Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.07.2017 A A A
DZIEŃ MUZYKI BAŁKAŃSKIEJ NA FESTIWALU STREFA CISZY już 8 lipca
INFORMACJA PRASOWA

Koncert zespołu Caravana Banda, znakomicie łączącego rytmy bałkańskie, flamenco i gypsy jazzu, będzie 8 lipca 2017 r. głównym wydarzeniem dnia muzyki bałkańskiej na międzynarodowym Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich. Nie zabraknie też innych atrakcji – popularnych Melomaluszków oraz happeningu z tańcami korowodowymi.


Caravana Banda zagra o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. Zespół założony przez Tomasa Prusa, członka czeskiego zespołu Vltava, oraz Magdę Navarrete, słynną wokalistkę i tancerkę, od ponad trzech lat podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz Polsce, a ostatnio także w Brazylii. Muzycy z Caravana Banda żonglują stylami i rytmami, co powoduje, że ich piosenki są chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie z melodii czeskich, rumuńskich, albańskich, serbskich, hiszpańskich i portugalskich. Wyjątkowy głos i taniec Magdy Navarrete sprawiają, że występy Caravana Banda to muzyczne widowisko dla wszystkich zmysłów.

 

Wieczorny koncert przy Świątyni Sybilli to nie jedyna atrakcja festiwalowej soboty. Na Scenie Czerwonej przy Trou Madame zagrają Bum Bum Orkestar, zespół znakomitych solistów, wykonujący utwory z połączenia muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej (15.00, 17.00), a także goście z Macedonii - Skopje Woodwind Quintet (godz. 12.00, 14.00, 16.00). Na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze usłyszymy Dziewieje - zespół, który swój styl określa ezofolkiem, a także Duo One Soul, w skład którego wchodzą młode instrumentalistki: Julia Klimek (fortepian) i Jagoda Krzemińska (flet).

 

Tanecznym akcentem festiwalowej soboty będzie happening przy Trou Madame (godz. 13.00). Muzycy z zespołu Bum Bum Orkestar nauczą wszystkich chętnych, jak poruszać się w rytm bałkańskich melodii. Dzieci i rodzice będą mogli doskonale bawić się podczas popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie. Dla najmłodszych zagrają Bum Bum Orkestar (godz. 10.00, 11.00, 12.00) i Caravana Banda (14.00, 15.00).

 

Festiwal Strefa Ciszy odbywa się w Łazienkach Królewskich już po piąty. Tegoroczną edycję zainaugurowała 1 lipca muzyka niemiecka. Druga sobota festiwalu poświęcona jest rytmom bałkańskim

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...