetek gastronomicznych.
Pompony dekoracyjne z białej i czerwonej bibuły.
Malowanie twarzy w barwach narodowych.

sala ceramiczna / godz. 14.45 – 16.45
Wzory graficzne na tkaninie.
Odbijanie techniką linorytu wzorów patriotycznych na torbach lnianych lub własnych, przyniesionych materiałach (np. koszulkach).

galeria / godz. 14.45 – 16.45
Warsztaty Bohaterski Miś

Prowadzone w oparciu o książkę Bohaterski miś autorstwa Bronisławy Ostrowskiej. Bohaterski miś to polski Kubuś Puchatek, któremu jednak nie dano wędrować w poszukiwaniu mądrości życiowej, ale który musi walczyć o wolną i niepodległą Polskę. Miś jest maskotą przynoszącą szczęście wszystkim swoim właścicielom na frontach I wojny światowej. Przygody misia staną się punktem wyjścia do stworzenia zabawek – misiów z materiałów recyklingowych.

Dla najzdolniejszych i najaktywniejszych dzieci nagrody.

sala multimedialna / godz. 14.45 – 16.45
Gry – planszowe i internetowe.
Gra Osamotnieni – Gracz wciela się w negocjatora wysyłanego na rozmowy z Francją, Rosją bolszewicką i Wielką Brytanią pod koniec 1919 i w 1920 roku. Podczas gry uczestnik może poznać zawiłe niuanse polityki międzynarodowej bezpośrednio związane z wojną polsko-bolszewicką.

Gry planszowe IPN – Znaj Znak, Kolejka, 303, Reglamentacja, Polak Mały

hol przy sali baletowej / godz. 14.45 – 16.45
Kolorowanki patriotyczne dla najmłodszych.

sala baletowa/ godz. 14.45 – 15.15 / 15.30 – 16.00 / 16.15 – 16.55Zajęcia edukacyjne IPN
Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat pt. Historia w kolorach, których celem jest przybliżenie najmłodszym w atrakcyjnej i przystępnej formie tematyki polskich symboli narodowych – herbu, flagi i hymnu, ale także tych mniej znanych, jak choćby symbolu Polskiej Kotwicy. W programie m.in. klejenie flagi, portret Piłsudskiego, kolorowanki.
Zajęcia edukacyjne dla dzieci + 7 lat. w programie m.in. odbijanie symbolu Polski Walczącej na pamiątkowych płóciennych torbach metodą szablonową.

 


sala konferencyjna / godz. 14.45 – 16.45Projekcja filmowa.
Pokaz filmu Macieja Drygasa Jeden dzień w PRL – film składający się wyłącznie z materiałów archiwalnych (które reżyser zbierał razem z zespołem przez ponad 3 lata w archiwach Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (dawnej Wytwórni Filmów Dokumentalnych), wytwórni Czołówka, Wytwórni Filmów Oświatowych, Telewizji Polskiej, Archiwum Warszawy, zbiorach prywatnych), jest próbą rekonstrukcji jednego dnia z życia w komunistycznej Polsce.

 

przestrzeń przed CK Agora / godz. 14.30 – 15.30

Poczęstunek – tradycyjna i pyszna żołnierska grochówka.

foyer
Wystawa ze zbiorów Archiwum Państwowego we Wrocławiu Minęło i nie wróci… W atmosferze wrocławskiej ulicy i cieniu dawnych kamienic. Wystawa przedstawia ponad 40 wrocławskich ulic zlokalizowanych w różnych rejonach miasta, z fragmentami ich zabudowy dziś już niejednokrotnie nieistniejącej, z „tym czymś”, co nieodmiennie kojarzy się z epoką konnych furmanek, dorożek, pierwszych aut i tramwajów.

 


sala widowiskowa / 17.00- 18.15

Koncert zespołu Tangreen.
Szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego. W programie koncertu usłyszycie Państwo popularne tanga, milongi i walce w autorskich aranżacjach oraz kompozycje Tomasza Drabiny – akordeonisty, pedagoga, absolwenta Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysty Ministra Kultury i Sztuki. Pochodzące z Argentyny i Polski zmysłowe tanga i nastrojowe milongi stanowią dla nas źródło inspiracji w tworzeniu równie ilustracyjnej i wypełnionej emocjami muzyki. Życzymy, aby ujęcie tanga z perspektywy współbrzmienia śpiewu, skrzypiec i akordeonu, zaowocowało wędrówką w głąb Państwa osobistych muzycznych fascynacji. Oczywiście zapraszamy do tanga!


galeria / 18.30 – 20.00

Wernisaż wystawy Wolność jest sztuką / wręczenie nagród

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...