Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.07.2018 A A A
Florence + the Machine wystąpi w Polsce!
UNIWERSAL MUSIC POLAND
Fot. Materiał prasowy

Kilka dni po premierze czwartego albumu Florence + the Machine – „High as Hope" – Polscy fani otrzymali wspaniałą wiadomość: artystka ponownie odwiedzi Polskę! Koncert Florence odbędzie się 15 marca 2019 w Atlas Arenie w Łodzi. Sprzedaż biletów rusza w piątek, 6 lipca, o godz. 10:00.


Będzie to pierwszy koncert Florence + the Machine po premierze „High as Hope". Płyta jest świetnie przyjęta przez fanów, zbiera też znakomite recenzje:

Na płycie „High as Hope" Florence Welch, niczym wyrafinowane puzzle, połączyła skrawki swojego życia. Te bardzo osobiste, kameralne fragmenty, o których najczęściej się nie mówi z szalonymi, wyolbrzymionymi historiami, które po latach zamieniają się w najlepsze anegdoty. Choć nie słynie z minimalizmu, tym razem postawiła na prosty, szczery przekaz i zafundowała słuchaczom huśtawkę silnych emocji i klasycznych, prostych wzruszeń – Joanna Wróżyńska, CoJestGrane24

[„High as Hope"] Dodaje (...) sporo świeżości do formuły grania zespołu i czyni go jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk w muzycznym mainstreamie w XXI wieku – Maciej Kancerek, CGM.pl

Jeśli płyta „How Big, How Blue, How Beautiful" była o złamanym sercu, to „High as Hope" jest o szukaniu miłości tam, gdzie nie ma jej wcale. I odejściu od tego toksycznego życia – Paulina Domagalska, „Wysokie Obcasy"

„High as Hope" to płyta godna uwagi – intymna, melancholijna, zaskakująco kameralna, ale jednocześnie niezwykle szczera. Mimo że czasami smuci i prowadzi do trudnych refleksji, pozostawia słuchacza z uczuciem nadziei oraz światełkiem w tunelu. Cisza też może być magiczna, prawda Florence? – Piotr Krajewski, AllAboutMusic.pl

„High as Hope" emanuje wielką kobiecą siłą – Anna Nicz, SpidersWeb.pl

Mroczne czasy odeszły w niepamięć wraz z zachwycającym najnowszym albumem Florence – „Sunday Times Culture"

Czwarty album Florence Welch to najlepsze potwierdzenie jej wyjątkowego talentu – „The Telegraph"

„High As Hope" to album artystki, która jeszcze nigdy nie była tak pewna siebie. Florence opisuje swoje doświadczenia z czasów dwudziestolatki z perspektywy dojrzalszej osoby. Na album trafiły opowieści o dorastaniu w południowym Londynie, rodzinie, związkach oraz o sztuce. „High As Hope" jest zarazem kameralne i epickie. Florence nigdy nie słynęła z minimalizmu, jednak na swojej czwartej płycie odważyła się o pewnych sprawach opowiedzieć w możliwie jak najprostszy sposób.

W jednej chwili na „High As Hope" znajdziemy hołd dla Patti Smith, by później móc wysłuchać historii o rozmyślaniach na temat smsa od sympatii. To zbiór wydarzeń radosnych oraz tych, które mogą doprowadzić do wściekłości. Jednak na końcu radość zwycięża. – Wiadomo, że to zawsze jest skomplikowany proces, a ja na pewno nie rozgryzłam wszystkiego, jednak czuję, że „High As Hope" to dobre odzwierciedlenie miejsca, w którym obecnie się znajduję jako artystka. Czuję, że jestem bardziej szczera, na pewno mam większy komfort sama ze sobą – oznajmia Florence Welch.

Na „High As Hope" trafił imponujący zestaw gości: Kamasi Washington, Sampha, Tobias Jesso Jr, Kelsey Lu oraz Jamie xx. Miks płyty odbył się w Nowym Jorku, a panorama miasta, spokojna i majestatyczna, w dużym kontraście do chaosu otaczającego nas świata, zainspirowała Florence do wybrania właśnie takiego tytułu dla swojego czwartego wydawnictwa.

„High As Hope" jest nie tylko wkroczeniem na nowe terytorium, ale także powrotem do korzeni artystki. To pierwszy album, gdzie wokalistka objęła funkcję współproducentki.

Florence + the Machine: „High as Hope" – lista utworów:
1. „June"
2. „Hunger"
3. „South London Forever"
4. „Big God"
5. „Sky Full of Song"
6. „Grace"
7. „Patricia"
8. „100 Years"
9. „The End of Love"
10. „No Choir"

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...