Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.06.2017 A A A
SCENA BRYTYJSKA na BIG BOOK FESTIVAL. Specjalna seria wydarzeń. Odkrywamy Wyspy Brytyjskie na nowo!
INFORMACJA PRASOWA

Spektakl multimedialny MIŁOŚĆ, rekord świata z Jane Austen, wizje przyszłości, poetyckie improwizacje, rozmowy z autorami oraz biografia George’a Michaela zapisana w piosenkach. Big Book Festival i British Council zapraszają na brawurową prezentację literatury z Wysp.


Scena Brytyjska to trwająca trzy dni seria wydarzeń pokazujących kulturę i literaturę brytyjską z zaskakującej strony. Będzie odpowiedzią na tegoroczną prezentację naszych autorów na Wyspach – Market Focus Poland organizowaną przez British Council i Instytut Książki. Podczas Big Book Festival, w dniach 23-25 czerwca w Warszawie, odbędzie się dziewięć niepowtarzalnych spotkań.

 

Gośćmi Sceny Brytyjskiej będą: Simon Beckett, autor bestsellerowych thrillerów, oraz Matthew Kneale – pisarz i podróżnik ze stemplami ponad 80 krajów w paszporcie. Po raz pierwszy do Polski przyjadą także: Laurie Penny – magnetyzująca eseistka, która zasłynęła błyskotliwym blogiem, a dziś jest ważnym głosem pokolenia millenialsów, a także Inua Ellams – poeta i artysta graficzny. Odbędą się także oryginalne wykłady. Claire Armitstead, szefowa działu literackiego „The Guardian”, jednego z największych serwisów informacyjnych świata, będzie przewidywać przyszłość czytania.

 

Superbohaterką tegorocznej edycji Big Book Festival jest Jane Austen, której twórczość pojawi się w dwóch odsłonach. Na otwarcie, w piątek 23 czerwca po zmroku odbędzie się premierowy pokaz spektaklu MIŁOŚĆ. W spektaklu wystąpią m.in. Ilona Ostrowska i Janusz Chabior, udział specjalny weźmie Maria Peszek. Pisarka powróci w zabawniejszym wydaniu w niedzielę, 25 czerwca - podczas W SAMO POŁUDNIE Z JANE AUSTEN ochotnicy ustanowią rekord świata w czytaniu wspólnie interpretując fragmenty „Dumy i uprzedzenia”.

 

Na zamknięcie Big Book Festival  przygotowane zostało wydarzenie łączące projekcje wideo, taniec i teksty piosenek. SOMETHING TO SAVE. GEORGE MICHAEL BIRTHDAY PARTY będzie celebracją urodzin zmarłego niedawno artysty.

 

Pełny program BBF: http://www.bigbookfestival.pl/home/program/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...