Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.02.2017 A A A
Otwórzmy wspólnie sezon kabaretowy w Polsce
Tomasz Łukaszewski
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Szykują się trzy dni dobrej zabawy, które na początku marca będą miały miejsce w Skierniewicach. Wszystko za sprawą Festiwalu Twórczości Kabaretowej, który po kilku latach znowu odbędzie się na początku roku i ponownie otworzy sezon kabaretowy w Polsce. Trzeba też dodać, że będzie to już 12 edycja festiwalu kabaretowego w Skierniewicach.


Przez kilka ostatnich lat, podczas festiwalu, były dwa dni występów, tym razem impreza potrwa od piątku do niedzieli, a przedstawienia będzie można oglądać na 3 różnych scenach.

 

Wszystko zacznie się 3 marca (godzina 19.00) w klubie Drugi Dom. Tam na małej scenie odbędzie się Turniej Stand-up z udziałem trzech uczestników wyłonionych na podstawie zgłoszeń. Będą to: Magdalena Kubicka z Krakowa, Krzysztof Sawczuk z Olsztyna oraz Mieszko Minkiewicz z Białegostoku. Wieczór zakończy i wystąpi w roli gwiazdy turnieju duet (chociaż każdy z panów zaprezentuje się solo) Paweł Reszela i Grzegorz Halama. Uwaga na Stand-upie może być pikatnie i bez cenzury, zatem przychodzicie na własne ryzyko, a zapewniam będzie warto. Bilety do nabycia w sklepie Pod Filarami i w klubie Drugi Dom w przedsprzedaży 40 zł, a w dniu występów 50 zł.

 

Drugi dzień Fetki to przegląd kabaretów. Rozpocznie się o godzinie 17 na scenie w sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, a o nagrodę główną powalczą 4 kabarety z różnych stron Polski. Zakwalifikowały się kabarety: Niepopranych Optymistów z Mogilna, Nomen Omen z Włodawy, HarcyteatrK z Lidzbarka Warmińskiego oraz FiFa-RaFa z Lublina. Gwiazdą wieczoru będzie krakowska grupa improwizacji Ad hoc, która była w Skierniewicach 2 lata temu i została bardzo dobrze przyjęta. Trzeba także dodać, że tego dnia duży wkład w całą zabawę będzie miała publiczność, która pełnić będzie rolę jurora. Swoją nagrodę wręczą także dziennikarze. Kabaret (lub kabarety), które zostaną nagrodzone wezmą także udział w Gali Finałowej festiwalu, która odbędzie się 5 marca na dużej scenie kina Polonez (godzina 18). Obok laureatów na scenie zobaczymy także Artura Andrusa oraz kabaret Smile. Bilety na przegląd w cenie 10 zł i na finał (60 zł) do nabycia w kasie kina Polonez.

 

Program tegorocznego Festiwalu Twórczości Kabaretowej wygląda bardzo solidnie, a to jeszcze nie koniec atrakcji. W niedzielę, dla wszystkich chętnych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty z improwizacji kabaretowych. Chociaż w nazwie mają kabaretowe, to warszataty mają uczyć, jak radzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Poprowadzi je Alan Pakosz, lider grupy Ad hoc oraz wieloletni dyrektor artystyczny krakowskiej Paki. Wszyscy chętni wzięciem udziału w warsztatach proszę o kontakt pod numerem telefonu 607 591 306. Warto dodać, że istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie powarsztatowym podczas Gali Finałowej.

 

Przez ostatnie 12 lat za sprawą festiwalu kabaretowego w Skierniewicah pojawiły się m.in. kabarety: Hrabi, Dno, Łowcy.B, Jurki, Adin, Słuchajcie, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Pod Wyrwigroszzem, K2 oraz Artur Andrus, Grzegorz Halama, Jacek Fedorowicz, Maria Czubaszek i cała gama kabaretów młodego pokolenia, które brały udział w przeglądzie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...