Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.11.2016 A A A
Broadway Babies
INFORMACJA PRASOWA
fot. Kinga Karpati

Czym byłby musical bez wspaniałych ról kobiecych? Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury to ukłon w stronę broadwayowskich div. Ukłon męski – 10 listopada o godz. 19:00 kobiece songi z musicali zaśpiewa trzech wokalistów.


Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy to ukłon w stronę broadwayowskich div, które od lat zachwycają widzów na całym świecie, nierzadko robiąc karierę poza murami teatrów. Często to właśnie żeńskie role decydują o tym, że musical natychmiast zapada nam w pamięć. Artyści, którzy 10 listopada o godz. 19:00 wystąpią na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury spróbują udowodnić, że żeński musicalowy repertuar, to nie tylko domena pań. Kobiece songi zaśpiewane zostaną bowiem przez męskie trio – Jakub Wocial, Sebastian Machalski i Maciej Pawlak.  Wykonają utwory pisane dla kobiet – czasem przelewając w nie całą swoją wrażliwość, a niekiedy podchodząc do nich z przekorą. Ich przewodniczką po pełnej barw i emocji palecie wspaniałych, musicalowych ról żeńskich będzie pianistka – Karina Komendera. Posłuchamy utworów z musicali takich, jak Jekyll & Hyde, Dreamgirls, Kolor Purpury, Side Show, Waitress czy Dźwięki muzyki.


Jakub Wocial – wokalista, aktor musicalowy, reżyser. Jako kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa, jej twórca i organizator, zrealizował spektakle Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar oraz Rent. Debiutował w Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta w musicalu Taniec Wampirów Romana Polańskiego. Występował na scenach Berlina, Oberhausen i Stuttgartu.


Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju, m. in. z Teatrem Rozrywki, krakowskim Teatrem Variété i Teatrem Rampa.


Sebastian Machalski – aktor dubbingowy i teatralny. Wokalista zespołu Czwarta Kolumna. W 2014 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Od 2015 r. związany z Warszawskim Teatrem  Rampa, gdzie kreuje role Kacpra i Mistrza w Rapsodii z Demonem oraz Judasza w Jesus Christ Superstar.


Karina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie wykłada w klasach fortepianu i kameralistyki, doktorantka. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii w USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 roku na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku.


Więcej na www.mik.waw.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...