Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.02.2017 A A A
Ogrody najpiękniejszych rezydencji rozbłysną w Zimowy Wieczór Światła
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Nietypowa pora, magiczne miejsce, a do tego zachwycająca, zimowa sceneria i tajemniczy blask lampionów – Łazienki Królewskie zapraszają na spacer i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie plenerowe, które odbędzie się w sobotę 18 lutego. W Zimowym Wieczorze Światła weźmie udział także pięć innych muzeów rezydencji w Europie i Chinach. W Warszawie punktem kulminacyjnym będzie koncert na tarasie Pałacu na Wyspie.


Raz w roku goście Łazienek Królewskich mają okazję podziwiać ogrody króla Stanisława Augusta w tak niezwykłej, wprost baśniowej odsłonie i odbyć spacer z lampionami w towarzystwie kilkunastu tysięcy uczestników! Początek o godz. 19.00, finał – o 19.40 przed Pałacem na Wyspie.

 

Trzy specjalnie wytyczone trasy poprowadzą spacerowiczów przez najpiękniejsze rejony Łazienek Królewskich i spotkają się na tarasie Pałacu na Wyspie. Trasa niebieskich lampionów wyrusza spod Pomnika Chopina, biegnie m.in. przez Ogród Romantyczny i dalej – Promenadą Królewską. Przechadzkę po Ogrodzie Chińskim proponuje szlak zielonych lampionów (początek przy Ermitażu). Wreszcie trasa czerwonych lampionów – najdłuższa., startuje przy wejściu od ul. Gagarina i wiedzie wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, obok Amfiteatru, przez Ogród Włoski do Pałacu na Wyspie.

 

Każda marszruta dostarczy spacerowiczom niezapomnianych wrażeń: będzie można zobaczyć pięknie oświetlone zabytki Łazienek, posłuchać opowieści edukatorów z muzeum, a także spotkać aktorów w strojach z epoki i poczuć atmosferę XVIII-wiecznej Warszawy. O godz. 19.40 na tarasie Pałacu na Wyspie rozpocznie się koncert zespołu The New Brass Trio w składzie: Przemysław Skałuba (saksofon tenorowy), Damian Marat (trąbka) i Wojciech Baranek (tuba). Muzycy zagrają utwory m.in. Haydna, Mozarta, Händla i Bacha.

 

Zimowy Wieczór Światła, wydarzenie zainicjowane w 2014 r. przez Łazienki Królewskie, to część międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”. Bierze w nim udział sześć muzeów rezydencji w Europie i Chinach: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny), Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania) i Muzeum Łazienki Królewskie. „Ogrodom Światła” poświęcone będą specjalne projekcje podczas Zimowego Wieczoru Światła i wystawa fotografii w Galerii Plenerowej – można ją oglądać od 1 do 20 lutego.

 

Udział w Zimowym Wieczorze Światła jest bezpłatny. Lampiony można kupować już od 16 lutego w kasach muzeum, a także w dniu wydarzenia – od godziny 18.00 w trzech punktach sprzedaży na początku każdej trasy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ruszyła ArtSfera MNK
17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, ...
Wystawa Irminy Staś „Ząb w ząb”
Tytuł wystawy „Ząb w ząb” jest parafrazą dwóch sformułowań: ...
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...