Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.02.2017 A A A
Ferie zimowe z Galerią Sztuki Dawnej / 12-26 lutego
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na zajęcia dla rodzin z dziećmi podczas ferii zimowych od 12 do 26 lutego. W tym roku warsztaty pozwoląna poznanie nowo otwartej Galerii Sztuki Dawnej, prezentującej malarstwo, rzeźbę i rzemiosło dawnych epok. Podczas interaktywnych zajęć dzieci urządzą pałac tajemniczego magnata, poznają koleje losów królów i królowych oraz wsłuchają się w odgłosy gwarnego, portowego miasta. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów.


NOWOŻYTNA ZIMA

12 lutego / 19 lutego / 26 lutego / niedziela / 12.00

W XVII i XVIII wieku zimy bywały bardzo mroźne. Co robić, gdy śnieg zasypał drogę? Jak spędzano czas bez elektryczności, telewizji i Internetu? W co siębawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano? Na te pytania będzie można szukać odpowiedzi w czasie spotkania w Galerii Sztuki Dawnej.WIELKIE MEBLOWANIE

12 lutego / 19 lutego / 26 lutego / niedziela / 12.00

Pewien tajemniczy magnat poprosi uczestników warsztatów o umeblowanie swojego pałacu. Zwiedzając Galerię Sztuki Dawnej należy znaleźć dla niego odpowiednią zastawę stołową, meble i tkaniny, aby jego siedziba była piękna, wygodna, a zebrane w niej przedmioty służyły rozrywce i nauce.

 

PORTRET – CZYLI KIM JESTEM?

15 lutego / 22 lutego / środa / 12.00

17 lutego / 24 lutego / piątek / 12.00

Galeria Sztuki Dawnej pełna jest portretów: królów i królowych, dworzan i mieszczan. Każda z przedstawionych postaci nosi wspaniały strój, częstopozuje na tle konkretnego wnętrza, w otoczeniu różnych przedmiotów. Co to wszystko oznacza? Czy portret pokazuje tylko wygląd człowieka? A może mówi o nim znacznie więcej? Odpowiedzi na te pytania będzie można poszukać w trakcie zajęć.

 

O MUZYCE I DŹWIĘKACH

15 lutego / 22 lutego / środa / 12.00

Na obrazach i przedmiotach rzemiosła artystycznego odnaleźć można przedstawienia instrumentów muzycznych, grają na nich nawet anioły. Ale dźwięki to nie tylko muzyka. Zwiedzając Galerię Sztuki Dawnej, dzięki sile wyobraźni, usłyszeć będzie można odgłosy miasta, gwarnego dworu, kościelnych uroczystości.

SPOTKANIE Z KRÓLAMI I KRÓLOWYMI

16 lutego / 23 lutego / czwartek / 12.00Informacja prasowa

W jakim języku mówiła Maria Ludwika Gonzaga? Czy Francuzi byli w stanie wymówić nazwisko żony Ludwika XV – Marii Leszczyńskiej? Jaki order ustanowił Henryk Walezy i czy odznaczenie to ma związek z Polską? MNW zaprasza na królewskie spotkanie.

 

LEKARZE DZIEŁ SZTUKI, CZYLI TAJEMNICE KONSERWACJI

16 lutego / 23 lutego / czwartek / 12.00

Czy dzieła pokazane w Galerii Sztuki Dawnej przez wieki zachowały swoją urodę? A może potrzebowały, aby ktoś im pomógł w odzyskaniu dawnego blasku. Warsztaty pozwolą poznać tajniki procesu konserwacji.

 

CZŁOWIEK W SZTUCE. OD NARODZIN DO ŚMIERCI

17 lutego / 24 lutego / piątek / 12.00

Co dostawał w prezencie następca tronu Francji? Jakie obyczaje towarzyszyły zaślubinom w renesansowych Włoszech – gdzie trzymała swoje rzeczy młoda żona, po wprowadzeniu się do domu męża? Jak wyglądał pogrzeb polskiego szlachcica? Odpowiedzi na te pytania będzie można odnaleźć podczas wizyty w Muzeum.


WARSZTATY DLA DZIECI 5–12 LAT I ICH OPIEKUNÓW / ZBIÓRKA W HOLUGŁÓWNYM / DZIECKO: BILET DO MNW 1 ZŁ, OPIEKUN: BILETWARSZTATOWY 15 ZŁ / OBECNOŚĆ OPIEKUNA

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...