Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.06.2017 A A A
Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie
INFORMACJA PRASOWA

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. 28 czerwca startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program przygotowany z myślą o gościach Muzeum w każdym wieku.


Cykl „Wakacje w Muzeum” przeznaczony jest dla najmłodszych. Dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunowie będą mogli wybrać się w artystyczną podróż. Nie ruszając się z Muzeum, goście zwiedzą dalekie kraje i odległe epoki – wczesnochrześcijańską katedrę w Faras w Sudanie, dwór królewski, wyruszą okrętem na spienione morze, a nawet trafią na pole średniowiecznej bitwy! Spotkania odbywają się w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00 i trwają ok. 70 minut.

 

Najmłodszych MNW zaprasza również na wystawę czasową „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”. 9 i 23 lipca oraz 6 i 27 sierpnia odbędą się warsztaty poświęcone tajnikom pracy fotografa, na których uczestnicy spróbują m.in. stworzyć poruszającą opowieść za pomocą obrazów, przygotować obrazy na kliszy fotograficznej używając kredek i mazaków oraz poszukać odpowiedzi na pytanie czy bez aparatu można zrobić zdjęcie.

 

Z kolei 15 lipca odbędzie się piknik rycerski upamiętniający 607. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

 

Dorośli i młodzież będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących wystawom czasowym „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” i „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”, w ramach których MNW zaprasza do udziału w warsztatach rysunku oraz w kursie fotografii z Akademią Fotografii. W programie znajdują się również wykłady tematyczne w Kinie MUZ, spotkania na wystawach i oprowadzania z przewodnikami.

 

Program „Lato w MNW” potrwa do 3 września 2017 roku. Bilety dostępne są online lub w kasach Muzeum (dostępne są również karnety na warsztaty). Szczegółowy program wydarzeń i informacje o zasadach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/lato-w-mnw--lipiec-sierpien-2017/


Wystawa „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” potrwa do 20 sierpnia 2017.Program wydarzeń towarzyszących: http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/w-warsztacie-niderlandzkiego-mistrza--20-maja-20-sierpnia-201/

 

Wystawa „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej” potrwa do 10 września 2017.

Program wydarzeń towarzyszących: http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/tak-widza-panorama-fotografii-wegierskiej--13-czerwca--10-wrz/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...