Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.02.2017 A A A
Hulaj po warszawsku
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Już w najbliższą środę, czyli 8 lutego w Klubie Komediowym odbędzie się kolejny spektakl improwizowany "Hulaj po warszawsku" - czyli dwie godziny historii wymyślanych na bieżąco, na oczach widzów do stołecznych inspiracji.


Tym razem jednak improwizatorzy zaprosili na scenę pisarkę, aktywistykę i felietonistkę - Sylwię Chutnik, która wybierze na tę okazję warszawskie historie i fragmenty swoich książek. Czy będą to fragmenty "Kieszonkowego atlasu kobiet", a może "Cwaniar"? I jak zinterpretują je członkowie Teatru Improwizacji Hulaj? Przekonamy się o tym już za tydzień!

 

Sylwiia Chutnik- Urodzona w 1979 roku w Warszawie.Pisarka, dramatopisarka i felietonistka ,,Polityki", "Pani", „Wysokich Obcasów" i ,,Gazety Stołecznej". Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW.  Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie. 
Członkini Związku Literatów Polskich.  Prowadziła w TVP Kultura program literacki „Cappuccino z książką" i „Zapomniani-odzyskani". Obecnie współprowadzi program „Barłóg literacki".

 

Autorka powieści "Kieszonkowy Atlas Kobiet" (Ha!Art 2008), ,,Dzidzia" ( Świat Książki 2009), ,,Cwaniary" (Świat Książki 2012), „Jolanta" (Znak 2015), „Smutek cinkciarza" (Od deski do deski 2016) oraz książki "Warszawa Kobiet" (Biblioteka Polityki 2011) , zbioru felietonów ,,Mama ma zawsze rację" (Mamania 2012), ,,Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe" (Nowy Teatr 2012) i zbioru opowiadań ,,W krainie czarów" (Znak 2014).

 

Teatr Improwizacji Hulaj - Teatr powstał jesienią 2013 roku. Ich styl to mieszkanka warszawskiej Szkoły Impro, chicagowskiego Improv Olympic i Second City, a także dotychczasowego doświadczenia artystycznego i... życiowego. Łącznie mają 114 lat, więc trochę się tego nazbierało. Grają dla dorosłych i czasem dla dzieci. Zresztą, bliżej im do tych drugich.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...