Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.05.2018 A A A
Już za tydzień startuje FESTIWAL PRZENIKANIA
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Festiwal Przenikania jest warszawską inicjatywą realizowaną przez Stowarzyszenie Propaganda Sztuki, galerię Officyna art&design i Rebelia Media. Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur w naszej codzienności. Aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne pokazuje, że każdy z nas może uczestniczyć w procesie tworzenia. Tegoroczna druga edycja Festiwalu odbędzie się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107, w centrum Warszawy, w dniach 19-20 maja 2018 r.


CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Już od godz. 12:00 w sobotę, na odwiedzających festiwal będą czekały wygodne siedziska, stoiska z jedzeniem i piciem, a także bogaty program wydarzeń festiwalowych, w tym dużo muzyki na żywo.

Wydarzenie rozpocznie wspólne malowanie do muzyki improwizowanej, w ramach prowadzonego w galerii officyna art & design projektu ZMALOWANI. To zajęcia malarskie odbywające się pod okiem Zuzy Jankowskiej i Wojciecha Brewki, właściciela galerii. Każdy będzie miał okazję pomalować przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez Marcina Steczkowskiego i współpracujących z nim muzyków.

Podczas popołudniowych koncertów zagrają m. in. kobiece trio Temple of Dakini, które przeniesie nas w świat wróżek, elfów i elektronicznych brzmień z orientalną nutą. Usłyszymy też wschodzącą gwiazdę polskiego tzw. intelligent popu, Holly Blue. W trakcie sobotnich warsztatów i koncertów będzie można oddać się w ręce jednego z artystów warszawskiego studia 77ink.

O godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej „Przenikania”, przygotowanej z okazji Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Kuratorem jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Na wystawie pokażemy prace uzdolnionych artystów młodego pokolenia, w tym uznanych na rynku sztuki postaci: Zuzanny Sitarskiej, Zuzanny
Grochowskiej, Wojciecha Brewki czy japońskiego artysty Keiji Matsumoto, doktoranta na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tańca butoh w wykonaniu tancerzy Anny Juniewicz i Wojciecha Matejki.

O godz. 20:00 na scenie festiwalowej odbędzie się koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć. W jego trakcie zobaczymy m. in. performans artystyczny w wykonaniu młodej artystki Very Althamer.

Po koncercie zaprosimy naszych gości do kina festiwalowego. Pokażemy między innymi znakomity film Zbigniewa Libery "Walser" oraz  obsypany nagrodami polski dokument „Mnich z Morza”.

Drugiego dnia festiwalu stawiamy na dzieci i ich rodziców. Od godz. 12:00 odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, a także koncerty i występy dj'skie.

Pojawi się parking dla motocyklistów. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję pouczyć się różnych twórczych umiejętności lub po prostu spędzić miło czas w akompaniamencie muzyki i zjeść coś smacznego. Zagra dla m. in. chór Marcina Steczkowskiego oraz zespół Cinematic Groove. Na dziedzińcu stanie też wielkoformatowa kostka domina. Dostępne do testów będą deskorolki
dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania wydarzeń, otwarta dla odwiedzających będzie wystawa „Przenikania”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...