Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.03.2017 A A A
Fifa Rafa wygrywa FeTKę 2017
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Zakończyła się XII edycja Festiwalu Twórczości Kabaretowej w Skierniewicach. Przez 3 dni, na 3 scenach odbył się Turniej Stand-up, przegląd kabaretów, improwizacje, warsztaty kabaretowe oraz występy gwiazd.


Pierwszy raz od kilku lat festiwal w Skierniewicach odbył się nie na jesieni, a na początku roku. Z tego powodu impreza odbyła się pod hasłem: Otwieramy sezon kabaretowy w Polsce. Hasło zobowiązuje, ale festiwal dał radę, bo działo się naprawdę dużo. Ale po kolei.

 

W piątek w klubie Drugi Dom odbył się po raz pierwszy na Festiwalu Twórczości Kabaretowej Turniej Stand-up. Wystąpiło 3 stand-uperów: Magda Kubicka z Krakowa, Mieszko Minkiewicz z Białegostoku oraz Krzysztof Sawczuk z Olsztyna. Głosami publiczności wygrał Mieszko Minkiewicz i zgarną 1000 zł. Gwiazdami wieczoru byli: Paweł Reszela i Grzegorz Halama. Nagrodę Dziennikarzy otrzymał kabaret HarcyTeatrK, a nagrodę specjalną sponsora Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Skierniewicach - MocarzRella Kabaretu 2017 otrzymał Kabaret Niepoprawnych Optymistów. Dodatkowo na zakończenie przeglądu wystąpiła Grupa Improwizacyjna Ad Hoc z Krakowa.

 

W niedzielę odbyła się Gala Finałowa z udziałem laureatów. Odbyło się oficjalne wręczenie nagród oraz występ gwiazdy wieczoru kabaretu Smile. Całość wspaniele poprowadził Artur Andrus.

 

Już dziś czekamy na kolejny festiwal.

 

FOTO: Głos Skierniewic i Okolicy, Skierniewickie.pl oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Materia Prima 2019: Donka - List do Czechowa (relacja)
Czechow ze śródziemnomorskim temperamentem. Na początek festiwalu, ...
Kazimiernikejszyn 2018: Po jasnej stronie mocy /relacja z festiwalu/
Już po raz piąty entuzjazm grupy ludzi (a może też jakieś ...
Wyprawa do krainy niepokoju. Relacja z 9. edycji Festiwalu Conrada
Corocznie odbywający się w Krakowie Conrad Festival jest jednym ...