Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.07.2012 A A A
PREMIERA Passiniego na Festiwalu Singera
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy. Paweł Passini, fot. Joanna Kulik-Paliwoda

„Kukła. Księga Blasku” to kolejna próba Pawła Passiniego zrozumienia relacji między Absolutem a człowiekiem. Światowa premiera sztuki odbędzie się podczas prestiżowego Edinburgh Fringe Festival, a polska premiera wystawiona będzie w Teatrze Żydowskim podczas Festiwalu Warszawa Singera już 28 sierpnia. To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego festiwalu.


Passini w 2011 był nominowany do „Paszportów Polityki”, a jego spektakl „Turandot” został uhonorowany w 2011 roku na festiwalu w Edynburgu dwiema prestiżowymi nagrodami – Total Theatre Award oraz złotą statuetką Herald Angel. Z okazji 10-lecia pracy artystycznej Passini przygotował ładunek wyjątkowy pod każdym względem: apokaliptyczne bestie, Szatana mówiącego po rosyjsku, kukłę człowieka bez głowy, malarza malującego poza płótnem, Adama i Ewę z Raju, mickiewiczowskie dziady. To sztuka o mistycznym mroku, w którym błyszczą elementy życiowej komedii.

 

„Kukła. Księga Blasku“ to spektakl inspirowany pracami Tadeusza Kantora i tekstami kabalistycznymi. Przywoływana w tytule i obecna w scenariuszu Księga Blasku (Sefer ha-Zohar) to jeden z najważniejszych tekstów żydowskiego mistycyzmu. Do udziału w spektaklu zaproszeni zostali aktorzy, reprezentujący najróżniejsze teatralne kompetencje, m.in. Marek Oleksy czy Elżbieta Rojek. Całości dopełni wykonywana na żywo muzyka i obecne stale w pracy neTTheatre projekcje wideo.

 

Paweł Passini – reżyser teatralny, dramaturg, muzyk, kiedyś aktor – jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej i uczestnikiem Akademii Praktyk Gardzenice. Na swoim koncie ma kilkanaście spektakli zrealizowanych zarówno w teatrach zawodowych, jak i alternatywnych. W 2007 roku razem ze Stowarzyszeniem Teatralnym „Chorea” założył pierwszy w Europie teatr internetowy (www.nettheatre.pl), a jego „Odpoczywanie” było pierwszym spektaklem w Polsce pokazywanym na żywo w Internecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...
Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając ...