Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.03.2017 A A A
Brzdąc na Zamku „Mali przyrodnicy"
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Mali przyrodnicy, to nowa odsłona edukacyjnego cyklu dla najmłodszych "Brzdąc na Zamku" w Centrum Kultury "Zamek". Tym razem mali badacze wcielą się w role przyrodników. Na pierwszych zajęciach poznają tajniki życia owadów w mieście i zbudują dla nich domek.


Przyroda otacza dzieci i fascynuje. Odkrywanie tajemnic tego co jest dostępne na wyciągniecie ręki jest dla dzieci najcenniejszą lekcją. Poznając świat dookoła poznają przecież siebie, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznego podejścia do świata. Zajęcia będą obfitować w ciekawostki dotyczące świata przyrody oraz piesze wędrówki poszukiwawczo - przyrodnicze po okolicach pięknego parku.   Dzieci na każdym spotkaniu będą zdobywały odznaki małego przyrodnika, a na ostatnim spotkaniu z serii, dyplomy małego przyrodnika, które będą potwierdzeniem zdobytej przez nich wiedzy.

 

Spotkanie poprowadzi Aneta Sikora ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek.Aneta Sikora -ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Natura  i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.

 

Cykl „Brzdąc na Zamku" powstał w roku 2013 z myślą o zagospodarowaniu wspólnego wolnego czasu rodziców i dzieci w sposób kreatywny i ciekawy. Program spotkań przygotowany jest z myślą o dzieciach w wieku  4-7 lat, ale rodzice też się na nich dobrze bawią! Zajęcia zawsze odbywają się w soboty. Są podzielone na cykle tematyczne. Każdy z cyklów poświęcony jest innej tematyce. Do tej pory zaciekawiliśmy dzieci muzyką klasyczną, teatrem, nauką, architekturą.

 

Brzdąc na Zamku „Mali przyrodnicy"

18 marca, sobota, godzina 12:30

Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

 

• Wstęp 7 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy na strefazajec.pl

• Czas trwania około 60 minut

• Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi  od 4 do 7 lat

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...