Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.06.2017 A A A
SCENA BRYTYJSKA na BIG BOOK FESTIVAL. Specjalna seria wydarzeń. Odkrywamy Wyspy Brytyjskie na nowo!
INFORMACJA PRASOWA

Spektakl multimedialny MIŁOŚĆ, rekord świata z Jane Austen, wizje przyszłości, poetyckie improwizacje, rozmowy z autorami oraz biografia George’a Michaela zapisana w piosenkach. Big Book Festival i British Council zapraszają na brawurową prezentację literatury z Wysp.


Scena Brytyjska to trwająca trzy dni seria wydarzeń pokazujących kulturę i literaturę brytyjską z zaskakującej strony. Będzie odpowiedzią na tegoroczną prezentację naszych autorów na Wyspach – Market Focus Poland organizowaną przez British Council i Instytut Książki. Podczas Big Book Festival, w dniach 23-25 czerwca w Warszawie, odbędzie się dziewięć niepowtarzalnych spotkań.

 

Gośćmi Sceny Brytyjskiej będą: Simon Beckett, autor bestsellerowych thrillerów, oraz Matthew Kneale – pisarz i podróżnik ze stemplami ponad 80 krajów w paszporcie. Po raz pierwszy do Polski przyjadą także: Laurie Penny – magnetyzująca eseistka, która zasłynęła błyskotliwym blogiem, a dziś jest ważnym głosem pokolenia millenialsów, a także Inua Ellams – poeta i artysta graficzny. Odbędą się także oryginalne wykłady. Claire Armitstead, szefowa działu literackiego „The Guardian”, jednego z największych serwisów informacyjnych świata, będzie przewidywać przyszłość czytania.

 

Superbohaterką tegorocznej edycji Big Book Festival jest Jane Austen, której twórczość pojawi się w dwóch odsłonach. Na otwarcie, w piątek 23 czerwca po zmroku odbędzie się premierowy pokaz spektaklu MIŁOŚĆ. W spektaklu wystąpią m.in. Ilona Ostrowska i Janusz Chabior, udział specjalny weźmie Maria Peszek. Pisarka powróci w zabawniejszym wydaniu w niedzielę, 25 czerwca - podczas W SAMO POŁUDNIE Z JANE AUSTEN ochotnicy ustanowią rekord świata w czytaniu wspólnie interpretując fragmenty „Dumy i uprzedzenia”.

 

Na zamknięcie Big Book Festival  przygotowane zostało wydarzenie łączące projekcje wideo, taniec i teksty piosenek. SOMETHING TO SAVE. GEORGE MICHAEL BIRTHDAY PARTY będzie celebracją urodzin zmarłego niedawno artysty.

 

Pełny program BBF: http://www.bigbookfestival.pl/home/program/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...