Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.07.2017 A A A
STAŁA SIĘ BEZWZGLĘDNA I PRZEBIEGŁA JAK JASON BOURNE. Premiera książki: 6 lipca 2017
INFORMACJA PRASOWA

Gwen Bloom mieszka tylko z ojcem, pracującym w BiurzeBezpieczeństwa Dyplomatycznego. Często podróżuje z nimpo świecie, dzięki czemu mówi pięcioma językami i potrafiprzetrwać z najbardziej niezbędnym bagażem. Poza tymjest niezłą gimnastyczką i uczy się w nowojorskiej szkole dladzieci bogaczy i dyplomatów. Jej życie wywraca się do górynogami, kiedy ojciec znika bez śladu podczas misji wEuropie. A córka dowiaduje się, że był agentem CIA.Oficjalne poszukiwania kończą się fiaskiem. Dziewczyna nieprzyjmuje tego do wiadomości i postanawia, że samaodnajdzie ojca. Zmienia tożsamość i rozpoczyna własnąkrucjatę. Staje się twardą młodą kobietą, wymierzającąsprawiedliwość. Tropy prowadzą ją do paryskich slumsów,nocnych klubów Berlina i wreszcie do siedziby mafijnejrodziny w Pradze. Wie, że aby przeżyć i uratować ojca, musipostępować tak okrutnie, jak ludzie, którzy go uwięzili.


„Bergstrom znakomicie opisuje metamorfozę Gwen z nieśmiałej licealistki w bezwzględną zabójczynię, pamiętając również o cenie, jaką zapłaciła za tę przemianę. Okrucieństwo to mroczna historia pełna nagłych zwrotów akcji”. PUBLISHERS WEEKLY

 

„Wyobraźcie sobie, że Jason Bourne ma siedemnaście lat i jest dziewczyną. To chyba najkrótsze podsumowanie Okrucieństwa – historii o sprycie, niebezpieczeństwie, dawaniu w kość (tak, i to dosłownie). Uważaj, Katniss: nadchodzi Gwendolyn. Ta dziewczyna skopie ci tyłek!”. JON PAGE

 

Kolejny SMS, kolejna wystukana kciukiem odpowiedź. Roman pochyla się ku mnie i mówi:

- Przepraszam, muszę lecieć.

- Ale wszystko w porządku? - pytam.

- To… słuchaj, muszę się z kim spotkać. W interesach.

- Rozumiem.

- Chodzi o to, że… wiesz, obecnie nie szukam nikogo na stałe - wyjaśnia, po czym wyjmuje zkieszeni gruby rulon banknotów i wręcza mi kilka z nich.- Na taksówkę do domu - dodaje. Rzuca na stół jeszcze parę, regulując rachunek za napoje i wbiegapo schodach na górę. Zastanawiam się, z kim musi się tak nagle spotkać… i w jakiej sprawie? Czekam chwilę, a potem idę za nim.

Na zewnątrz tłoczą się turyści w T-shirtach, między którymi łatwo śledzić Romana w eleganckimgarniturze. Podążam ulicą, zachowując bezpieczną odległość, pilnując, żeby między nami zawszeznajdowało się kilkanaście osób. Po bruku trudno mi chodzić w butach na obcasach, więc zdejmujęje i niosę w dłoni. Ktoś gwiżdże na mój widok, ktoś inny składa mi niewybredną propozycję.Ignoruję ich i trzymam się tropionej zwierzyny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...