Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2017 A A A
Sięgnij po odwagę z Beatą Pawlikowską
INFORMACJA PRASOWA

6 tom 12-częściowego „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej jest już w sprzedaży. W najnowszej części słynna blondynka uczy jak sięgnąć po odwagę. Znana podróżniczka wiele razy udowodniła, że odwaga to cecha, której jej nie brakuje, teraz swoim doświadczeniem dzieli się z czytelnikami (Edipresse Książki, 5 lipca).


Pozytywne myślenie w połączeniu z odwagą to znakomity zestaw cech. Pozytywne myślenie potrafi sprawić, że z niemal każdej sytuacji, poznanej osoby, czy najtrudniejszego problemu jesteśmy w stanie czerpać naukę na przyszłość. Z kolei odwaga pozwala nam na sięganie po najśmielsze marzenia, a nawet dalej. Beata Pawlikowska przekonuje, że problemy z brakiem pozytywnego myślenia mogą być zakorzenione w naszej podświadomości:

 

Twoja podświadomość wierzy w coś innego niż ty. Trzyma się swoich przekonań. Wierzy w to, że jesteś gorsza, że nic ci się nie uda, że nie dasz rady, że jesteś bezwartościowa, nieważna, że nie zasługujesz na szczęście, przyjaźń ani miłość. Z mojego doświadczenia wynika, że jest tylko jeden sposób, zeby to zmienić. Trzeba nauczyć podświadomość nowych, pozytywnych przekonań.

 

W świecie pełnym zazdrości, pogoni za karierą, pieniędzmi czy własnymi zachciankami, nie trudno jest myśleć negatywnie. Źle oceniamy świat, najbliższe otoczenie, znajomych, a nawet rodzinę czy przyjaciół. Wreszcie nie doceniamy samych siebie. Beata Pawlikowska przekonuje, że taki sposób myślenia, może zniweczyć każde marzenie, nawet jeśli ma się talent czy umiejętności by je zrealizować. Zła ocena wystawiana nieustannie samemu sobie nie przyniesie nic dobrego. Autorka wierzy, że nasza podświadomość może być programowana na pozytywne myślenie dokładnie w taki sam sposób, w jaki uczona jest negatywnego podejścia. Uporczywe powtarzanie ćwiczeń i zapisywanie swoich obserwacji, do czego już od 1 tomu podróżniczka zachęca, to metoda na skierowanie naszej podświadomości na pozytywne tory!

 

Myślę o sobie w pozytywny, wspierający, pełen przyjaźni i życzliwości sposób. To mi daje wielką wewnętrzną moc.

 

Wiara w siebie czyni cuda. Jednak, by stawić czoła najtrudniejszym przeciwnościom losu potrzebna jest siła. Warto ją znać. Warto rozumieć, że trudności i przeszkody mają sens, uczą i rozwijają człowieka. Dzięki swojej wewnętrznej sile, szuka on nowych i kreatywnych rozwiązań, nie boi się podejmowania wyzwań.

 

Gdyby wszystko było łatwe i przychodziło bez wysiłku, nie miałabym szansy wzmocnić mojej wewnętrznej siły, rozwinąć mojego intelektu i zdobyć nowej wiedzy.

 

Autorka zwraca szczególną uwagę na strach i złe emocje, które są naturalnym przeciwieństwem siły i szczerości. Strach podpowiada pokrętne rozwiązania, manipulacje i ucieczkę od prawdy, która często okazuje się najprostszym rozwiązaniem skomplikowanych sytuacji. W rozdziale „Sięgam po odwagę” Pawlikowska, przywołując własne wspomnienia, opisuje jak może działać strach:

 

Kiedy nadciągała fala strachu, nie mogłam spać, jeść ani normalnie funkcjonować. Miotałam się w sprzecznych uczuciach i stresowałam się jeszcze bardziej, a im bardziej pogrążałam się w strachu i stresie, tym mniej miałam sił, zeby z nimi walczyć.

 

Pawlikowska przekonuje, że da się zapanować nad strachem, który ma swoje źródło w niskiej samoocenie i kompleksach. I znowu metoda tkwi w naszej podświadomości - trzeba zatamować tę falę strachu i cofnąć ją kierując podświadomość na pozytywne myślenie. Może w tym pomóc proste ćwiczenie, to jest powtarzanie sobie zwrotu „kocham cię”, tak długo aż weźmie górę nad negatywnymi myślami i przyniesie spokój.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominacje do Nagrody Gombrowicza
Spośród stu pięciu książek zgłoszonych w tym roku do Nagrody ...
Poeta uwolniony. Zmiany organizacyjne Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2020
Wraz ze zmianą warunków organizacji wydarzeń kulturalnych ...
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...