Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.07.2017 A A A
RADOŚĆ w ramach Instalacji LAS GŁOSÓW 2
INFORMACJA PRASOWA

Wystartował cykl niezwykłych słuchowisk pomiędzy parkowymi drzewami. Instalacja LAS GŁOSÓW 2 zaprasza na kolejne koncertowe soboty. Juz jutro zapraszamy na występ multiperkusjonisty - Ryszarda Bazarnika. RADOŚĆ / 29 LIPCA / SOBOTA / 21:00 / WSTĘP WOLNY


W pierwszej odsłonie instalacji Las Głosów budowaliśmy wybrane uniwersalne emocje za pomocą ludzkiego głosu. W projekcie Las Głosów vol.2 punkt ciężkości przesuwamy w stronę muzyki na żywo. To za jej pomocą chcemy pokazać zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek. Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które po mimo swojej uniwersalności często mają przecież dla każdego z nas inny kolor. 22 lipca wraz z Januszem Chabiorem w pełni improwizując prezentowaliśmy „zdziwienie". W nadchodzącą sobotę „radość", powoła do życia Ryszard Bazarnik, ekstremalny perkusista grający na przedziwnych, skonstruowanych przez siebie, instrumentach – opowiada  Leski / autor koncepcji muzycznej.

 

LAS GŁOSÓW VOL.2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie  Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych  instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Co sobotę zapraszamy na mini koncerty wpisujące się w 6 uniwersalnych emocji prezentowanych przez :Janusza Chabiora w kooperacji z Leskim, Ryszarda Bazarnika, Fismolla, Natalię Grosiak, Novikę oraz Leskiego.  Całość dopełnią multimedia, które w połączeniu z pięknym otoczeniem Parku Morskie Oko mają przypomnieć o tym jak bardzo człowiek związany jest z naturą - jego pierwotnym i naturalnym ekosystemem.

 

RYSZARD BAZARNIK / Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, animator i wykładowca. Prowadzi warsztaty artystyczne i integracyjne  w kraju, w Europie i w Azji. Jest twórcą nowej kategorii wpisanej do Księgi Rekordów Guinness'a w  tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych. W sierpniu 2013 roku, na festiwalu Woodstock, osiągnął rekord w największej liczbie osób (263 osób) grających na gigantycznym mierzącym 10 metrów średnicy bębnie. Jego znakiem rozpoznawczym jest gra na niezwykłych, skonstruowanych przez siebie instrumentach.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...