Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.02.2017 A A A
Zrób sobie sztukę - warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

"Zrób sobie sztukę" to nowy cykl warsztatów skierowanych do dzieci i ich rodziców, które od 25 lutego startują we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Zajęcia mają odczarować wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz umożliwić dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji. Warsztaty skierowane są do dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 5-8 lat i 8-12.


Rodzice i dzieci zostaną wprowadzeni w świat sztuki XX wieku; zostaną przedstawieni artyści, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem.

 

W toku warsztatów pokazane zostanie, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki,  szuflady i obszary; prowokować do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego świata. Przybliżone zostaną postacie Picassa, Mattise'a, Klee, Pollocka, Kandinsky'ego, Miro, Warhola i wielu innych.

 

Prowadząca:

Natalia Okoń – Rudnicka artystka urodzona w 1980 roku we Wrocławiu.Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (2000 r.) podjęła studia we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale wzornictwa przemysłowego. Studia skończyła dyplomem w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga oraz aneksem malarskim u prof. Krzysztofa Skarbka. (2005 r.) Od tego czasu zajmuje się malarstwem, ilustracją, grafiką użytkową i artystyczną oraz nauczaniem w ukończonym przez siebie liceum. Pasjonuje się historią sztuki, literaturą, a przede wszystkim twórczością wszelką z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn. Stara się nie ustawać w rozwoju twórczym, jednocześnie z pasją uczyć kolejne pokolenia. Prywatnie matka czteroletniej Karolinki.

 

" Zrób sobie sztukę", 25 lutego (sobota), Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Pierwsza tura zajęć: dzieci od 5 do 8 lat: 10.00-11.30

Druga tura zajęć: dzieci od 8 do 12 lat 12.00-13.30

Bilet: 25zł/os, rodzic - wstęp wolny

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Świat pełen elfów i wróżek
Twórcy kinowych hitów „Ups! Arka odpłynęła” i „Luis ...
KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL!
Spektakl o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów ...
Nowy Rok będzie naLEŻEĆ do URWISA!
Ten szczeniak, nawet gdy zostaje sam w domu, nie może narzekać ...
Odkryj tajemnice Ziemi wraz z Dinosaur Fossil Hunter
Dinosaur Fossil Hunter to symulator, w którym gracz wciela się ...