Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.03.2018 A A A
Polska gra triumfuje w San Francisco!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Polska gra REGENESIS Arcade Deluxe zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Viveport Developer Awards (VDA2), odbywającym się w ramach Game Developers Conference 2018 w San Francisco.


Firma HTC już po raz drugi zorganizowała Viveport Developer Awards - konkurs dla deweloperów tworzących gry i aplikacje VR. Przedstawiciele HTC oceniali kandydatów na podstawie takich kryteriów, jak innowacyjność, grywalność, ogólna jakość wykonania gry w technologii VR, statystyka zaangażowania graczy (liczba ściągnięć, łączna liczba sesji użytkowników, łączny czas spędzony na grze).

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Do drugiej edycji konkursu VDA zgłosiło się ponad 250 kandydatów z całego świata, w tym Hyperbook Studio, który przedstawił jury konkursu swoją grę, REGENESIS Arcade Deluxe.

W tym roku firma HTC nagradzała projekty w pięciu kategoriach:
- Rozrywka
- Edukacja
- Sztuka i kultura
- Arcade
- Przedsiębiorczość

Do fazy finałowej przeszło 10 projektów, po dwa w każdej kategorii. Wśród nich REGENESIS Arcade Deluxe, który w finale zdobył pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza Gra Arcade. Ponadto autorzy gry otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 dolarów oraz dostęp do najnowszego sprzętu VR firmy HTC.

Jury konkursu doceniło jakość wykonania REGENESIS, dynamikę rozgrywki oraz kreatywne wykorzystanie technologii VR. Zwycięskie trofeum w San Francisco osobiście odebrał Łukasz Kur - założyciel firmy i CTO.

REGENESIS Arcade DELUXE to dynamiczna VR-owa gra akcji, oparta na zaawansowanej fizyce i osadzona w futurystycznej wizji świata. Gracz otrzymuje do dyspozycji różne typy broni (w tym gravity gun), niezastąpione do niszczenia nadciągających fal wrogów oraz manipulowania obiektami w przestrzeni.

Po wielu latach hibernacji gracz budzi się ze snu. Świat, który zapamiętał, wygląda już zupełnie inaczej. Planeta Ziemia przez lata nieobecności człowieka została opanowana przez różne frakcje robotów. Część z nich jest dalej po twojej stronie, inne obrały za cel wyeliminowanie gracza za wszelką cenę.

Gra debiutowała 18 grudnia 2017 roku, jest dostępna w wersji Deluxe na Steamie, Viveport i Oculusie w cenie 14,99 $. Można również sprawdzić darmową edycję Lite.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...