Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.12.2016 A A A
METROPOLIA JEST OKEY 2016
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Już po raz dziesiąty odbędzie się jeden z najbardziej oryginalnych trójmiejskich festiwali - Metropolia jest Okey. Festiwal powstał z inicjatywy Dyrektora Nadbałtyckiego Centrum Kultury Larrego Ugwu, nie tylko po to aby promować hasło "metropolii", ale przede wszystkim po to, aby nieść ogromny ładunek pozytywnej energii. Podczas kilku grudniowych dni między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem trójmiejscy artyści łączą swoje siły, by integrować się między sobą i z publicznościa.


Pierwsze edycje festiwalu były wydarzeniem muzycznym, do dziś główną częścią programu  są koncerty klubowe. Każdego dnia festiwalu na scenie gdańskiego Parlamentu, sopockiego Sfinksa czy gdyńskiego Ucha prezentuje się kilkanaście zespołów związanych z Trójmiastem - w tym roku m.in. Olo Walicki, Wojtek Mazolewski, Kiev Office, Salviction Hatti Vatti, Sara Brylewska i zespół Nagrobki. Ale Metropolia jest Okey to również muzyka klasyczna i koncert w Ratuszu Staromiejskim 29 grudnia, podczas którego wystąpi wybitnie uzdolniona młodzież szkół muzycznych Trójmiasta I i II stopnia, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, stypendyści MKiDN.

 

Stałe miejsce w programie ma teatr, sztuki wizualne, literatura oraz przedstawienia improwizowane z udziałem publiczności.

 

W tym roku w imieniu organizatorów zapraszamy m.in. na  wystawę Barbary Kruszewskiej pt. „Obierki", pokazy filmów, debatę, Dzień Gazety Wyborczej Trójmiasto pt. "Żadnych sztandarów. Wolność. Trójmiejscy wykonawcy grają piosenki z polskiej sceny niezależnej", występy IMPRO i wręczenie nagród Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

28 grudnia w klubie muzycznym Parlament po raz ostatni, bo to koncert pożegnalny, będziemy mogli usłyszeć trójmiejski zespół, który zna cała Polska: Tymon&Transistors (koncert będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk).

 

A wszystko to w metropolii czyli wszystkich zakątkach Trójmiasta.

 

Szczegółowy program na: www.nck.org.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
11. Lublin Jazz Festiwal
W dniach 23-28 kwietnia pokażemy różnorodność i kierunki ...
6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA
Akademia Muzyczna w Krakowie serdecznie zaprasza na 6. Krakowską ...
Triumfalny powrót. Irena Santor znów zaśpiewała w Teatrze Syrena
To był wyjątkowy wieczór. Na scenie warszawskiego Teatru Syrena ...
Chicago w Gdańsku. Kiedy Ken Vandermark spotyka Mikołaja Trzaskę...
Muzyczne Forum Awangardy to dwudniowe spotkanie muzyków chicagowskiej ...