Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.05.2017 A A A
ZaROCKuj na Przyszłość
TOMASZ ŁUKASZEWSKI

Strachy na Lachy, Radio Slam oraz Fisz Emade Tworzywo to gwiazdy tegorocznej 16 edycji Rock May Festiwalu w Skierniewicach. Impreza odbędzie się 20 maja na scenie przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki.


W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem ZaROCKuj na Przyszłość i ma nową formułę.

 

- Zaczynamy gwiazdą i kończymy gwiazką, a w środku odbędą się występy zespołów konkursowych - informuje Mirosław Sumiński, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

 

Z tego powodu pierwszy raz w historii Festiwalu na scenie zobaczymy tylko 5 młodych formacji, bo tylko tyle zmieściło się w zaplanowanym na występy czasie. Dotychczas było ich dwa razy więcej.

 

- Celem Festiwalu jest promocja nowych, młodych formacji i taki cel przyświęcał zawsze organizacji imprezy. Dlatego w tym roku występy zespołów konkursowych zostały zaplanowane w środku Festiwalu, bo chcemy, aby jak najwięcej osób mogło je obejrzeć - mówi Mirosław Sumiński.

 

W poprzednich latach z publicznością podczas występów konkursowych bywało różnie. Zdarzało się, że pierwsze zespoły grały tylko dla jurorów.

 

- Uważam, że w takiej postaci impreza będzie bardziej atrakcyjna dla odbiorcy - podkreśla Mirosław Sumiński.

 

W tym roku do konkursu głównego zostały zakwalifikowane zespoły: Frankenstein Children (Wrocław), Vermis (Łódź), Neurotic Serenity (Łódź), Overstep (Poznań), Katedra (Wrocław). Powalczą o prestiż i nagrody pieniężne, których pula wynosi 5000 zł. Nagrody przyzna publiczność oraz Jury, jak co roku złożone z dziennikarzy muzycznych, takich jak m.in. Marek Wiernik czy Wojtek Ossowski.

 

Konkurs to jeden z elementów Rock May Festiwalu. Mocnym punktem imprezy są także gwiazdy muzyczne. Jak zostało to już wcześniej zaznaczone, tegoroczny Festiwalu zmienił swoją formułę. Imprezę otworzy o godzinie 17 koncert zespołu Strachy na Lachy. Póżniej, po konkursie i przed wręczeniem nagród, zaprezentuje się zeszłoroczny zwycięzca Radio Slam, a na zakończenie Festiwalu, około godziny 21 na scenie pojawi się Fisz Emade Tworzywo.

 

To już 16 edycja skierniewickiego festiwalu rockowego. Przez 15 poprzednich lat gwiazdami imprezy byli tacy artyści, jak: Organek, Illusion, T-Love, Myslovitz, Luxtorpeda, Hey, Hunter, Ray Wilson&Stiltskin, Coma, TSA, KSU, Cree, Agnieszka Chylińska, Armia, Lipali czy Acid Drinkers.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...