Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.06.2018 A A A
Sekcja Kino Dzieci na 18. MFF Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Od ponad 10 lat w ramach specjalnej dziecięcej sekcji pokazujemy mądre, angażujące kino dla młodych widzów – od dwóch lat z programową pomocą organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który we wrześniu zawita do blisko 20 polskich miast po raz piąty.


Swoją premierę w ramach sekcji będzie miała słowacko-polska koprodukcja Pajęczaki (reż. K. Kerekesova) - zaprezentujemy kilka odcinków animowanego serialu, w którym pajęczy mikrokosmos egzystuje tuż obok świata ludzi. Czeka nas pokaz animacji wyprodukowanych przez naszych sąsiadów - filmy i seriale dla dzieci z Litwy, Łotwy i Estonii. W zestawie krótkich metraży - m.in. przygody Gałganków z Łotwy (Gałganki na huśtawce, Kąpiel Gałganków, Zgadywanki Gałganków, reż. E. Jansons), suczki Lotte z Estonii (Lotte Journey South, reż. J. Põldma, H. Ernits) oraz jeżyków z Litwy (Jeżyki w mieście, reż. E. Lacis).

Coraz więcej filmów dla dzieci ma swój pierwowzór w pięknie ilustrowanych, literackich pierwowzorach. Kino Dzieci z nosem w książkach to mocny punkt programu FF Kino Dzieci, nie mogło zabraknąć go na MFF Nowe Horyzonty. Do kina powróci Basia (reż. M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz), czyli serialowa adaptacja pięciu książeczek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, zrealizowana przez Grupę Smacznego, a także Pan Patyk i premierowo The Highway Rat (reż. J. Jaspaert), krótkie animacje na podstawie bestsellerowych książek Julii Donaldson.

Nie od dziś wiadomo, że Skandynawowie mogą pochwalić się wielkimi osiągnięciami i wieloletnią tradycją w obszarze kultury dla dzieci - na Nowych Horyzontach pokażemy dwa norweskie klasyki z Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, kunsztowną animację poklatkową Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem (reż. Rasmus A. Sivertsen) oraz część uwielbianej przez przedszkolaki serii filmów aktorskich Kacper i Emma na safari (reż. A. L. Næss).

Seansom tradycyjnie będą towarzyszyły nieszablonowe i związane tematycznie z filmami warsztaty plastyczne.

Na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty zapraszamy od 26 lipca do 5 sierpnia 2018.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
„Nie ma nudy w wakacje” - takim hasłem rozpoczęliśmy pięć ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...