Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.02.2017 A A A
Koncert Rafała Gorzyckiego "Syriusz"
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na wyjątkowy koncert jednego z najważniejszych muzyków jazzowych w Europie - Rafała Gorzyckiego, założyciela Sing Sing Penelope czy Ecstasy Project. Pochodzący z Bydgoszczy muzyk zaprezentuje swoją najnowszą płytę "Syriusz", którą na koncercie połączy z warstwą wizualną w wykonaniu Marcina Sautera i poezją współczesną poety i malarza Krzysztofa Grusego. "Syriusz" jest więc nie tyle koncertem, co wielowymiarowym spektaklem-słuchowiskiem, który w CSW zobaczymy w piątek, 17 lutego, o godz. 19.00.


Po spektakularnej premierze albumu Rafał Gorzycki Trio "Playing", który został okrzyknięty jednym z najlepszych albumów 2016 roku oraz Albumem Miesiąca według Polish Jazz, przyszedł czas na solowy, najbardziej osobisty projekt w dorobku artysty. Chociaż Gorzycki znany jest przede wszystkim jako niezwykle twórczy i utalentowany perkusista, na "Syriuszu" wykorzystuje również fortepian, wibrafon i organy, a do tego czerpie ze swojej najnowszej fascynacji: filmu i sztuk plastycznych.

 

Najnowszy album Gorzyckiego to olbrzymia dawka spokoju, tajemnicy, oszczędnej formy i głębi brzmienia... Prawdziwa synteza sztuk. Rafał Gorzycki gra tu nie tylko na swym wiodącym instrumencie – perkusji, ale przede wszystkim, na fortepianie, wibrafonie i organach. Jednak "Syriusz" to nie tylko nieziemska muzyka. Tym razem koncerty Rafała będą wielowymiarowymi spektaklami-słuchowiskami. Artysta będzie też prezentować poezję współczesną mieszkającego w Niemczech poety i malarza – Krzysztofa Grusego. O warstwę wizualną i filmową "Syriusza" zadbał jeden z najlepszych dokumentalistów ze szkoły Mistrzowskiej Andrzeja Wajdy – Marcin Sauter.

 

RAFAŁ GORZYCKI jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

 

Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Brytyjski Callum Spencer rozpoczyna trasę po Polsce!
Urodzony i wychowany w North Yorkshire, w Wielkiej Brytanii, ...
Lord Bishop Rocks w Hard Rock Pubie Pamela
Dzisiaj w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela wystąpi amerykańska ...
Zarockuj na przyszłość
XIX Rock May Festival 2020 odbędzie się 9 maja. Chętni do ...
"Rebus": hip hopowa opowieść o trzydziestolatkach - premiera singla z projektu "Zombi?"
„Rebus" to trzeci singiel, który powstał w ramach autorskiego ...