Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.11.2016 A A A
Broadway Babies
INFORMACJA PRASOWA
fot. Kinga Karpati

Czym byłby musical bez wspaniałych ról kobiecych? Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury to ukłon w stronę broadwayowskich div. Ukłon męski – 10 listopada o godz. 19:00 kobiece songi z musicali zaśpiewa trzech wokalistów.


Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy to ukłon w stronę broadwayowskich div, które od lat zachwycają widzów na całym świecie, nierzadko robiąc karierę poza murami teatrów. Często to właśnie żeńskie role decydują o tym, że musical natychmiast zapada nam w pamięć. Artyści, którzy 10 listopada o godz. 19:00 wystąpią na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury spróbują udowodnić, że żeński musicalowy repertuar, to nie tylko domena pań. Kobiece songi zaśpiewane zostaną bowiem przez męskie trio – Jakub Wocial, Sebastian Machalski i Maciej Pawlak.  Wykonają utwory pisane dla kobiet – czasem przelewając w nie całą swoją wrażliwość, a niekiedy podchodząc do nich z przekorą. Ich przewodniczką po pełnej barw i emocji palecie wspaniałych, musicalowych ról żeńskich będzie pianistka – Karina Komendera. Posłuchamy utworów z musicali takich, jak Jekyll & Hyde, Dreamgirls, Kolor Purpury, Side Show, Waitress czy Dźwięki muzyki.


Jakub Wocial – wokalista, aktor musicalowy, reżyser. Jako kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa, jej twórca i organizator, zrealizował spektakle Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar oraz Rent. Debiutował w Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta w musicalu Taniec Wampirów Romana Polańskiego. Występował na scenach Berlina, Oberhausen i Stuttgartu.


Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju, m. in. z Teatrem Rozrywki, krakowskim Teatrem Variété i Teatrem Rampa.


Sebastian Machalski – aktor dubbingowy i teatralny. Wokalista zespołu Czwarta Kolumna. W 2014 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Od 2015 r. związany z Warszawskim Teatrem  Rampa, gdzie kreuje role Kacpra i Mistrza w Rapsodii z Demonem oraz Judasza w Jesus Christ Superstar.


Karina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie wykłada w klasach fortepianu i kameralistyki, doktorantka. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii w USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 roku na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku.


Więcej na www.mik.waw.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...