Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.11.2016 A A A
"W stanie" spektakl Teatru Korba w Klubie Pod Kolumnami
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Komedia małżeńska "W stanie" to najnowsza propozycja wrocławskiego Klubu Pod Kolumnami na jesienne, listopadowe wieczory. Na spektakl w wykonaniu Teatru Korba organizatorzy zapraszają w sobotę, 19 listopada na godz. 19:00 - wstęp wolny.


„W stanie" jest autorskim spektaklem Teatru KORBA, utrzymanym w konwencji komediowej. Spektakl powstał na motywach sztuki „RIO" Marka Kochana i opowiada o osobistych relacjach między małżonkami, zadając pytanie:  czy na pewno będą w stanie się porozumieć? Akcja tej kameralnej sztuki toczy się w jednym pomieszczeniu: pokoju z aneksem kuchennym.

 

Stowarzyszenie Teatr KORBA jest organizacją non-profit. W związku z tym spektakle Teatru nie są biletowane,a jedyną formą wejściówek jest dystrybucja „pamiątek ze spektaklu". Do sztuki „W stanie" wejściówkami są specjalnie przygotowane karty do gry.

 

Teatr KORBA działa nieprzerwanie od 2000 roku na terenie Wrocławia i okolic. Na swoim koncie ma ponad 20 spektakli. Teatr nie posiada własnej sceny, dlatego wystawia spektakle w ciekawych miejscach Wrocławia i okolic. Na co dzień współpracuje z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz z Autorskimi Liceami Artystycznymi.

 

Teatr powstał z inicjatywy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego Marcina Jagodzińskiego i Tomasza Wojtkiewicza. Pretekstem do powołania grupy była inscenizacja dramatu Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Oheya". W początkowych latach istnienia zespół funkcjonował przy Uniwersytecie Wrocławskim jako teatr studencki, w latach 2005-2006 działał pod opieką Towarzystwa Edukacji Otwartej, a od 2007 roku jest zarejestrowany jako stowarzyszenie.

 

KORBA tworzy przedstawienia głównie w oparciu o współczesne teksty dramatyczne. Zespół brał udział w wielu przeglądach i festiwalach teatralnych: na Ogólnopolskim Przeglądzie Form Scenicznych Wojska Polskiego w Przemyślu – nagroda za „Stoliki"; podczas V, VI, VII i XI Przemyskiej „Wiosny Fredrowskiej"; na II Przeglądzie Teatralnym CYNA we wrocławskim „Pałacyku", na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, podczas X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, podczas I Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego im. Andrzeja Piwowarczyka „PLEŚŃ Z OCZU" w Lublinie, 34. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju.

 

W latach 2007-2008 Teatr KORBA współpracował z włoskim Stowarzyszeniem „Cooperativa Theatralia" z Livorno. Efektem odbywających się we Włoszech warsztatów były dwa przedstawienia: „Ex Voto" (2007), które zostało pokazane we Wrocławiu i Jelczu-Laskowicach oraz „Jerozolima Wyzwolona" T. Tasso (2008) pokazana na Festiwalu polsko-włoskim w Jelczu-Laskowicach. Teatr prowadzi warsztaty teatralne i spełnia funkcje edukacyjne: do zespołu przyjmowani są często młodzi ludzie z niewielkim doświadczeniem scenicznym, którzy, dzięki KORBIE, mają szansę zdobyć pierwsze szlify aktorskie. Niektórzy z nich rozpoczynają później profesjonalne kariery aktorskie, jak Lesław Żurek czy Marta Ormaniec.

 

Teatr KORBA – „W stanie"

19.11.2016 r. (sobota) godz. 19.00, wstęp wolny

Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...