Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.11.2016 A A A
11/11 – Wolność, kocham i rozumiem – Święto Niepodległości w CK Agora
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

11/11 to święto rodzinne, celebrowane w formie artystycznej refleksji nad wolnością. W tym roku imprezę rozpocznie prezentacja popisów pracowni wokalnych i choreograficznych CK Agora, a zakończy wernisaż wystawy, na którą złożą się prace konkursowe najciekawiej interpretujące hasło: WOLNOŚĆ JEST SZTUKĄ. Ponadto w programie znajdą się m. in.: rodzinne zajęcia edukacyjne i gry historyczne Instytutu Pamięci Narodowej, konkursy plastyczne, warsztat Bohaterski Miś. Będzie można popróbować swych sił w linorycie, odbijając na koszulkach i torbach patriotyczne symbole. Dla trochę starszych uczestników został przygotowany pokaz filmu Macieja Drygasa Jeden dzień w PRL.


Harmonogram:
11 listopada 2016 r. godz. 14.00 – 20.00

sala widowiskowa / godz. 14.00- 14.30
Popisy pracowni wokalnych i tanecznych CK Agora
Chochliki i Dźwiękoludki – Pałacyk Michla
Monika Biedak – Taki kraj
Marta Matuszczyk – Przybyli ułani
Jagoda Barwińska – Dziewczyna z granatem
Karolina Barwińska – Miasto
Ola Masłosz – Wolność
Chór Aster – My pierwsza brygada, Pierwsza Kadrowa, Deszcz jesienny deszcz

sala teatralna / godz. 14.45 – 16.45
Niepodległościowe Animacje – warsztaty i konkurs.
Konkurs rodzinny z nagrodami – Nasz Orzeł Biały.
Kotyliony z serwetek gastronomicznych.
Pompony dekoracyjne z białej i czerwonej bibuły.
Malowanie twarzy w barwach narodowych.

sala ceramiczna / godz. 14.45 – 16.45
Wzory graficzne na tkaninie.
Odbijanie techniką linorytu wzorów patriotycznych na torbach lnianych lub własnych, przyniesionych materiałach (np. koszulkach).

galeria / godz. 14.45 – 16.45
Warsztaty Bohaterski Miś

Prowadzone w oparciu o książkę Bohaterski miś autorstwa Bronisławy Ostrowskiej. Bohaterski miś to polski Kubuś Puchatek, któremu jednak nie dano wędrować w poszukiwaniu mądrości życiowej, ale który musi walczyć o wolną i niepodległą Polskę. Miś jest maskotą przynoszącą szczęście wszystkim swoim właścicielom na frontach I wojny światowej. Przygody misia staną się punktem wyjścia do stworzenia zabawek – misiów z materiałów recyklingowych.

Dla najzdolniejszych i najaktywniejszych dzieci nagrody.

sala multimedialna / godz. 14.45 – 16.45
Gry – planszowe i internetowe.
Gra Osamotnieni – Gracz wciela się w negocjatora wysyłanego na rozmowy z Francją, Rosją bolszewicką i Wielką Brytanią pod koniec 1919 i w 1920 roku. Podczas gry uczestnik może poznać zawiłe niuanse polityki międzynarodowej bezpośrednio związane z wojną polsko-bolszewicką.

Gry planszowe IPN – Znaj Znak, Kolejka, 303, Reglamentacja, Polak Mały

hol przy sali baletowej / godz. 14.45 – 16.45
Kolorowanki patriotyczne dla najmłodszych.

sala baletowa/ godz. 14.45 – 15.15 / 15.30 – 16.00 / 16.15 – 16.55Zajęcia edukacyjne IPN
Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat pt. Historia w kolorach, których celem jest przybliżenie najmłodszym w atrakcyjnej i przystępnej formie tematyki polskich symboli narodowych – herbu, flagi i hymnu, ale także tych mniej znanych, jak choćby symbolu Polskiej Kotwicy. W programie m.in. klejenie flagi, portret Piłsudskiego, kolorowanki.
Zajęcia edukacyjne dla dzieci + 7 lat. w programie m.in. odbijanie symbolu Polski Walczącej na pamiątkowych płóciennych torbach metodą szablonową.

 


sala konferencyjna / godz. 14.45 – 16.45Projekcja filmowa.
Pokaz filmu Macieja Drygasa Jeden dzień w PRL – film składający się wyłącznie z materiałów archiwalnych (które reżyser zbierał razem z zespołem przez ponad 3 lata w archiwach Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (dawnej Wytwórni Filmów Dokumentalnych), wytwórni Czołówka, Wytwórni Filmów Oświatowych, Telewizji Polskiej, Archiwum Warszawy, zbiorach prywatnych), jest próbą rekonstrukcji jednego dnia z życia w komunistycznej Polsce.

 

przestrzeń przed CK Agora / godz. 14.30 – 15.30

Poczęstunek – tradycyjna i pyszna żołnierska grochówka.

foyer
Wystawa ze zbiorów Archiwum Państwowego we Wrocławiu Minęło i nie wróci… W atmosferze wrocławskiej ulicy i cieniu dawnych kamienic. Wystawa przedstawia ponad 40 wrocławskich ulic zlokalizowanych w różnych rejonach miasta, z fragmentami ich zabudowy dziś już niejednokrotnie nieistniejącej, z „tym czymś”, co nieodmiennie kojarzy się z epoką konnych furmanek, dorożek, pierwszych aut i tramwajów.

 


sala widowiskowa / 17.00- 18.15

Koncert zespołu Tangreen.
Szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego. W programie koncertu usłyszycie Państwo popularne tanga, milongi i walce w autorskich aranżacjach oraz kompozycje Tomasza Drabiny – akordeonisty, pedagoga, absolwenta Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysty Ministra Kultury i Sztuki. Pochodzące z Argentyny i Polski zmysłowe tanga i nastrojowe milongi stanowią dla nas źródło inspiracji w tworzeniu równie ilustracyjnej i wypełnionej emocjami muzyki. Życzymy, aby ujęcie tanga z perspektywy współbrzmienia śpiewu, skrzypiec i akordeonu, zaowocowało wędrówką w głąb Państwa osobistych muzycznych fascynacji. Oczywiście zapraszamy do tanga!


galeria / 18.30 – 20.00

Wernisaż wystawy Wolność jest sztuką / wręczenie nagród

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...