Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2016 A A A
"Tajemnicze artefakty" Tadeusza Oszubskiego
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Archeolodzy, historycy, antropolodzy badają artefakty, czyli zabytki będące wytworami rąk człowieka. O jednych można wiele powiedzieć, inne skrywają frapujące tajemnice. Są też znaleziska zdecydowanie nie pasujące do ustalonego przez naukę obrazu dziejów. Wydają się albo znacznie wyprzedzać epokę, w której je wykonano, albo też cel ich powstania jest zagadką. Bywa, że łączy je coś z pradawnymi mitami i legendami. Stanowią intelektualne wyzwanie – prowokują tak uczonych, jak miłośników tajemnic świata do formułowania zaskakujących hipotez.


Tadeusz Oszubski opisuje niezwykłe odkrycia archeologiczne i antropologiczne ostatnich lat. Przedstawia związane z nimi teorie naukowe, często sprzeczne, lecz z dziennikarskim obiektywizmem nie opowiada się po żadnej ze stron. Stawia jednak pytania, na które odpowiedzi mogą mieć kluczowe znaczenie dla zrozumienia historii ludzkości.

 

Tadeusz Oszubski urodził się 13 stycznia 1958 roku w Bydgoszczy. W 1984 roku zadebiutował zbiorem poezji Zostawiliśmy skrzydła w szatni. Opublikował wiele opowiadań w prasie literackiej i antologiach. Jest autorem kilku książek, między innymi powieści dark fantasy Sfora (nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla), opowieści grozy Drapieżnik (nagrodzonej w II Ogólnopolskim Konkursie na Polską Powieść Współczesną) czy osadzonego w realiach współczesnej Bydgoszczy kryminału Miłość.

 

Część twórczości Tadeusza Oszubskiego stanowią artykuły publikowane m. in. w miesięcznikach „Czwarty Wymiar” i „Nieznany Świat” oraz książki popularyzujące wiedzę na temat zagadek przeszłości. Taki charakter mają zbiory artykułów i reportaży Tajemnicze istoty, Tajemnice Świata oraz Niewyjaśnione zjawiska w Polsce (nominacja do nagrody dziennikarskiej Grand Press 2003) oraz najnowsza pozycja – Tajemnicze artefakty.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
(na)RODZINY. IX edycja festiwalu „Opętani Literaturą”
Jakub Nowak, Maria Pakulnis, Kuba Sienkiewicz, Roch Sulima, Aga ...
Można już zgłaszać książki do IX edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza
Można już przesyłać zgłoszenia do dziewiątej edycji Nagrody Literackiej ...
Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska już dostępna!
CD PROJEKT RED we współpracy z Nerds' Kitchen Creations i wydawnictwem ...
Recenzja książki www.1944.waw.pl
Niedawno przeczytałem nową książkę Marcina Ciszewskiego pod adresowym ...