Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.02.2017 A A A
Czeska sobota w Klubie Pod Kolumnami
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Speed dating w południe, następnie spacer czeskimi śladami po Wrocławiu, zaś wieczorem koncert Michała Snajdra, Sasy Niklickovej i Alfika - tak wygląda program "Czeskiej soboty", na którą 4 marca zapraszają: portal Květ Evropy oraz Klub Pod Kolumnami. "Czeska sobota" to świetna okazja, żeby poznać podstawowe zwroty w języku czeskim, odkryć nieznane oblicza, wydawać by się mogło, doskonale znanych miejsc oraz posłuchać dobrej muzyki. Wstęp na wszystkie punkty programu jest wolny.


1 godzina, mniej więcej tyle organizatorzy przeznaczą na naukę podstawowych zwrotów po czesku, które umożliwią w miarę swobodne nawiązanie nowych znajomości. Podczas ekspresowego kursu dowiemy się między innymi: jak zapytać o pracę, samopoczucie, hobby, kolor oczu lub ulubionego artystę. Następnie uczestnicy zasiądą przy stolikach i w trzyminutowych turach będę mieli okazję poznać się bliżej, a może nawet umówić, rozmawiając oczywiście po czesku.

 

O godzinie 14:00 Wojciech Zalewski - autor przewodnika po Wrocławiu w języku czeskim i po Pradze w języku polskim - zaprosi na spacer czeskimi śladami po Wrocławiu. Trasa poprowadzi przez najstarszą część miasta - Ostrów Tumski, Katedrę, następnie pl. Nankiera, Nowy Targ, Uniwersytet i Budynek dawnego Instytutu Fizjologii Purkyniego. Przekonamy się jak wiele czeskich śladów kryje w sobie centrum naszego miasta. Na spacer obowiązują zapisy mailowe na adres: redakce@kvetevropy.cz. Początek spaceru koło pomnika Jana XXIII., przed kościołem św. Marcina.

 

Wieczorem, dokładnie o godz.19:00, w Klubie Pod Kolumnami rozpocznie się koncert czeskich muzyków. Wystąpią: wspaniała pieśniarka Saša Niklíčková, Michal Šnajdr  - fenomenalny gitarzysta akustyczny, który na swoich koncertach prezentuje zarówno autorskie kompozycje, jak i wyśmienite covery np. Tommy'ego Emmanuela i innych mistrzów gitary solowej. Spotkanie muzyczne uzupełni współtwórca całego cyklu, praski pieśniarz Alfík, od którego można oczekiwać nieoczekiwanego i nie należy oczekiwać oczekiwanego.

 

Nie po raz pierwszy:"Czeska sobota" to rozwinięcie funkcjonującego we Wrocławiu cyklu czesko-polskich i polsko-czeskich koncertów przygotowywanych we współpracy z praskim Klubem Kocour,  platformą Zašití písničkáři, wrocławskim klubem Pieśniarze oraz czeskim portalem o Wrocławiu Květ Evropy. Do tej pory wystąpiło 10 muzyków. Najważniejszym z nich był koncert Petra Rimskiego, który we Wrocławiu występował na słynnym koncercie w listopadzie 1989 w ramach Festiwalu Czechosłowackiej Sztuki Niezależnej z Krylem, Nohavicą i innymi czeskimi pieśniarzami. Na regularnie odbywających się koncertach wystąpili też Radim Flender, Bára Švarcová, Zdeněk Barták & Milan Kramarovič, Hynek Kočí, Tomáš J Holý, Petr „Bubák" Bublák. Koncerty do tej pory odbywały się w klubie Pieśniarze, na Szewskiej 68a.

 

Czeska sobota w Klubie Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław

4 marca (sobota), wstęp wolny

12:00 - czeski speed dating

14:00 - spacer czeskimi śladami po Wrocławiu (obowiązują zapisy na fb Wroclaw Květ Evropy lub redakce@kvetevropy.cz)

19:00 - koncert czeskich muzyków

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...