Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.01.2018 A A A
Jubileuszowy rok Teatru Capitol!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Obchody 10 lat działalności rozpoczynają się już w lutym dwiema nowościami repertuarowymi. Na początek świętowania - premierowa sztuka „Czy Ty To Ty?" oraz powrót wielkiego hitu „Bożyszcze Kobiet".


Jesienią 2018 roku, minie 10 lat od wystawienia pierwszego spektaklu w Teatrze Capitol. Początek jego działalności to jedna scena i zaledwie kilka sztuk w miesiącu. Dziś, celebrując dekadę obecności na mapie kulturalnej Polski, Teatr Anny Gornostaj ma na swoim koncie tysiące spektakli zagranych w całym kraju. Przez ten czas na widowni zasiadło ponad 1,5 miliona widzów. Dwie sceny, prężnie działający impresariat, dzięki któremu sztuki Teatru Capitol docierają do najbardziej oddalonych od Warszawy  zakątków naszego kraju oraz klub muzyczny – to stabilna, oferująca dobrą rozrywkę kulturalna instytucja z rozpoznawalną marką. Ten wyjątkowy jubileusz Teatr chce świętować przez cały 2018 rok. Obchody rozpocznie dwiema nowościami w repertuarze – premierowym spektaklem „Czy Ty To Ty?" oraz wznowioną na prośbę widzów, popularną sztuką „Bożyszcze Kobiet".


Teatr Capitol słynie z komediowego repertuaru, głównie fars i komedii omyłek. W tym szczególnym roku na afisz wejdzie pierwsza komedia obyczajowa „Czy Ty To Ty?". To także ukłon z okazji urodzin w stronę odbiorców, którym brakowało tego typu przedstawień w Capitolu. Sztuka autorstwa Johna Tobiasa z gwiazdorską obsadą, będzie miała oficjalna premierę 15 lutego. Zabawna, a zarazem bardzo życiowa, słodko-gorzka komedia o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. Uwikłani w schematy, codzienną rutynę, gubimy swoje marzenia. A gdy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, to czy będzie to słuszna decyzja...? Jak wygląda pokrótce historia opowiedziana przez Johna Tobiasa? On przez przypadek trafia do obcego mieszkania.  Jednak gdy orientuje się, że pomylił klatki, o dziwo, nie chce wracać do swojej rodziny. Dlaczego? Bo między nim a mieszkająca tam kobietą, niespodziewanie wybucha wielka namiętność. Ona od lat marzyła o takim mężczyźnie, a on  śnił o takiej wspaniałej kobiecie... Czy fascynacja przetrwa próbę zderzenia z rzeczywistością? I co na to wszystko ich małżonkowie?

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...