Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.12.2017 A A A
SZTUKA ŚREDNIOWIECZA OŻYWA W NOWEJ POLSKIEJ GRZE PRZYGODOWEJ!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Klabater, polski wydawca gier wideo, ogłasza Apocalipsis: Harry at the End of the World, nową grę przygodową, w której sztuka średniowiecza ożywa, by opowiedzieć ponadczasową historię o utracie, nadziei i poświęceniu. Gra trafi w ręce graczy już na początku 2018 roku i zadowoli zarówno amatorów gier przygodowych, jak i oddanych fanów XV-wiecznych grafik.


Po ciepłym przyjęciu przez graczy Heliborne oraz Regalia: Of Men and Monarchs, Klabater ogłasza swój nowy tytuł - Apocalipsis: Harry at the End of the World.


Tworzone przez Punch Punk Games z Warszawy Apocalipsis jest grą przygodową, w której przemierzysz piekielne krajobrazy w poszukiwaniu utraconej miłości  i napotkasz stwory rodem z koszmarów. Zanurz się w dziwnym, i strasznym, świecie średniowiecznych grafik i symboli już na początku 2018 roku na systemach Windows i Mac OS. Karta Steam Apocalipsis jest już dostępna dla wszystkich.


Ponadczasowa rozgrywka w ponadczasowej historii

Apocalipsis: Harry at the End of the World to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak Samorost czy Machinarium, gdzie główkowanie nad zagadkami jest wyzwaniem i źródłem radości z gry. Ten sprawdzony model rozgrywki idealnie pasuje do historii o rozstaniu, odkupieniu i, dosłownie, końcu świata.


W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, i ostatecznie pokona dręczące go demony.


Więcej niż tylko ładna oprawa graficzna

Każdy obszar i każda postać w Apocalipsis są inspirowane klasycznymi rycinami wykonanymi przez XV i XVI-wiecznych artystów, takich jak Hans Holbein, Michael Wolgemut, czy Albrecht Dürer. To nietuzinkowe połączenie sztuki i filozofii średniowiecza z grami wideo jest dowodem na to, że kreatywność twórców gier nie zna granic:


“Wystarczy szybki rzut oka na Apocalipsis, by od razu zwrócić uwagę na jedyny w swoim rodzaju styl graficzny rodem z XV wieku. Ta gra to tchnięcie nowego życia w klasyczne, średniowieczne ryciny, to cały świat pełen lęku, śmierci i zarazy, który tylko czego, by go odkryć. Sztuka i wierzenia sprzed 500 lat ożywają na naszych oczach i wciągają nas do swojej niepokojącej rzeczywistości” - zauważa Łukasz Józefowicz, szef marketingu Klabatera.


Apocalipsis z XV wiekiem łączy jednak nie tylko styl graficzny. Przede wszystkim sam świat gry czerpie inspirację z Apokalipsy św. Jana i jest skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach, a sama fabuła nosi znamiona “Boskiej Komedii” Dante Alighieri.


“Podczas tworzenia Apocalipsis zależało nam, by każda lokacja w grze była wyjątkowa, by zostawała z graczem na długo po tym, jak już skończył grę. Udało nam się to osiągnąć poprzez prowadzenie dwóch połączonych ze sobą historii - pierwszej, którą opowiadamy graczowi bezpośrednio oraz drugiej, symbolicznej, opowiadanej przez napotykane w grze istoty i odwiedzane miejsca” - mówi Krzysiek Grudziński, reżyser gry.


Dzięki poruszanym motywom, wyjątkowej, ręcznie rysowanej grafice i muzyce inspirowanej estetyką Danse Macabre, Apocalipsis: Harry at the End of the World jest grą jak żadna inna.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...