Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.02.2017 A A A
Zrób sobie sztukę - warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

"Zrób sobie sztukę" to nowy cykl warsztatów skierowanych do dzieci i ich rodziców, które od 25 lutego startują we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Zajęcia mają odczarować wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz umożliwić dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji. Warsztaty skierowane są do dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 5-8 lat i 8-12.


Rodzice i dzieci zostaną wprowadzeni w świat sztuki XX wieku; zostaną przedstawieni artyści, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem.

 

W toku warsztatów pokazane zostanie, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki,  szuflady i obszary; prowokować do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego świata. Przybliżone zostaną postacie Picassa, Mattise'a, Klee, Pollocka, Kandinsky'ego, Miro, Warhola i wielu innych.

 

Prowadząca:

Natalia Okoń – Rudnicka artystka urodzona w 1980 roku we Wrocławiu.Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (2000 r.) podjęła studia we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale wzornictwa przemysłowego. Studia skończyła dyplomem w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga oraz aneksem malarskim u prof. Krzysztofa Skarbka. (2005 r.) Od tego czasu zajmuje się malarstwem, ilustracją, grafiką użytkową i artystyczną oraz nauczaniem w ukończonym przez siebie liceum. Pasjonuje się historią sztuki, literaturą, a przede wszystkim twórczością wszelką z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn. Stara się nie ustawać w rozwoju twórczym, jednocześnie z pasją uczyć kolejne pokolenia. Prywatnie matka czteroletniej Karolinki.

 

" Zrób sobie sztukę", 25 lutego (sobota), Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Pierwsza tura zajęć: dzieci od 5 do 8 lat: 10.00-11.30

Druga tura zajęć: dzieci od 8 do 12 lat 12.00-13.30

Bilet: 25zł/os, rodzic - wstęp wolny

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...