Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.12.2017 A A A
SZTUKA ŚREDNIOWIECZA OŻYWA W NOWEJ POLSKIEJ GRZE PRZYGODOWEJ!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Klabater, polski wydawca gier wideo, ogłasza Apocalipsis: Harry at the End of the World, nową grę przygodową, w której sztuka średniowiecza ożywa, by opowiedzieć ponadczasową historię o utracie, nadziei i poświęceniu. Gra trafi w ręce graczy już na początku 2018 roku i zadowoli zarówno amatorów gier przygodowych, jak i oddanych fanów XV-wiecznych grafik.


Po ciepłym przyjęciu przez graczy Heliborne oraz Regalia: Of Men and Monarchs, Klabater ogłasza swój nowy tytuł - Apocalipsis: Harry at the End of the World.


Tworzone przez Punch Punk Games z Warszawy Apocalipsis jest grą przygodową, w której przemierzysz piekielne krajobrazy w poszukiwaniu utraconej miłości  i napotkasz stwory rodem z koszmarów. Zanurz się w dziwnym, i strasznym, świecie średniowiecznych grafik i symboli już na początku 2018 roku na systemach Windows i Mac OS. Karta Steam Apocalipsis jest już dostępna dla wszystkich.


Ponadczasowa rozgrywka w ponadczasowej historii

Apocalipsis: Harry at the End of the World to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak Samorost czy Machinarium, gdzie główkowanie nad zagadkami jest wyzwaniem i źródłem radości z gry. Ten sprawdzony model rozgrywki idealnie pasuje do historii o rozstaniu, odkupieniu i, dosłownie, końcu świata.


W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, i ostatecznie pokona dręczące go demony.


Więcej niż tylko ładna oprawa graficzna

Każdy obszar i każda postać w Apocalipsis są inspirowane klasycznymi rycinami wykonanymi przez XV i XVI-wiecznych artystów, takich jak Hans Holbein, Michael Wolgemut, czy Albrecht Dürer. To nietuzinkowe połączenie sztuki i filozofii średniowiecza z grami wideo jest dowodem na to, że kreatywność twórców gier nie zna granic:


“Wystarczy szybki rzut oka na Apocalipsis, by od razu zwrócić uwagę na jedyny w swoim rodzaju styl graficzny rodem z XV wieku. Ta gra to tchnięcie nowego życia w klasyczne, średniowieczne ryciny, to cały świat pełen lęku, śmierci i zarazy, który tylko czego, by go odkryć. Sztuka i wierzenia sprzed 500 lat ożywają na naszych oczach i wciągają nas do swojej niepokojącej rzeczywistości” - zauważa Łukasz Józefowicz, szef marketingu Klabatera.


Apocalipsis z XV wiekiem łączy jednak nie tylko styl graficzny. Przede wszystkim sam świat gry czerpie inspirację z Apokalipsy św. Jana i jest skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach, a sama fabuła nosi znamiona “Boskiej Komedii” Dante Alighieri.


“Podczas tworzenia Apocalipsis zależało nam, by każda lokacja w grze była wyjątkowa, by zostawała z graczem na długo po tym, jak już skończył grę. Udało nam się to osiągnąć poprzez prowadzenie dwóch połączonych ze sobą historii - pierwszej, którą opowiadamy graczowi bezpośrednio oraz drugiej, symbolicznej, opowiadanej przez napotykane w grze istoty i odwiedzane miejsca” - mówi Krzysiek Grudziński, reżyser gry.


Dzięki poruszanym motywom, wyjątkowej, ręcznie rysowanej grafice i muzyce inspirowanej estetyką Danse Macabre, Apocalipsis: Harry at the End of the World jest grą jak żadna inna.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...