Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.11.2017 A A A
Koreańska opera, pieśni Baulów i muzycy zombie. Zapraszamy na festiwal Radio Azja.
INFORMACJA PRASOWA
Materiał organizatora

Po niezwykle udanej 11. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, zapraszamy na pierwszy festiwal muzyczny Radio Azja. Już od 17 do 21 grudnia na scenach TR Warszawa, Teatru Syrena i Mózgu Powszechnego zaprezentujemy intrygujących twórców, niszowe brzmienia, lokalne inspiracje, gatunkowe fuzje, muzyczne eksperymenty, awangardowe kompozycje i tradycyjne formy w autorskim wydaniu. W programie festiwalu znajdą się koncerty, warsztaty, wykłady i muzyczne spotkania.


W tym roku proponujemy japoński minimalizm w wykonaniu zombie muzyków, pieśni indonezyjskich sufich, etno-jazzowe improwizacje, bangladeski folklor, koreańską operę jednego wokalisty, smooth-jazzową nostalgię, pierwotne obrzędy, transowe rytmy, nieposkromioną energię i fascynującą podróż w nieznane.


Koncerty festiwalu Radio Azja:


17 GRUDNIA: TARO YASUNO (JAPONIA)

Budowniczy muzyki, twórca projektu "Zombie music". Swoje współczesne, minimalistyczne kompozycje przekazuje za pośrednictwem własnoręcznie skonstruowanych instalacji, wydobywając brzmienie z instrumentów dętych za pomocą syntetycznych palców, kompresorów powietrza i sterowania komputerowego.


18 GRUDNIA: SENYAWA (INDONEZJA)
Awangardowy duet z Yogyakarty, który wykorzystuje bogactwo tradycyjnych, rdzennie indonezyjskich dźwięków oraz własnoręcznie wykonane, "garażowe" instrumentarium. Senyawa łączy korzenne, prymitywne brzmienia z ekstatycznymi eksperymentami wokalnymi, co w rezultacie daje zupełnie nową jakość, będąc w swej istocie muzycznym minimalizmem.


19 GRUDNIA: KANDE (INDONEZJA)

Kande to ośmioosobowa formacja, której pasja i sceniczna energia nie pozostawia nikogo obojętnym. Trzy gitary, pięć tradycyjnych bębnów oraz nieokiełznane wokale tworzą porywającą do tańca, wybuchową mieszankę indonezyjskiego folkloru, sufickiego mistycyzmu, rockowej werwy i jazzowych improwizacji.


20 GRUDNIA: MOUTH & HAND STUDIO (KOREA POŁUDNIOWA)
Mouth & Hand Studio to pięcioosobowy zespół z Seulu, na czele którego stoi Lee Sueng-hee, znana z projektu Be-Being wokalistka pansori. Sztuka pansori to tradycyjnie opera jednego wokalisty. Gra on wszystkie role, opowiada historie, odgrywa dialogi, wydaje odgłosy dźwiękonaśladowcze, a przede wszystkim śpiewa pieśni. Dla Mouth and Hand Studio pansori jest punktem wyjścia do dalszych poszukiwań, zmierzających w stronę muzyki współczesnej.


21 GRUDNIA: SHAPLA SALIQUE
Artystka inspiruje się tradycyjną muzyką bengalską, którą w sposób niezwykle wysmakowany łączy z jazzem i soulowymi wibracjami, przedstawiając nowemu pokoleniu publiczności popadający w zapomnienie lokalny folklor. W samej twórczości sięga po pieśni Baulów, wędrownych mistyków, bożych szaleńców, wykonujących niezwykle emocjonalne utwory, wyrażające duchowe spełnienie i mistyczne doświadczenia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kolejna muzyczna perła Złotej Serii Nagrań Beaty Szałwińskiej!
Na przekór niewrażliwości naszych czasów, obojętności na ...
Festiwal Eufonie po raz piąty przybliży muzykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej
750 artystów z 12 krajów, utwory 44 kompozytorów z 15 państw, ...
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41
7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja ...
4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie
Początek sierpnia to czas, w którym po raz kolejny przypomnimy ...