Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.03.2017 A A A
Brzdąc na Zamku „Mali przyrodnicy"
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Mali przyrodnicy, to nowa odsłona edukacyjnego cyklu dla najmłodszych "Brzdąc na Zamku" w Centrum Kultury "Zamek". Tym razem mali badacze wcielą się w role przyrodników. Na pierwszych zajęciach poznają tajniki życia owadów w mieście i zbudują dla nich domek.


Przyroda otacza dzieci i fascynuje. Odkrywanie tajemnic tego co jest dostępne na wyciągniecie ręki jest dla dzieci najcenniejszą lekcją. Poznając świat dookoła poznają przecież siebie, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznego podejścia do świata. Zajęcia będą obfitować w ciekawostki dotyczące świata przyrody oraz piesze wędrówki poszukiwawczo - przyrodnicze po okolicach pięknego parku.   Dzieci na każdym spotkaniu będą zdobywały odznaki małego przyrodnika, a na ostatnim spotkaniu z serii, dyplomy małego przyrodnika, które będą potwierdzeniem zdobytej przez nich wiedzy.

 

Spotkanie poprowadzi Aneta Sikora ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek.Aneta Sikora -ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Natura  i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.

 

Cykl „Brzdąc na Zamku" powstał w roku 2013 z myślą o zagospodarowaniu wspólnego wolnego czasu rodziców i dzieci w sposób kreatywny i ciekawy. Program spotkań przygotowany jest z myślą o dzieciach w wieku  4-7 lat, ale rodzice też się na nich dobrze bawią! Zajęcia zawsze odbywają się w soboty. Są podzielone na cykle tematyczne. Każdy z cyklów poświęcony jest innej tematyce. Do tej pory zaciekawiliśmy dzieci muzyką klasyczną, teatrem, nauką, architekturą.

 

Brzdąc na Zamku „Mali przyrodnicy"

18 marca, sobota, godzina 12:30

Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

 

• Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy na strefazajec.pl

• Czas trwania około 60 minut

• Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi  od 4 do 7 lat

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...