Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.07.2012 A A A
Magia Marilyn Monroe
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

W niedzielę 5 sierpnia minie 50 lat od zagadkowej śmierci Marilyn Monroe, jednej z największych ikon popkultury. Z tej okazji w Centrum Kultury „ZAMEK” we Wrocławiu będzie można obejrzeć kolekcję zbiorów Ewy Gąsiorowskiej – zagorzałej fanki Marilyn, plakaty z Marilyn autorstwa Waldemara Świerzego, a przede wszystkim zobaczyć monodram Crisa Henry’ego „To moja Marilyn Monroe” w wykonaniu Eweliny Niewiadomskiej.


Wieczór z MM w „Zamku” rozpocznie się o godzinie 17.00 (5.08) wernisażem zbiorów Ewy Gąsiorowskiej poświęconych aktorce. Gąsiorowska od wielu lat zbiera gadżety, książki, filmy, praktycznie wszystko, co związane jest z MM. Na wystawie pojawią się także plakaty z filmów, w których grała Marilyn oraz plakaty portretowe aktorki autorstwa wybitnego polskiego plakacisty Waldemara Świerzego. Plakaty udostępnia Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu. Wystawa będzie czynna do 2 września.

 

Po wernisażu o godzinie 18.00 zaplanowano monodram Crisa Henry’ego w wykonaniu Eweliny Niewiadomskiej, która w swojej artystycznej biografii ma m.in. rolę Lady Makbet w dramacie Wiliama Szekspira. Po spektaklu około 19.15 zaplanowano spotkanie fanów Marilyn Monroe.

 

Marilyn Monroe była największą gwiazdą hollywoodzkiego kina lat 50- tych. Zaczynała jako modelka, ale już w 1946 roku została zauważona przez szefa studia filmowego RKO i tak zaczęła się jej kariera filmowa.  Sławę przyniósł jej film „Mężczyźni wolą blondynki”. Dzięki kolejnym filmom takim jak „Słomiany wdowiec” czy „Pół żartem pół serio” stała się najbardziej rozpoznawalną blondynką na świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...