Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.06.2017 A A A
SCENA BRYTYJSKA na BIG BOOK FESTIVAL. Specjalna seria wydarzeń. Odkrywamy Wyspy Brytyjskie na nowo!
INFORMACJA PRASOWA

Spektakl multimedialny MIŁOŚĆ, rekord świata z Jane Austen, wizje przyszłości, poetyckie improwizacje, rozmowy z autorami oraz biografia George’a Michaela zapisana w piosenkach. Big Book Festival i British Council zapraszają na brawurową prezentację literatury z Wysp.


Scena Brytyjska to trwająca trzy dni seria wydarzeń pokazujących kulturę i literaturę brytyjską z zaskakującej strony. Będzie odpowiedzią na tegoroczną prezentację naszych autorów na Wyspach – Market Focus Poland organizowaną przez British Council i Instytut Książki. Podczas Big Book Festival, w dniach 23-25 czerwca w Warszawie, odbędzie się dziewięć niepowtarzalnych spotkań.

 

Gośćmi Sceny Brytyjskiej będą: Simon Beckett, autor bestsellerowych thrillerów, oraz Matthew Kneale – pisarz i podróżnik ze stemplami ponad 80 krajów w paszporcie. Po raz pierwszy do Polski przyjadą także: Laurie Penny – magnetyzująca eseistka, która zasłynęła błyskotliwym blogiem, a dziś jest ważnym głosem pokolenia millenialsów, a także Inua Ellams – poeta i artysta graficzny. Odbędą się także oryginalne wykłady. Claire Armitstead, szefowa działu literackiego „The Guardian”, jednego z największych serwisów informacyjnych świata, będzie przewidywać przyszłość czytania.

 

Superbohaterką tegorocznej edycji Big Book Festival jest Jane Austen, której twórczość pojawi się w dwóch odsłonach. Na otwarcie, w piątek 23 czerwca po zmroku odbędzie się premierowy pokaz spektaklu MIŁOŚĆ. W spektaklu wystąpią m.in. Ilona Ostrowska i Janusz Chabior, udział specjalny weźmie Maria Peszek. Pisarka powróci w zabawniejszym wydaniu w niedzielę, 25 czerwca - podczas W SAMO POŁUDNIE Z JANE AUSTEN ochotnicy ustanowią rekord świata w czytaniu wspólnie interpretując fragmenty „Dumy i uprzedzenia”.

 

Na zamknięcie Big Book Festival  przygotowane zostało wydarzenie łączące projekcje wideo, taniec i teksty piosenek. SOMETHING TO SAVE. GEORGE MICHAEL BIRTHDAY PARTY będzie celebracją urodzin zmarłego niedawno artysty.

 

Pełny program BBF: http://www.bigbookfestival.pl/home/program/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...