Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.07.2017 A A A
DZIEŃ PRZEDSTAWIEŃ SPORTOWYCH (VOL. 2)
INFORMACJA PRASOWA

15 lipca w Instytucie Teatralnym odbędzie się druga edycja dnia przedstawień sportowych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w performatywnym spacerze sportowym i  silent match’u Wszystkie gole strzelone Niemcom oraz skorzystać z atrakcji Usportowionego Ogrodu Miejskiego Jazdów.


PERFORMATYWNY SPACER SPORTOWY 15.07.2017, g. 14:00

Co widzimy, patrząc na mecze piłkarzy, tenisistek, siatkarek i koszykarzy? Czego słuchamy, oglądając wyścigi samochodowe? O czym mówią nam stadiony i trybuny, a o czym stroje pływaków? Na czym polega istota przedstawienia sportowego?

 

Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w numerze „Kultury Współczesnej” pt. Kulturowe przedstawienia sportu (1/2017). Chcemy opowiedzieć i pokazać, o czym napisaliśmy. Żeby jednak puścić słowo w ruch – zapraszamy do udziału w „spacerze performatywnym”. Odwiedzimy punkty rozpięte między Jazdowem a legendarnym stadionem Skry i wspólnie doświadczymy tego, jak bardzo Warszawa nasycona jest sportem, nawet jeśli warszawska infrastruktura sportowa bywa nasycona rdzą. Będziemy podziwiać romantyczne ruiny wyschniętych basenów, przedzierać się przez chaszcze, ożywiać zapomniane boiska, patrzeć z góry, z dołu i od środka. Zastanowimy się, na czym polega istota sportowego przedstawienia, a przy okazji, w ciągłym ruchu – sami się sobie „przedstawimy”. Zbiórka na tarasie za Zamkiem Ujazdowskim.

 

WSZYSTKIE GOLE STRZELONE NIEMCOM – SILENT MATCH 15.07.2017, g. 18:30

Wielkim finałem całego dnia będzie silent match. Jeśli marzyliście kiedyś o tym, że wasze rajdy skrzydłem, koronkowe dryblingi i straceńcze szarże na bramkę komentuje podekscytowany sprawozdawca – teraz spełnimy Wam to marzenie. Tak jak podczas silent disco uczestnicy zabawy tańczą do muzyki, którą w słuchawkach słyszą tylko oni, tak też my wybiegniemy na murawę boiska, strzelając legendarne – bo tak wyczekane – gole reprezentacji Niemiec (to 15 lipca – Grunwald!). Na oczach kibiców i we własnej wyobraźni strzelać będziemy epickie bramki w samo okienko. Wszystko do komentarza Jarka Kaczmarka, opowiadacza, znawcy futbolu, autora książek o najsłynniejszych golach wszechczasów. Park pomiędzy Zamkiem Ujazdowskim a Instytutem Teatralnym.

 

W przerwie pomiędzy performatywnym spacerem sportowym a silent matchem (g. 17:00–18:30) zachęcamy do skorzystania z atrakcji Usportowionego Ogrodu Miejskiego Jazdów: np. odpoczynku na hamakach; nabycia wydawnictw Narodowego Centrum Kultury, w tym „Kultury Współczesnej".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Utwór i teledysk z udziałem aktorów spektaklu „Blef”
Warszawski Teatr Kamienica z przytupem otwiera nowy sezon teatralny ...
Premiera hitowej, światowej komedii w Teatrze Capitol!
Anna Czartoryska-Niemczycka, Aleksandra Domańska, Stefan Pawłowski, ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...