Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.01.2017 A A A
Broadway Babies – Rewanż
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Listopadowy koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury zdominowali panowie i ich interpretacje żeńskich songów. Panie nie pozostaną dłużne. W czwartek 19 stycznia o godz. 19:00 zaprezentują na Elektoralnej swoje spojrzenie na męskie musicalowe kawałki.


Pierwszy w tym roku Wieczór musicalowy to kolejna odsłona nieoczywistych interpretacyjnych potyczek. Po przyjętym ciepło przez publiczność listopadowym koncercie, w którym męski team wyśpiewywał żeńskie partie ze znanych tytułów, czas na rewanż z sex appealem.

 

19 stycznia o godz. 19:00 trzy wspaniałe wokalistki i aktorki: Marta Florek, Basia Gąsienica Giewont oraz Ewa Łobaczewska przedstawią w Mazowieckim Instytucie Kultury swoje interpretacje najciekawszych i najpiękniejszych męskich partii musicalowych. Towarzyszyć im będzie znana już z poprzednich koncertów i doceniona przez warszawską widownię pianistka – Karina Komendera. Zabrzmią songi ze znanych i lubianych musicali: Sunset Boulevard Andrew Lloyd Webbera; Les Misérables (Nędznicy) Claude`a-Michela Schönberga; Moulin Rouge Craiga Armstronga, Mariusa de Vries, Anu Malika; Jekyll & Hyde Franka Wildhorna; The Last Five Years (Pięć ostatnich lat) Jasona Roberta Browna; Król Lew Eltona Johna, Sweeney Todd Stephena Sondheima, Rent Jonathana Larsona – musicalu będącego uwspółcześnioną wersją opery Giacomo Pucciniego Cyganeria.

 

Marta Florek – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie wykłada. Laureatka popularnego programu TVP 2 Szansa na sukces (program z Urszulą). Występowała także w programie TVP The Voice of Poland (grupa Kayah), HIT GENERATOR, Jaka To Melodia. Jako wokalistka sesyjna nagrała kilkanaście płyt, udzielając głosu w bajkach muzycznych i śpiewając w chórkach znanych artystów. Występowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Jekyll&Hyde, Oliver!, Our House), Gliwickim Teatrze Muzycznym (High School), Teatrze Komedia w Warszawie (musical Zorro).

 

Basia Gąsienica Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka prestiżowych Festiwali Piosenki Polskiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf – nagroda Grand Prix). Zagrała między innymi w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka, wcielając się w rolę Jasia. Występowała w przedsięwzięciu Freddie Mercury rock-operowo. W musicalu Legalna Blondynka w reż. J. Józefowicza można ją zobaczyć w rolach Sereny lub Enid. W Warszawskim teatrze Rampa wciela się w role Królowej w muzycznym Show Rapsodia z Demonem.

 

Ewa Łobaczewska – dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Od 2014 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W 2015 r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w Dźwiękach muzyki). Współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Poznaniu Jekyll & Hyde), Operą i Filharmonią Podlaską (Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości, Kot w butach). Laureatka konkursów wokalnych, m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...