Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.02.2017 A A A
Koncert Rafała Gorzyckiego "Syriusz"
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na wyjątkowy koncert jednego z najważniejszych muzyków jazzowych w Europie - Rafała Gorzyckiego, założyciela Sing Sing Penelope czy Ecstasy Project. Pochodzący z Bydgoszczy muzyk zaprezentuje swoją najnowszą płytę "Syriusz", którą na koncercie połączy z warstwą wizualną w wykonaniu Marcina Sautera i poezją współczesną poety i malarza Krzysztofa Grusego. "Syriusz" jest więc nie tyle koncertem, co wielowymiarowym spektaklem-słuchowiskiem, który w CSW zobaczymy w piątek, 17 lutego, o godz. 19.00.


Po spektakularnej premierze albumu Rafał Gorzycki Trio "Playing", który został okrzyknięty jednym z najlepszych albumów 2016 roku oraz Albumem Miesiąca według Polish Jazz, przyszedł czas na solowy, najbardziej osobisty projekt w dorobku artysty. Chociaż Gorzycki znany jest przede wszystkim jako niezwykle twórczy i utalentowany perkusista, na "Syriuszu" wykorzystuje również fortepian, wibrafon i organy, a do tego czerpie ze swojej najnowszej fascynacji: filmu i sztuk plastycznych.

 

Najnowszy album Gorzyckiego to olbrzymia dawka spokoju, tajemnicy, oszczędnej formy i głębi brzmienia... Prawdziwa synteza sztuk. Rafał Gorzycki gra tu nie tylko na swym wiodącym instrumencie – perkusji, ale przede wszystkim, na fortepianie, wibrafonie i organach. Jednak "Syriusz" to nie tylko nieziemska muzyka. Tym razem koncerty Rafała będą wielowymiarowymi spektaklami-słuchowiskami. Artysta będzie też prezentować poezję współczesną mieszkającego w Niemczech poety i malarza – Krzysztofa Grusego. O warstwę wizualną i filmową "Syriusza" zadbał jeden z najlepszych dokumentalistów ze szkoły Mistrzowskiej Andrzeja Wajdy – Marcin Sauter.

 

RAFAŁ GORZYCKI jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

 

Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...