Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2017 A A A
FESTIWAL SOLIDARITY OF ARTS 2017
INFORMACJA PRASOWA

Jóhann Jóhannsson, Echo Collective z reinterpretacją płyty Amnesiac (Radiohead), Forest Swords, Penguin Cafe, Kaitlyn Aurelia Smith i Jacaszek/Wesołowski – wszystkich ich i wielu innych artystów masz szansę usłyszeć w Gdańsku. A oprócz tego projekcje filmowe, spotkania z twórcami, instalacje artystyczne, warsztaty i wiele innych atrakcji. Festiwal SOLIDARITY OF ARTS odbędzie się w dniach 13–30 sierpnia 2017.


Co ciekawe, po latach festiwal wraca do korzeni, znów gościć będzie na terenach postoczniowych. SOLIDARITY OF ARTS kontynuuje bowiem cykl koncertów Przestrzeń Wolności, organizowanych w Stoczni Gdańskiej (2005–2009). Centrum festiwalowe w tym roku będzie się znajdować w Europejskim Centrum Solidarności. – SofA to interdyscyplinarny festiwal artystyczny szukający przez sztukę aktualnych odniesień do idei solidarności, która wybuchła w Gdańsku w sierpniu 1980 roku – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS, współorganizator imprezy. – Nowością jest to, że co roku impreza dedykowana będzie innemu wymiarowi solidarności, w 2017 roku jest to POKÓJ.

 

Wzorem ubiegłych lat SOLIDARITY OF ARTS to głównie muzyka – 5 wieczorów, 4 sceny i 20 godzin grania. Usłyszeć będzie można dub techno, muzykę elektroniczną, jazz, klasyczne formy orkiestrowe, a także fortepianową kameralistykę. Wśród wykonawców są uznane nazwiska, ale i artyści, którzy dotąd nie zaprezentowali się szerokiej polskiej publiczności lub gdański występ będzie dla nich pierwszym koncertem w Polsce. Festiwal otworzą i zamkną dwie realizacje filharmoniczne. Na finał 70 instrumentalistów, 60 dorosłych chórzystów i chór dziecięcy, 7 solistów wykona operę Ludwiga van Beethovena FIDELIO. Zagra Expat Philharmonic Orchestra – orkiestra migrantów i uchodźców z krajów ogarniętych konfliktami – w twórczym duecie z polskimi muzykami i wybitnymi solistami z całego świata. Za pulpitem dyrygenckim – Julien Salemkour.

 

W bloku filmowym prezentowane będą filmy z nurtu kina moralnego niepokoju, fabuły i dokumenty, a projekcje urozmaicą spotkania z twórcami i znawcami kina. Dla ciekawych sztuki współczesnej – artyści przygotowali instalacje audio i wideo (Lucyna Kolendo i Kamila Chomicz), wielkoformatowe projekcje (Robert Sochacki) i instalację artystyczną (Paper Heroes). W ramach festiwalu będzie można również wybrać się na spacery po stoczni i wystawie stałej ECS z uczestnikami i świadkami wydarzeń z Sierpnia ’80. Przygotowano też warsztaty dla rodzin i wiele innych propozycji.

 

Organizatorami festiwalu SOLIDARITY OF ARTS są miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności.

 

Bilety:

Tradycją poprzednich lat wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Oferta koncertów biletowanych przewiduje zakup np. karnetów w promocyjnej cenie. Bilety są w sprzedaży od 1 lipca: EVETIM.PL, system online ECS + kasy biletowe ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku (7 dni w tygodniu, godz. 10.00–19.30).

 


Więcej informacji:

solidarityofarts.pl

facebook/solidarityofarts

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...