Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.06.2017 A A A
Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie
INFORMACJA PRASOWA

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. 28 czerwca startuje „Lato w MNW” – specjalny wakacyjny program przygotowany z myślą o gościach Muzeum w każdym wieku.


Cykl „Wakacje w Muzeum” przeznaczony jest dla najmłodszych. Dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunowie będą mogli wybrać się w artystyczną podróż. Nie ruszając się z Muzeum, goście zwiedzą dalekie kraje i odległe epoki – wczesnochrześcijańską katedrę w Faras w Sudanie, dwór królewski, wyruszą okrętem na spienione morze, a nawet trafią na pole średniowiecznej bitwy! Spotkania odbywają się w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00 i trwają ok. 70 minut.

 

Najmłodszych MNW zaprasza również na wystawę czasową „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”. 9 i 23 lipca oraz 6 i 27 sierpnia odbędą się warsztaty poświęcone tajnikom pracy fotografa, na których uczestnicy spróbują m.in. stworzyć poruszającą opowieść za pomocą obrazów, przygotować obrazy na kliszy fotograficznej używając kredek i mazaków oraz poszukać odpowiedzi na pytanie czy bez aparatu można zrobić zdjęcie.

 

Z kolei 15 lipca odbędzie się piknik rycerski upamiętniający 607. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

 

Dorośli i młodzież będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących wystawom czasowym „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” i „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”, w ramach których MNW zaprasza do udziału w warsztatach rysunku oraz w kursie fotografii z Akademią Fotografii. W programie znajdują się również wykłady tematyczne w Kinie MUZ, spotkania na wystawach i oprowadzania z przewodnikami.

 

Program „Lato w MNW” potrwa do 3 września 2017 roku. Bilety dostępne są online lub w kasach Muzeum (dostępne są również karnety na warsztaty). Szczegółowy program wydarzeń i informacje o zasadach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/lato-w-mnw--lipiec-sierpien-2017/


Wystawa „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” potrwa do 20 sierpnia 2017.Program wydarzeń towarzyszących: http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/w-warsztacie-niderlandzkiego-mistrza--20-maja-20-sierpnia-201/

 

Wystawa „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej” potrwa do 10 września 2017.

Program wydarzeń towarzyszących: http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/tak-widza-panorama-fotografii-wegierskiej--13-czerwca--10-wrz/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...