Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.03.2017 A A A
W-arte!
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

W-arte! Łowicka 56/3 - nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Warszawy założona przez Romę Gąsiorowską rusza wiosną z serią interdyscyplinarnych wydarzeń. W kameralnej kamienicy na Mokotowie będą odbywać się regularnie koncerty, projekcje, spotkania, wystawy, instalacje, dyskusje, a także warsztaty. Marcowe wydarzenia rozpocznie intymny koncert Izy Lach, podczas którego artystka zaprezentuje premierowy materiał. Kolejne spotkania będą poświęcone m.in. literaturze, filmom, fotografii oraz tematom kobiecym.


W-arte! Łowicka 56/3 to nowe miejsce, które działa w ramach W-arte! Open Art. Space – platformy artystyczno-edukacyjnej, założonej przez Romę Gąsiorowską. Już 3 marca na domowej scenie działań artystycznych wystąpi Iza Lach, która otworzy wiosenny cykl interdyscyplinarnych wydarzeń. Artystka w towarzystwie Adama Lewartowskiego, basisty z L. Stadt, zaprezentuje premierowy materiał z płyty, która jest w fazie przygotowań.

 

Dwa dni później, 5 marca, W-arte! zaprasza na Spotkanie z książką, którego gościem będzie Aleksandra Cieślak, autorka i ilustratorka Książki do zrobienia, która otrzymała tegoroczne wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art. Books. Artystka podzieli się historiami z procesu powstawania książki, a także podpowie w jaki sposób rysować aby robić to po swojemu, kształtując własny styl i pomysły. Po spotkaniu zaplanowane są warsztaty podczas których Aleksandra Cieślak zaprezentuje jak litery i papier mogą zainspirować do nieoczywistych  działań z typografią i ilustracją.

 

W piątek o 17.00 odbędą się warsztaty Kawa, wino, seks ze znanym baristą Mateuszem Kubikiem oraz współautorką książki Slow Sex Martą Niedźwiecką.

 

Sobota, 11 marca, zarezerwowana będzie w W-arte! dla kobiet. Tego dnia rano odbędą się Warsztaty z Elementem Żeńskim, którego motywem przewodnim będzie żywienie dla piękna, czyli jak dbać o skórę od wewnątrz. Kuratorkami spotkania będą członkinie Elementu Żeńskiego - Monika Kucel i Paulina Puchalska, a całość poprowadzi Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyczka, psycholożka kliniczna, która zajmuje się edukacją żywieniową.

 

Dzień później, 12 marca, W-arte! zainauguruje cykl Films For Food poświęcony kulturze kulinarnej, która wychodząc z kina eksploruje różne aspekty kultury, estetyki oraz przemian społecznych. Gośćmi spotkań będą osoby ze świata kuchni oraz sztuki, które dzięki zróżnicowanym obszarom działania stworzą przestrzeń interpretacji filmów o jedzeniu. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się pokaz filmu Noma: My Perfect Storm Pierra Deschampsa, po którym będzie można wziąć udział w dyskusji pod hasłem: Can food be art?

 

Pod koniec miesiąca, 25 marca, W-arte! zaprasza do klubu Niebo na urodziny Elementu Żeńskiego, których jest organizatorem. Takie też będzie jedno z założeń działalności – tworzyć partnerstwa i wychodzić poza swoją przestrzeń w ramach sekcji W-arte! na mieście. Dzień później, 26 marca, w siedzibie W-arte!, odbędą się warsztaty Pod powierzchnią z Kolor Kolektywem. Współtworzona instalacja pozwoli widzom i uczestnikom warsztatów doświadczyć niesamowitego uczucia interaktywnego obcowania na żywo z mappingiem wizualnym.

 

Marzec w W-Arte! to także Upał daje się we znaki – projekt Kajetana Plisa, zapowiadający lato, czyli seria spontanicznie organizowanych pokazów, prezentujących cudze slajdy o tematyce urlopowo-wakacyjnej.  Będzie można także znaleźć się w Queerlandii – wziąć udział w wieczorze, który otworzy cykl queerowych spotkań. Każdy występ odbędzie się w innej konwencji, od teatru, przez imprezę do sztuki performansu i voguingu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...