Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.01.2017 A A A
Obrazy chrapami malowane - wystawa prac namalowanych przez konie, osiołki i kuce
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Koń "Lakuś", stary osiołek "Wiesio" czy klacz "Panama" to tylko kilku ze zwierzęcych artystów, których prace,  powstałe za pomocą marchewek oraz ekologicznych, nietoksycznych farbek plakatowych, już wkrótce będzie można oglądać we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami. Pomysł stworzenia takich dzieł zrodził się z potrzeby ratowania stajni, w której mieszkają podopieczni Fundacji "Centaurus", ratującej zwierzęta przed drastyczną śmiercią. Na wernisaż w imieniu organizatorów zapraszamy w sobotę 4 lutego o godz. 18:00.


Końscy i osiołkowi podopieczni Fundacji Centaurus dołączyli się pod koniec 2016 roku do akcji zbiórkowej na rzecz remontu dachu w jednej ze stajni fundacyjnych. Końscy emeryci, pod rządami klaczy Panamy, kierowniczki działu promocji Centaurusa, wraz z resztą podopiecznych, wzięli sprawę w swoje kopyta. Większość z nich ma artystyczną duszę, szczególnie koń Lakuś i stary osiołek Wiesio - postanowili przeprowadzić zbiórkę na remont dachu i jednocześnie odwdzięczyć się darczyńcom piękną pamiątką. Z pomocą marchewek oraz ekologicznych, nietoksycznych farbek plakatowych powstały niesamowite dzieła, emanujące abstrakcją i radością z twórczości. Z całego serca zapraszamy do zobaczenia na własne oczy niepowtarzalnych obrazów stworzonych przez zwierzęta, kiedyś ciężko doświadczonych przez los, obecnie szczęśliwych na swoim folwarku.

 

Fundacja Centaurus istnieje od połowy 2006 roku, ma na swoim koncie między innymi ponad 800 ocalonych końskich istnień. Prowadzi obecnie największy azyl w Europie, dla kopytnych, uratowanych przed drastyczną śmiercią. Azyl mieści się w starym folwarku pod Legnicą, w Szczedrzykowicach, fundacja przebywa tam od jesieni 2012 roku. Ośrodek ten, to przede wszystkim stare budynki gospodarcze, wymagające ciągłych remontów, które fundacja wykonywała w miarę swoich możliwości, jednak ciągłe łatanie dachu w stajni końskich emerytów przestało już spełniać swoje zadanie. Dach wymagał natychmiastowego, i bardzo kosztownego remontu. Z pomocą przyszły same zwierzęta, których prace licytowane na aukcjach pozwoliły zebrać częśc środków koniecznych do przeprowadzenia niezbędnych prac w stajni.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...