Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.07.2017 A A A
STAŁA SIĘ BEZWZGLĘDNA I PRZEBIEGŁA JAK JASON BOURNE. Premiera książki: 6 lipca 2017
INFORMACJA PRASOWA

Gwen Bloom mieszka tylko z ojcem, pracującym w BiurzeBezpieczeństwa Dyplomatycznego. Często podróżuje z nimpo świecie, dzięki czemu mówi pięcioma językami i potrafiprzetrwać z najbardziej niezbędnym bagażem. Poza tymjest niezłą gimnastyczką i uczy się w nowojorskiej szkole dladzieci bogaczy i dyplomatów. Jej życie wywraca się do górynogami, kiedy ojciec znika bez śladu podczas misji wEuropie. A córka dowiaduje się, że był agentem CIA.Oficjalne poszukiwania kończą się fiaskiem. Dziewczyna nieprzyjmuje tego do wiadomości i postanawia, że samaodnajdzie ojca. Zmienia tożsamość i rozpoczyna własnąkrucjatę. Staje się twardą młodą kobietą, wymierzającąsprawiedliwość. Tropy prowadzą ją do paryskich slumsów,nocnych klubów Berlina i wreszcie do siedziby mafijnejrodziny w Pradze. Wie, że aby przeżyć i uratować ojca, musipostępować tak okrutnie, jak ludzie, którzy go uwięzili.


„Bergstrom znakomicie opisuje metamorfozę Gwen z nieśmiałej licealistki w bezwzględną zabójczynię, pamiętając również o cenie, jaką zapłaciła za tę przemianę. Okrucieństwo to mroczna historia pełna nagłych zwrotów akcji”. PUBLISHERS WEEKLY

 

„Wyobraźcie sobie, że Jason Bourne ma siedemnaście lat i jest dziewczyną. To chyba najkrótsze podsumowanie Okrucieństwa – historii o sprycie, niebezpieczeństwie, dawaniu w kość (tak, i to dosłownie). Uważaj, Katniss: nadchodzi Gwendolyn. Ta dziewczyna skopie ci tyłek!”. JON PAGE

 

Kolejny SMS, kolejna wystukana kciukiem odpowiedź. Roman pochyla się ku mnie i mówi:

- Przepraszam, muszę lecieć.

- Ale wszystko w porządku? - pytam.

- To… słuchaj, muszę się z kim spotkać. W interesach.

- Rozumiem.

- Chodzi o to, że… wiesz, obecnie nie szukam nikogo na stałe - wyjaśnia, po czym wyjmuje zkieszeni gruby rulon banknotów i wręcza mi kilka z nich.- Na taksówkę do domu - dodaje. Rzuca na stół jeszcze parę, regulując rachunek za napoje i wbiegapo schodach na górę. Zastanawiam się, z kim musi się tak nagle spotkać… i w jakiej sprawie? Czekam chwilę, a potem idę za nim.

Na zewnątrz tłoczą się turyści w T-shirtach, między którymi łatwo śledzić Romana w eleganckimgarniturze. Podążam ulicą, zachowując bezpieczną odległość, pilnując, żeby między nami zawszeznajdowało się kilkanaście osób. Po bruku trudno mi chodzić w butach na obcasach, więc zdejmujęje i niosę w dłoni. Ktoś gwiżdże na mój widok, ktoś inny składa mi niewybredną propozycję.Ignoruję ich i trzymam się tropionej zwierzyny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...