Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.05.2017 A A A
ZaROCKuj na Przyszłość
TOMASZ ŁUKASZEWSKI

Strachy na Lachy, Radio Slam oraz Fisz Emade Tworzywo to gwiazdy tegorocznej 16 edycji Rock May Festiwalu w Skierniewicach. Impreza odbędzie się 20 maja na scenie przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki.


W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem ZaROCKuj na Przyszłość i ma nową formułę.

 

- Zaczynamy gwiazdą i kończymy gwiazką, a w środku odbędą się występy zespołów konkursowych - informuje Mirosław Sumiński, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

 

Z tego powodu pierwszy raz w historii Festiwalu na scenie zobaczymy tylko 5 młodych formacji, bo tylko tyle zmieściło się w zaplanowanym na występy czasie. Dotychczas było ich dwa razy więcej.

 

- Celem Festiwalu jest promocja nowych, młodych formacji i taki cel przyświęcał zawsze organizacji imprezy. Dlatego w tym roku występy zespołów konkursowych zostały zaplanowane w środku Festiwalu, bo chcemy, aby jak najwięcej osób mogło je obejrzeć - mówi Mirosław Sumiński.

 

W poprzednich latach z publicznością podczas występów konkursowych bywało różnie. Zdarzało się, że pierwsze zespoły grały tylko dla jurorów.

 

- Uważam, że w takiej postaci impreza będzie bardziej atrakcyjna dla odbiorcy - podkreśla Mirosław Sumiński.

 

W tym roku do konkursu głównego zostały zakwalifikowane zespoły: Frankenstein Children (Wrocław), Vermis (Łódź), Neurotic Serenity (Łódź), Overstep (Poznań), Katedra (Wrocław). Powalczą o prestiż i nagrody pieniężne, których pula wynosi 5000 zł. Nagrody przyzna publiczność oraz Jury, jak co roku złożone z dziennikarzy muzycznych, takich jak m.in. Marek Wiernik czy Wojtek Ossowski.

 

Konkurs to jeden z elementów Rock May Festiwalu. Mocnym punktem imprezy są także gwiazdy muzyczne. Jak zostało to już wcześniej zaznaczone, tegoroczny Festiwalu zmienił swoją formułę. Imprezę otworzy o godzinie 17 koncert zespołu Strachy na Lachy. Póżniej, po konkursie i przed wręczeniem nagród, zaprezentuje się zeszłoroczny zwycięzca Radio Slam, a na zakończenie Festiwalu, około godziny 21 na scenie pojawi się Fisz Emade Tworzywo.

 

To już 16 edycja skierniewickiego festiwalu rockowego. Przez 15 poprzednich lat gwiazdami imprezy byli tacy artyści, jak: Organek, Illusion, T-Love, Myslovitz, Luxtorpeda, Hey, Hunter, Ray Wilson&Stiltskin, Coma, TSA, KSU, Cree, Agnieszka Chylińska, Armia, Lipali czy Acid Drinkers.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...