Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.02.2017 A A A
Czeska sobota w Klubie Pod Kolumnami
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Speed dating w południe, następnie spacer czeskimi śladami po Wrocławiu, zaś wieczorem koncert Michała Snajdra, Sasy Niklickovej i Alfika - tak wygląda program "Czeskiej soboty", na którą 4 marca zapraszają: portal Květ Evropy oraz Klub Pod Kolumnami. "Czeska sobota" to świetna okazja, żeby poznać podstawowe zwroty w języku czeskim, odkryć nieznane oblicza, wydawać by się mogło, doskonale znanych miejsc oraz posłuchać dobrej muzyki. Wstęp na wszystkie punkty programu jest wolny.


1 godzina, mniej więcej tyle organizatorzy przeznaczą na naukę podstawowych zwrotów po czesku, które umożliwią w miarę swobodne nawiązanie nowych znajomości. Podczas ekspresowego kursu dowiemy się między innymi: jak zapytać o pracę, samopoczucie, hobby, kolor oczu lub ulubionego artystę. Następnie uczestnicy zasiądą przy stolikach i w trzyminutowych turach będę mieli okazję poznać się bliżej, a może nawet umówić, rozmawiając oczywiście po czesku.

 

O godzinie 14:00 Wojciech Zalewski - autor przewodnika po Wrocławiu w języku czeskim i po Pradze w języku polskim - zaprosi na spacer czeskimi śladami po Wrocławiu. Trasa poprowadzi przez najstarszą część miasta - Ostrów Tumski, Katedrę, następnie pl. Nankiera, Nowy Targ, Uniwersytet i Budynek dawnego Instytutu Fizjologii Purkyniego. Przekonamy się jak wiele czeskich śladów kryje w sobie centrum naszego miasta. Na spacer obowiązują zapisy mailowe na adres: redakce@kvetevropy.cz. Początek spaceru koło pomnika Jana XXIII., przed kościołem św. Marcina.

 

Wieczorem, dokładnie o godz.19:00, w Klubie Pod Kolumnami rozpocznie się koncert czeskich muzyków. Wystąpią: wspaniała pieśniarka Saša Niklíčková, Michal Šnajdr  - fenomenalny gitarzysta akustyczny, który na swoich koncertach prezentuje zarówno autorskie kompozycje, jak i wyśmienite covery np. Tommy'ego Emmanuela i innych mistrzów gitary solowej. Spotkanie muzyczne uzupełni współtwórca całego cyklu, praski pieśniarz Alfík, od którego można oczekiwać nieoczekiwanego i nie należy oczekiwać oczekiwanego.

 

Nie po raz pierwszy:"Czeska sobota" to rozwinięcie funkcjonującego we Wrocławiu cyklu czesko-polskich i polsko-czeskich koncertów przygotowywanych we współpracy z praskim Klubem Kocour,  platformą Zašití písničkáři, wrocławskim klubem Pieśniarze oraz czeskim portalem o Wrocławiu Květ Evropy. Do tej pory wystąpiło 10 muzyków. Najważniejszym z nich był koncert Petra Rimskiego, który we Wrocławiu występował na słynnym koncercie w listopadzie 1989 w ramach Festiwalu Czechosłowackiej Sztuki Niezależnej z Krylem, Nohavicą i innymi czeskimi pieśniarzami. Na regularnie odbywających się koncertach wystąpili też Radim Flender, Bára Švarcová, Zdeněk Barták & Milan Kramarovič, Hynek Kočí, Tomáš J Holý, Petr „Bubák" Bublák. Koncerty do tej pory odbywały się w klubie Pieśniarze, na Szewskiej 68a.

 

Czeska sobota w Klubie Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław

4 marca (sobota), wstęp wolny

12:00 - czeski speed dating

14:00 - spacer czeskimi śladami po Wrocławiu (obowiązują zapisy na fb Wroclaw Květ Evropy lub redakce@kvetevropy.cz)

19:00 - koncert czeskich muzyków

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...