Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.12.2016 A A A
Księga Potworów, czyli jak pokochać swoje cienie
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Czy potwory żyją naprawdę? I czy są straszne? W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory. Warto je poznać i oswoić sięgając po najnowszą Księgę Potworów autorstwa Michała Rusinka z ilustracjami Daniela de Latoura.


Księga Potworów to wierszowany bestiariusz Michała Rusinka ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latoura, który poruszy wyobraźnię młodszych czytelników, jak i tych już nieco starszych. W tej niezwykłej książce, oprócz wszystkim znanych potworów, pojawią się stworzenia zupełnie nowe, wręcz unikalne. Kto jest ciekawy, jak one wyglądają?

 

W najnowszej książce, wydanej nakładem Wydawnictwa Zwierciadło, Michał Rusinek, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, ujarzmił trzydzieści stworów, opisując je w zabawny, lekki i wierszowany sposób. Potwory Rusinka, zamiast straszyć, są udomowionymi, poskromionymi zwierzakami, które chce się zaprosić do swojego wnętrza. Daniel de Latour nadał im „ludzką twarz” tworząc znakomite ilustracje, dzięki czemu całe stadko aż prosi się, by zostać przytulonym. Na ostatnich stronach książki znaleźć można dwa potwory, które są swoistymi alterego autorów. Rusinki, jak ich Rusinek nazwał, przybrały postać ptaków, które bezczelnie wszystko wszystkim zrymują. Natomiast na widok Delaturów wszyscy drżą ze strachu, gdyż są przerażające. Autorzy tym samym pokazują, że w każdym z nas drzemie potwór, którego warto poznać i się z nim zaprzyjaźnić.

 

Dzieci często boją się po zgaszeniu światła w pokoju, wyobrażają sobie, że ktoś lub coś czai się pod ich łóżkiem. Podobną reakcję wywołuję u dziecka wszystko co nowe: kontakt z lekarzem, pierwsze kroki w przedszkolu, wyjazd na pierwszy obóz. Strach jest nieodłączną częścią życia, dlatego od najmłodszych lat warto uczyć dzieci, jak radzić sobie z tego typu emocjami. Jedną z metod radzenia sobie jest pokazanie dziecku, że z tymi okropnymi potworami można się zaprzyjaźnić. Drugą metodą jest pokazanie dziecku magicznych sposobów na wygonienie potworów z pokoju, na przykład po przez zagranie w grę, w której wygania się potwory do szafy. Księga Potworów może być trzecią metodą, która na pewno pomoże w oswojeniu potworów!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...