Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2017 A A A
FESTIWAL SOLIDARITY OF ARTS 2017
INFORMACJA PRASOWA

Jóhann Jóhannsson, Echo Collective z reinterpretacją płyty Amnesiac (Radiohead), Forest Swords, Penguin Cafe, Kaitlyn Aurelia Smith i Jacaszek/Wesołowski – wszystkich ich i wielu innych artystów masz szansę usłyszeć w Gdańsku. A oprócz tego projekcje filmowe, spotkania z twórcami, instalacje artystyczne, warsztaty i wiele innych atrakcji. Festiwal SOLIDARITY OF ARTS odbędzie się w dniach 13–30 sierpnia 2017.


Co ciekawe, po latach festiwal wraca do korzeni, znów gościć będzie na terenach postoczniowych. SOLIDARITY OF ARTS kontynuuje bowiem cykl koncertów Przestrzeń Wolności, organizowanych w Stoczni Gdańskiej (2005–2009). Centrum festiwalowe w tym roku będzie się znajdować w Europejskim Centrum Solidarności. – SofA to interdyscyplinarny festiwal artystyczny szukający przez sztukę aktualnych odniesień do idei solidarności, która wybuchła w Gdańsku w sierpniu 1980 roku – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS, współorganizator imprezy. – Nowością jest to, że co roku impreza dedykowana będzie innemu wymiarowi solidarności, w 2017 roku jest to POKÓJ.

 

Wzorem ubiegłych lat SOLIDARITY OF ARTS to głównie muzyka – 5 wieczorów, 4 sceny i 20 godzin grania. Usłyszeć będzie można dub techno, muzykę elektroniczną, jazz, klasyczne formy orkiestrowe, a także fortepianową kameralistykę. Wśród wykonawców są uznane nazwiska, ale i artyści, którzy dotąd nie zaprezentowali się szerokiej polskiej publiczności lub gdański występ będzie dla nich pierwszym koncertem w Polsce. Festiwal otworzą i zamkną dwie realizacje filharmoniczne. Na finał 70 instrumentalistów, 60 dorosłych chórzystów i chór dziecięcy, 7 solistów wykona operę Ludwiga van Beethovena FIDELIO. Zagra Expat Philharmonic Orchestra – orkiestra migrantów i uchodźców z krajów ogarniętych konfliktami – w twórczym duecie z polskimi muzykami i wybitnymi solistami z całego świata. Za pulpitem dyrygenckim – Julien Salemkour.

 

W bloku filmowym prezentowane będą filmy z nurtu kina moralnego niepokoju, fabuły i dokumenty, a projekcje urozmaicą spotkania z twórcami i znawcami kina. Dla ciekawych sztuki współczesnej – artyści przygotowali instalacje audio i wideo (Lucyna Kolendo i Kamila Chomicz), wielkoformatowe projekcje (Robert Sochacki) i instalację artystyczną (Paper Heroes). W ramach festiwalu będzie można również wybrać się na spacery po stoczni i wystawie stałej ECS z uczestnikami i świadkami wydarzeń z Sierpnia ’80. Przygotowano też warsztaty dla rodzin i wiele innych propozycji.

 

Organizatorami festiwalu SOLIDARITY OF ARTS są miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności.

 

Bilety:

Tradycją poprzednich lat wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Oferta koncertów biletowanych przewiduje zakup np. karnetów w promocyjnej cenie. Bilety są w sprzedaży od 1 lipca: EVETIM.PL, system online ECS + kasy biletowe ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku (7 dni w tygodniu, godz. 10.00–19.30).

 


Więcej informacji:

solidarityofarts.pl

facebook/solidarityofarts

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...