Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.01.2017 A A A
Broadway Babies – Rewanż
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury zdominowali panowie i ich interpretacje żeńskich songów. Panie nie pozostaną dłużne. W czwartek 19 stycznia o godz. 19:00 zaprezentują na Elektoralnej swoje spojrzenie na męskie musicalowe kawałki.


Pierwszy w tym roku Wieczór musicalowy to kolejna odsłona nieoczywistych interpretacyjnych potyczek. Po przyjętym ciepło przez publiczność listopadowym koncercie, w którym męski team wyśpiewywał żeńskie partie ze znanych tytułów, czas na rewanż z sex appealem.

 

19 stycznia o godz. 19:00 trzy wspaniałe wokalistki i aktorki: Marta Florek, Basia Gąsienica Giewont oraz Ewa Łobaczewska przedstawią w Mazowieckim Instytucie Kultury swoje interpretacje najciekawszych i najpiękniejszych męskich partii musicalowych. Towarzyszyć im będzie znana już z poprzednich koncertów i doceniona przez warszawską widownię pianistka – Karina Komendera. Zabrzmią songi ze znanych i lubianych musicali: Sunset Boulevard Andrew Lloyd Webbera; Les Misérables (Nędznicy) Claude`a-Michela Schönberga; Moulin Rouge Craiga Armstronga, Mariusa de Vries, Anu Malika; Jekyll & Hyde Franka Wildhorna; The Last Five Years (Pięć ostatnich lat) Jasona Roberta Browna; Król Lew Eltona Johna, Sweeney Todd Stephena Sondheima, Rent Jonathana Larsona – musicalu będącego uwspółcześnioną wersją opery Giacomo Pucciniego Cyganeria.

 

Marta Florek – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie wykłada. Laureatka popularnego programu TVP 2 Szansa na sukces (program z Urszulą). Występowała także w programie TVP The Voice of Poland (grupa Kayah), HIT GENERATOR, Jaka To Melodia. Jako wokalistka sesyjna nagrała kilkanaście płyt, udzielając głosu w bajkach muzycznych i śpiewając w chórkach znanych artystów. Występowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Jekyll&Hyde, Oliver!, Our House), Gliwickim Teatrze Muzycznym (High School), Teatrze Komedia w Warszawie (musical Zorro).

 

Basia Gąsienica Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka prestiżowych Festiwali Piosenki Polskiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf – nagroda Grand Prix). Zagrała między innymi w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka, wcielając się w rolę Jasia. Występowała w przedsięwzięciu Freddie Mercury rock-operowo. W musicalu Legalna Blondynka w reż. J. Józefowicza można ją zobaczyć w rolach Sereny lub Enid. W Warszawskim teatrze Rampa wciela się w role Królowej w muzycznym Show Rapsodia z Demonem.

 

Ewa Łobaczewska – dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Od 2014 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W 2015 r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w Dźwiękach muzyki). Współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Poznaniu Jekyll & Hyde), Operą i Filharmonią Podlaską (Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości, Kot w butach). Laureatka konkursów wokalnych, m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...