Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.03.2018 A A A
Polska gra triumfuje w San Francisco!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Polska gra REGENESIS Arcade Deluxe zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Viveport Developer Awards (VDA2), odbywającym się w ramach Game Developers Conference 2018 w San Francisco.


Firma HTC już po raz drugi zorganizowała Viveport Developer Awards - konkurs dla deweloperów tworzących gry i aplikacje VR. Przedstawiciele HTC oceniali kandydatów na podstawie takich kryteriów, jak innowacyjność, grywalność, ogólna jakość wykonania gry w technologii VR, statystyka zaangażowania graczy (liczba ściągnięć, łączna liczba sesji użytkowników, łączny czas spędzony na grze).

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Do drugiej edycji konkursu VDA zgłosiło się ponad 250 kandydatów z całego świata, w tym Hyperbook Studio, który przedstawił jury konkursu swoją grę, REGENESIS Arcade Deluxe.

W tym roku firma HTC nagradzała projekty w pięciu kategoriach:
- Rozrywka
- Edukacja
- Sztuka i kultura
- Arcade
- Przedsiębiorczość

Do fazy finałowej przeszło 10 projektów, po dwa w każdej kategorii. Wśród nich REGENESIS Arcade Deluxe, który w finale zdobył pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza Gra Arcade. Ponadto autorzy gry otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 dolarów oraz dostęp do najnowszego sprzętu VR firmy HTC.

Jury konkursu doceniło jakość wykonania REGENESIS, dynamikę rozgrywki oraz kreatywne wykorzystanie technologii VR. Zwycięskie trofeum w San Francisco osobiście odebrał Łukasz Kur - założyciel firmy i CTO.

REGENESIS Arcade DELUXE to dynamiczna VR-owa gra akcji, oparta na zaawansowanej fizyce i osadzona w futurystycznej wizji świata. Gracz otrzymuje do dyspozycji różne typy broni (w tym gravity gun), niezastąpione do niszczenia nadciągających fal wrogów oraz manipulowania obiektami w przestrzeni.

Po wielu latach hibernacji gracz budzi się ze snu. Świat, który zapamiętał, wygląda już zupełnie inaczej. Planeta Ziemia przez lata nieobecności człowieka została opanowana przez różne frakcje robotów. Część z nich jest dalej po twojej stronie, inne obrały za cel wyeliminowanie gracza za wszelką cenę.

Gra debiutowała 18 grudnia 2017 roku, jest dostępna w wersji Deluxe na Steamie, Viveport i Oculusie w cenie 14,99 $. Można również sprawdzić darmową edycję Lite.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...