Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.02.2017 A A A
Dekada kultury audiowizualnej – NInA podsumowuje 12 lat działalności
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

„Finał NInA. Dekada kultury audiowizualnej” to wydarzenie będące okazją do przyjrzenia się prawie 12-letniej działalności Narodowego Instytutu Audiowizualnego i do namysłu nad współczesnością i przemianami w kulturze audiowizualnej ostatniej dekady,  które odbędzie się w piątek, 24 lutego na kilka dni przed zaplanowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączeniem NInA z Filmoteką Narodową.


W programie znajdzie się premiera eseju multimedialnego, w którym weźmie udział 20 osobowości polskiej kultury:  Wojciech Blecharz, Andrzej Chyra, Maciej Grzybowski, Agnieszka Holland, Aneta Kopacz, Paweł Łoziński, Barbara Kinga Majewska, Marcin Masecki, Magda Mosiewicz, Paweł Mykietyn, Aleksander Nowak, Jurek Owsiak, Małgorzata Sarbak, Małgorzata Szczęśniak, Małgorzata Szumowska, Paweł Szymański, Alek Tarkowski, Mariusz „Wilk” Wilczyński i Wojciech Waglewski. Każdy z nich w wybranej przez siebie krótkiej formie przedstawi swoje spojrzenie na ostatnią dekadę w kulturze. Na esej złożą się więc osobiste wypowiedzi, prace wideo, premierowe utwory muzyczne, performanse, animowane gify i inne formy.

 

Wieczór poprzedzi odczytanie, napisanego specjalnie na tę okazję tekstu prof. Zygmunta Baumana.

 

Esej rozpocznie się o godzinie 18.00. Będzie go można na żywo śledzić w portalach NInA: ninateka.pl oraz nina.gov.pl. Wszystkie tworzące go wypowiedzi zostaną opublikowane po wydarzeniu w postaci specjalnej zakładki na stronie nina.gov.pl. Znajdą się w niej dodatkowe materiały, między innymi przesłany specjalnie na tę okazję tekst medioznawcy Lva Manovicha, który był gościem pierwszej edycji organizowanego przez NInA Festiwalu NInA Wersja Beta „Cyfrowe opowieści” w 2015 roku.

 

Koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowa i Gości

 

Nieobliczalni muzycy orbitujący wokół wytwórni Lado ABC, czyli Warszawska Orkiestra Rozrywkowa i ich znamienici goście: Kasia Nosowska, Wojciech Waglewski, Barbara Wrońska, Gaba Kulka, Kuba Ziołek i tegoroczny laureat Paszportu Polityki – Wacław Zimpel, zagrają 24 lutego o godzinie 20.30 w siedzibie Instytutu.

 

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa to nieformalna i często ewoluująca grupa artystów. Występowała m.in. na OFF Festivalu wykonując album „Song Reader” Becka, a także w siedzibie NInA, przypominając tematy muzyczne z popularnych polskich seriali. Wśród fascynacji WOR od samego początku znajdowała się muzyka brazylijska: bossa nova, samba czy nowofalowa tropicália, która zabrzmi także tego wieczoru. WOR wystąpi w składzie: Zofia Moruś – flet, Tomasz Duda – flet i saksofon, Miłosz Pękala – wibrafon, Piotr Zabrodzki – pianino i organy, Bartosz Weber – gitara, Bartłomiej Tyciński – gitara siedmiostrunowa, Piotr Domagalski – bas i Macio Moretti – perkusja.

 

Koncert będzie transmitowany na stronach nina.gov.pl oraz ninateka.pl.

 

Na esej i koncert obowiązują zaproszenia. Wydarzenie będzie można śledzić na żywo na stronach nina.gov.pl oraz ninateka.pl

 

Na zakończenie finałowego wieczoru w NInA na jednej scenie spotkają się trzy kolektywy didżejskie: Tyciński/Weber, Karara/Zambon i NOS. Bartosz i Bartłomiej (Silent) CockTail Party rozkołyszą w rytm brazylijskiej samby, przywołają klasyczne bossa-novy i zmysłowe rumby. Wywodzący się z kolektywu The Very Polish Cut Outs Zambon (Maciej Zambon) i Karara (Jaromir Kamiński) przypomną niegdyś zakurzone, a teraz wracające do łask klasyki polskiej muzyki w odświeżonych wersjach. A na koniec swoje muzyczne fascynacje zaprezentuje i parkiet weźmie we władanie NOS, czyli Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska.

 

Silent disco rozpocznie się o godzinie 22.00. Wstęp wolny.

 

Impreza odbywa się z wykorzystaniem słuchawek do silent disco (300 sztuk). Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dowód tożsamości ze zdjęciem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...