Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.03.2017 A A A
W-arte!
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

W-arte! Łowicka 56/3 - nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Warszawy założona przez Romę Gąsiorowską rusza wiosną z serią interdyscyplinarnych wydarzeń. W kameralnej kamienicy na Mokotowie będą odbywać się regularnie koncerty, projekcje, spotkania, wystawy, instalacje, dyskusje, a także warsztaty. Marcowe wydarzenia rozpocznie intymny koncert Izy Lach, podczas którego artystka zaprezentuje premierowy materiał. Kolejne spotkania będą poświęcone m.in. literaturze, filmom, fotografii oraz tematom kobiecym.


W-arte! Łowicka 56/3 to nowe miejsce, które działa w ramach W-arte! Open Art. Space – platformy artystyczno-edukacyjnej, założonej przez Romę Gąsiorowską. Już 3 marca na domowej scenie działań artystycznych wystąpi Iza Lach, która otworzy wiosenny cykl interdyscyplinarnych wydarzeń. Artystka w towarzystwie Adama Lewartowskiego, basisty z L. Stadt, zaprezentuje premierowy materiał z płyty, która jest w fazie przygotowań.

 

Dwa dni później, 5 marca, W-arte! zaprasza na Spotkanie z książką, którego gościem będzie Aleksandra Cieślak, autorka i ilustratorka Książki do zrobienia, która otrzymała tegoroczne wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art. Books. Artystka podzieli się historiami z procesu powstawania książki, a także podpowie w jaki sposób rysować aby robić to po swojemu, kształtując własny styl i pomysły. Po spotkaniu zaplanowane są warsztaty podczas których Aleksandra Cieślak zaprezentuje jak litery i papier mogą zainspirować do nieoczywistych  działań z typografią i ilustracją.

 

W piątek o 17.00 odbędą się warsztaty Kawa, wino, seks ze znanym baristą Mateuszem Kubikiem oraz współautorką książki Slow Sex Martą Niedźwiecką.

 

Sobota, 11 marca, zarezerwowana będzie w W-arte! dla kobiet. Tego dnia rano odbędą się Warsztaty z Elementem Żeńskim, którego motywem przewodnim będzie żywienie dla piękna, czyli jak dbać o skórę od wewnątrz. Kuratorkami spotkania będą członkinie Elementu Żeńskiego - Monika Kucel i Paulina Puchalska, a całość poprowadzi Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyczka, psycholożka kliniczna, która zajmuje się edukacją żywieniową.

 

Dzień później, 12 marca, W-arte! zainauguruje cykl Films For Food poświęcony kulturze kulinarnej, która wychodząc z kina eksploruje różne aspekty kultury, estetyki oraz przemian społecznych. Gośćmi spotkań będą osoby ze świata kuchni oraz sztuki, które dzięki zróżnicowanym obszarom działania stworzą przestrzeń interpretacji filmów o jedzeniu. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się pokaz filmu Noma: My Perfect Storm Pierra Deschampsa, po którym będzie można wziąć udział w dyskusji pod hasłem: Can food be art?

 

Pod koniec miesiąca, 25 marca, W-arte! zaprasza do klubu Niebo na urodziny Elementu Żeńskiego, których jest organizatorem. Takie też będzie jedno z założeń działalności – tworzyć partnerstwa i wychodzić poza swoją przestrzeń w ramach sekcji W-arte! na mieście. Dzień później, 26 marca, w siedzibie W-arte!, odbędą się warsztaty Pod powierzchnią z Kolor Kolektywem. Współtworzona instalacja pozwoli widzom i uczestnikom warsztatów doświadczyć niesamowitego uczucia interaktywnego obcowania na żywo z mappingiem wizualnym.

 

Marzec w W-Arte! to także Upał daje się we znaki – projekt Kajetana Plisa, zapowiadający lato, czyli seria spontanicznie organizowanych pokazów, prezentujących cudze slajdy o tematyce urlopowo-wakacyjnej.  Będzie można także znaleźć się w Queerlandii – wziąć udział w wieczorze, który otworzy cykl queerowych spotkań. Każdy występ odbędzie się w innej konwencji, od teatru, przez imprezę do sztuki performansu i voguingu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...